Jalgpall

Koroonatestist keeldumise tõttu koondisest välja jäetud jalgpalluri isa: Taaniel olnuks nõus veretesti kompromissiga. Jalgpalliliit: kedagi ei saa sundida, austame mängija otsust (4)

Mihkel Talivee, 31. mai 2021 21:00
NOORE MEHE OTSUS: Mängudes Leedu eakaaslaste vastu ei saa Taaniel Usta (number 16) Eesti U19 koondist esindada, sest ta keeldus selle eelduseks olevast koroonatestist.Foto: Christer Palu / jalgpall.ee

FC Flora jalgpallur Taaniel Usta kutsuti juuni alguses toimuvateks mängudeks Eesti U19 koondisesse. Hiljem jäeti aga poolkaitsja välja nii kohtumistest kui ka laagrist, sest ta keeldus koroonaproovi andmast. Tema isa Taavi Usta selgitas, et poeg on nõus andma vereproove, ent mitte PCR-teste, mis olevat ebausaldusväärsed. Eesti jalgpalliliidu avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja Mihkel Uibolehe sõnul nad küll austavad mängija otsust, ent paraku pole praegusel juhul võimalik Ustal meeskonnaga liituda.

Uiboleht selgitas, et alaliit järgib Euroopa jalgpalli katuseorganisatsiooni kehtestatud reegleid, mis näevad ette PCR-testide kasutamist.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee