Anett Kontaveit

1. juuni 2021, 18:21

SUPER! Mitu korda raskest seisust välja tulnud Kontaveit oli viimases setis vastasest kindlalt üle ning edenes Prantsusmaa lahtistel teise ringi (6)

Anett Kontaveit (WTA tabeli 31. reket) alistas Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste avaringis tulemusega 6 : 7(4), 7 : 6(5), 6 : 0 Viktorija Golubici (WTA 72.).

Esimeses setis olid mõlemad mängijad väga kindlad enda servil. Kiires lõppmängus läks šveitslanna 3 : 0 juhtima, kuid Kontaveit suutis seisu viigistada. Golubic võitis seejärel järgmisest viiest punktist neli ning ühtlasi lõppmängu 7 : 4.

Teises setis oli vastupidi: kumbki tennisist tegi neli servimurret. Golubic juhtis 5 : 3 ja 6 : 5 ning oli mitu korda edasipääsust kahe punkti kaugusel ja omas ka üht matšpalli, ent eestlanna võitles lõpuni ja suutis viimaks seti kiiresse lõppmängu viia. Eestlanna võitis selle 7 : 5.

Otsustavas setis oli šveitslanna juba märgatavalt väsinum ja tegi rohkem vigu kui matši alguses. Kontaveit ei loovutanud talle selles ühtegi geimi.

Matš kestis kokku 2 tundi ja 17 minutit. Eesti esireket lõi kuus serviässa vastase kahe vastu. Topeltvigu tegi Kontaveit kaks, Golubic viis.

Teises ringis läheb eestlanna vastamisi Kristina Mladenoviciga (WTA 61.), kes alistas tulemusega 6 : 4, 6 : 0 slovakitari Anna Karolina Schmiedlovaga (WTA 121.). 28aastane prantslanna on (naiste ja sega)paarismängus võitnud kokku seitse suure slämmi turniiri. 2017. aastal oli ta üksikmängu maailma edetabelis 10. kohal. Kontaveit on tema vastu varem mänginud neljal korral ja alati võitnud, viimati kohtuti 2018. aastal.

Nendevaheline teise ringi matš toimub neljapäeval.

Enne matši:

25aastane Kontaveit on šveitslanna Viktorija Golubiciga varem kohtunud neli korda, kõigis omavahelistes matšides on seni peale jäänud eestlanna. Nende viimane mäng toimus 2016. aastal Guangzhou turniiril, kus Kontaveidi edunumbrid olid 6 : 4, 4 : 6. 6 : 3.

Ehkki Golubic on maailma 72. reket, siis suurt edu ta suure slämmi turniiridel pole saavutanud. 28aastane šveitslanna on teisest ringist kaugemale jõudnud vaid korra, kui ta 2019. aastal jäi Wimbledonis pidama kolmandasse ringi.

Kontaveidi parim tulemus Prantsusmaa lahtistelt pärinud 2018. hooajast, kui ta jõudis neljandasse ringi. Möödunud aastal kaotas eestlanna juba avaringis Caroline Garciale.

18:20
6 : 7(4), 7 : 6(5), 6 : 0

Kontaveit on viimases setis Golubicist kindalst üle ning pääseb edasi teise ringi.

18:18
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 5 : 0

Paistab, et šveitslanna enam Kontaveidile vastu ei saa.

18:13
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 4 : 0

Kontaveidil õnnestub taas Golubici serv murda!

18:10

Matš on kestnud juba 2 tundi ja 7 minutit. Paistab, et Golubic hakkab väsima, sest võrreldes mängu algusega on ta kolmandas setis palju rohkem vigu teinud.

18:07
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 3 : 0

Suurepärane! Kontaveit murdis esmalt vastase servi ning sai seejärel oma pallingul kiire geimivõidu. Nüüd juhib eestlanna 3 : 0.

17:59
6 : 7(4), 7 : 6(5), 1 : 0

Kontaveit asub otsustavat setti juhtima. Esimese geimi võitis ta oma pallingul.

17:58

Mladenovic paikneb maailma edetabelis 61. real.

17:58

Kui Kontaveit täna peaks võitma, siis teises ringis kohtub ta prantslanna Kristina Mldaenoviciga, kes alistas mõned hetked tagasi tulemusega 6 : 4, 6 : 0 slovakitari Anna Karolina Schmedlova (WTA 121.)

17:54
6 : 7(4), 7 : 6(5)

HÄSTI! Kontaveit võidab kiire lõppmängu 7 : 5 ning viib matši kolmandasse setti.

17:52

6 : 5. Kontaveidilt serviäss!

17:52

5 : 5. Golubicilt suurepärane tõrje ning seis viigis. Šveitslanna taas kahe punkti kaugusel matši võidust.