VIDEO | Euroliigas selgusid finalistid tõeliste põnevusmängude järel

Toimetas Mihkel Talivee, 29. mai 2021 01:00

40aastane Pau Gasol tõi Barcelonale kümme punkti.

Kölnis toimuval korvpalli Euroliiga Final Four'il ehk hooaja lõpus toimuval nelja meeskonna finaalturniiril peeti kaks ülimalt tasavägist poolfinaali. Esmalt alistas Istanbuli Anadolu Efes tulemusega 89 : 86 Moskva CSKA, seejärel oli FC Barcelona skooriga 84 : 82 üle Milanost.

Istanbuli Anadolu Efes - Moskva CSKA 89 : 86

Türgi meeskond asus kohtumist tiitlikaitsja CSKA vastu juhtima, võites esimese veerandaja 25 : 15. Poolaja lõpuks suurendati edu 12 punktile ning enne otsustavat veerandaega juhiti juba 16 silmaga. Moskva suurklubi suutis aga tänu kaugvisetele mängu tagasi tulla ning jõudsalt vahet kärpida. Kui mängida jäi 1.08, vähendas Nikita Kurbanov vabavisetest kaotusseisu 86 : 87-le.

Järgmisel rünnakul eksis Anadolu Efese tagamängija Shane Larkin kolmesel, ent Darrun Hilliard vastas CSKA poolelt samaga. Seejärel läks Larkin vabaviskejoonele ning tabas kahest viskest ühe, tehes seisuks 88 : 86.

Valitseval meistril jäi veel seitse sekundit aega, et viigistada või juhtima asuda. Lõpuks 26 punkti kogunud Will Clyburn leidis üsna hea viskekoha ning saatis kolmese teele, ent paraku see ei tabanud ja seega pääses Anadolu Efes teist korda järjest finaali.

Võitjate resultatiivseim oli 25 silma visanud ja kuus tulemuslikku söötu jaganud serblane Vasilije Micic. Teda toetasid Sertac Sanli 19 ja Rodrigue Beaubois 15 punktiga. Üleplatsimees oli 26 silmaga Clyburn, Daniel Hackett lisas 17 ja Iffe Lundberg 15 punkti.

FC Barcelona - Milano 84 : 82

Barcelona võitis esimese veerandaja 27 : 24 ja poolaja 51 : 42. Milano tegi aga tugeva kolmanda veerandi ning oli enne viimast kümmet minutit ees 71 : 67. Viimasel, korvidevaesel neljandikul suutis Kataloonia klubi eduseisu taastada, ent mitte eest ära minna. 1.44 enne lõppu viigistas mänguseisu ameeriklane Kevin Punter, kes tabas kaugviske. Järgmistel rünnakutel ei õnnestunud kummalgi meeskonnal skoori teha.

Võidukorvi viskas lõpuks Cory Higgins 0,5 sekundit enne mängu lõppu.

Võidumeeskonna parim oli 21 punktiga Nikola Mirotic. Nick Calathes lisas 17 silma, Higginsile läks kirja 11 punkti. Vanameister Pau Gasol tabas kaks kaugviset ja kogus lõpuks kümme silma.

Milanole tõi Punter 23 punkti, Vladimir Micov ja Shavon Shields toetasid teda vastavalt 14 ja 13 silmaga.