28. mai 2021, 19:01

HEA TÖÖ: Keiso Pedriks jooksis tõkkesprindis vägeva isikliku rekordi

Keiso Pedriks püstitas täna Tartus Gustav Sule mälestusvõistlusel 110 meetri tõkkejooksus isikliku rekordi 13,77, mis on Eesti kõigi aegade teine tulemus.

Kui Andrei Nazarovi õpilane etteaste uhkes üksinduses lõpetas, säras tablool aeg 13,80. „Mõtlesin, et käib see ka, aga 13,77 on muidugi parem,“ rääkis Pedriks, kelle senine tippmark oli 13,82.

Ta märkis, et tuligi Tartusse isiklikku rekordit purustama. „Tegelikult oli selline eesmärk juba hooaja avavõistlusel Pärnus, kuid seal olid kehvad tingimused - tuul puhus vastu,“ meenutas toona distantsi 13,92ga läbinud 27aastane sportlane.

Pedriksi ettevalmistus on sujunud väga hästi. „Pärast sise-EMi natuke puhkasin ja siis hakkasin jälle pihta,“ arutles ta. „Harjutasin Eestis ja nagu näha, on otsus end õigustanud. Ma olen üldfüüsiliselt elu parimas vormis ja ka kiirus on elu parim, samas ei ole seda veel jooksu üle kandnud. Ma ei tunne end tõkete vahel väga mugavalt.“

Pedriks teeb järgmise etteaste 6. juunil Pärnus Eesti klubide karikavõistlustel. Kas sihikul on Tarmo Jallaile kuuluv Eesti rekord 13,62? „Andrei (treener Nazarov - D.T.) ütles naljaga pooleks, et Tartus jooksed Eesti rekordi ja Pärnus täidad Tokyo olümpia normi. Muidugi oleks väga vahva kodulinnas Eesti rekord püstitada,“ kõlas Pedriksi vastus.

Naiste tõkkesprindi võitis Diana Suumann ajaga 13,54, teisena lõpetas Kreete Verlin, kelle tulemus oli 13,65. Naiste teivashüppe võitis isikliku rekordiga 4.25 Marleen Mülla. Naiste kaugushüppes oli 6.38ga parim Tähti Alver. Pärast pooleteistaastast võistluspausi areenile naasnud Eesti seitsmevõistluse rekordi omanik Grit Šadeiko sai kirja 6.09.

Naiste odaviskes triumfeeris lätlanna Madara Palameika 57.42ga. Naiste kõrgushüppe võitis Grete Udras, kes ületas 1.83. Elisabeth Pihela sai jagu 1.80st.

Meeste 800 meetri jooksu võitis Rasmus Kisel 1.51,33 ja naiste 1500 meetri jooksu Kelly Nevolihhin 4.27,22ga. Meeste 400 meetri jooksus oli kiireim Rivar Tipp, kes läbis staadioniringi 48,36ga.