Läti koondise ründaja Lauris Darzins (paremal) üks-ühele olukorras Norra väravavahi Hendrik Haukelandiga.

Jäähoki
29. mai 2021, 01:27

VIDEO | Valusa kaotuse saanud Läti on kodusel MMil raskes seisus

Läti jäähokikoondis jäi kodusel MMil Riias karistusvisete järel alla Norrale tulemusega 3 : 4.

Meie lõunanaabrid jäid neljandal minutil kaotusseisu, kui värava viskas Sondre Olden. Lätlastel õnnestus esimesel kolmandikul Renars Krastenbergsi tabamusest viigistada ning seejärel viis nad 2 : 1 juhtima Ronalds Kenins.

Teise 20minutilise perioodi alguses seadis Ken Andre Olimb jalule viigi. Viimase kolmandiku teisel minutil skooris Emilio Petterseni, viies Norra 3 : 2 ette. Kristians Rubins suutis mõned hetked hiljem teha seisuks 3 : 3. Rohkem väravateni ei jõutud, vaatamata sellele, et Läti oli lisaaja lõpus väljakul arvulises ülekaalus.

Karistusvisetest realiseeris Norra kaks, lätlased ühe. Võidu eest said norralased tabelisse kirja kaks silma, Läti teenis ühe punkti, kuna normaalaeg jäi viiki.

B-alagruppi juhib kümne silmaga Soome, järgneb Saksamaa (9). Läti on hetkel küll neljandal ehk veerandfinaali viival kohal, ent viimases kahes matšis tuleb neil vastamisi minna grupi liidritega.