Jalgrattasport

VIDEO | Tour of Estonia avaetapi võit jäi Eestisse 

Ohtuleht.ee, 28. mai 2021 18:32

Karl Patrick Lauk.

Foto: Adam Illingworth

Täna hommikul sai Tallinnast alguse profiratturite velotuur Tour of Estonia 2021 (UCI 2.1). Avaetapi, 193,3 km pikkuse Tallinn-Tartu sõidu, võitis eestlane Karl Patrick Lauk.

Eesti koondise ridades sõitev Karl Patrick Lauk finišeeris esmakordselt Tour of Estonia ajaloos Tartus Toomemäel, Lossi tänava munakivi tõusu lõpus ajaga 4:07.36. Teisena lõpetas Marceli Boguslawski (Mazowsze Serce Polski) (+0.07), kolmandaks jäi kreeklane Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team) (+0.08).

„Ilmselgelt minek pidi hea olema, et võita, aga samas ikkagi enamus töö tegi lõpus Oskar ära ja mina pidin selle ära vormistama. Tegelikult ma endas väga kindel polnud, aga üritasin need mõtted peast ära ajada ja keskenduda nendele asjadele, mis ma tegema pean – lõpu ära vormistama,“ nentis Lauk.

 Homme sõidetakse Lossi tänava munakivitõusust mitte üks, vaid 16 korda üles. „Kibeda maitsega oli see munakivitõus, aga homsest veel ei räägiks. Magaks ilusti öö ära ja vaatame, mis käsud homseks antakse ja üritame parima sõjaplaaniga välja tulla,“ rääkis Lauk homsete plaanide kohta.

Karl Patrick Lauk läheb homsele Tartu Grand Prix etapile (162,4 km) kollases liidrisärgis, kuid sai ka parima sprinteri ehk rohelise särgi. Mäekuninga ehk punase särgi sai täna teisena lõpetanud poolakas Marceli Boguslawski, parima noore ehk valge särgi Ampler Development Teamis sõitev soomlane Antti Jussi Juntunen. Meeskondlikus arvestuses juhib tuuri Eesti koondis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee