SUPER! Mitu korda raskest seisust välja tulnud Kontaveit oli viimases setis vastasest kindlalt üle ning edenes Prantsusmaa lahtistel teise ringi (6)

Ohtuleht.ee, 1. juuni 2021 18:21

Anett Kontaveit

Anett Kontaveit (WTA tabeli 31. reket) alistas Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste avaringis tulemusega 6 : 7(4), 7 : 6(5), 6 : 0 Viktorija Golubici (WTA 72.).

Esimeses setis olid mõlemad mängijad väga kindlad enda servil. Kiires lõppmängus läks šveitslanna 3 : 0 juhtima, kuid Kontaveit suutis seisu viigistada. Golubic võitis seejärel järgmisest viiest punktist neli ning ühtlasi lõppmängu 7 : 4.

Teises setis oli vastupidi: kumbki tennisist tegi neli servimurret. Golubic juhtis 5 : 3 ja 6 : 5 ning oli mitu korda edasipääsust kahe punkti kaugusel ja omas ka üht matšpalli, ent eestlanna võitles lõpuni ja suutis viimaks seti kiiresse lõppmängu viia. Eestlanna võitis selle 7 : 5.

Otsustavas setis oli šveitslanna juba märgatavalt väsinum ja tegi rohkem vigu kui matši alguses. Kontaveit ei loovutanud talle selles ühtegi geimi.

Matš kestis kokku 2 tundi ja 17 minutit. Eesti esireket lõi kuus serviässa vastase kahe vastu. Topeltvigu tegi Kontaveit kaks, Golubic viis.

Teises ringis läheb eestlanna vastamisi Kristina Mladenoviciga (WTA 61.), kes alistas tulemusega 6 : 4, 6 : 0 slovakitari Anna Karolina Schmiedlovaga (WTA 121.). 28aastane prantslanna on (naiste ja sega)paarismängus võitnud kokku seitse suure slämmi turniiri. 2017. aastal oli ta üksikmängu maailma edetabelis 10. kohal. Kontaveit on tema vastu varem mänginud neljal korral ja alati võitnud, viimati kohtuti 2018. aastal.

Nendevaheline teise ringi matš toimub neljapäeval.

Enne matši:

25aastane Kontaveit on šveitslanna Viktorija Golubiciga varem kohtunud neli korda, kõigis omavahelistes matšides on seni peale jäänud eestlanna. Nende viimane mäng toimus 2016. aastal Guangzhou turniiril, kus Kontaveidi edunumbrid olid 6 : 4, 4 : 6. 6 : 3.

Ehkki Golubic on maailma 72. reket, siis suurt edu ta suure slämmi turniiridel pole saavutanud. 28aastane šveitslanna on teisest ringist kaugemale jõudnud vaid korra, kui ta 2019. aastal jäi Wimbledonis pidama kolmandasse ringi.

Kontaveidi parim tulemus Prantsusmaa lahtistelt pärinud 2018. hooajast, kui ta jõudis neljandasse ringi. Möödunud aastal kaotas eestlanna juba avaringis Caroline Garciale.

18:20
6 : 7(4), 7 : 6(5), 6 : 0

Kontaveit on viimases setis Golubicist kindalst üle ning pääseb edasi teise ringi.

18:18
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 5 : 0

Paistab, et šveitslanna enam Kontaveidile vastu ei saa.

18:13
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 4 : 0

Kontaveidil õnnestub taas Golubici serv murda!

18:10

Matš on kestnud juba 2 tundi ja 7 minutit. Paistab, et Golubic hakkab väsima, sest võrreldes mängu algusega on ta kolmandas setis palju rohkem vigu teinud.

18:07
6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 3 : 0

Suurepärane! Kontaveit murdis esmalt vastase servi ning sai seejärel oma pallingul kiire geimivõidu. Nüüd juhib eestlanna 3 : 0.

17:59
6 : 7(4), 7 : 6(5), 1 : 0

Kontaveit asub otsustavat setti juhtima. Esimese geimi võitis ta oma pallingul.

17:58

Mladenovic paikneb maailma edetabelis 61. real.

17:58

Kui Kontaveit täna peaks võitma, siis teises ringis kohtub ta prantslanna Kristina Mldaenoviciga, kes alistas mõned hetked tagasi tulemusega 6 : 4, 6 : 0 slovakitari Anna Karolina Schmedlova (WTA 121.)

17:54
6 : 7(4), 7 : 6(5)

HÄSTI! Kontaveit võidab kiire lõppmängu 7 : 5 ning viib matši kolmandasse setti.

17:52

6 : 5. Kontaveidilt serviäss!

17:52

5 : 5. Golubicilt suurepärane tõrje ning seis viigis. Šveitslanna taas kahe punkti kaugusel matši võidust.

17:51

5 : 4.

17:51

5 : 3. Golubici tagakäelöök maandub võrgus.

17:50

4 : 3. Kontaveidilt serviäss.

17:49

3 : 3. Kontaveit tabas palli kehvasti ning lõi auti.

17:48

3 : 1 Kontaveidile.

17:46

Seis kiires lõppmängus 1 : 1.

17:46
6 : 7 (4), 6 : 6

Matšpall päästetud! Golubici servi vastuvõtt maandub audis ning teinegi sett läheb kiiresse lõppmängu.

17:43

Kontaveit viigistab. 40 : 40.

17:43

Kontaveit lööb auti ning Golubicil on matšpall.

17:40
6 : 7(4), 5 : 6

Kontaveit jäi 15 : 40 taha, kuid võitles vapralt ja suutis jõuda seisuni 40 : 40. Lõpuks suutis Golubic oma servi siiski hoida ning on taas matši võitmisest ühe geimi kaugusel.

17:35
6 : 7 (4), 5 : 5

Super! Kontaveit jäi 15 : 30 taha, kuid tuli olukorrast välja ja seis teises setis on viigis.

17:31
6 : 7 (4), 4 : 5

Golubic lõpetab taas geimi topeltveaga. Kontaveit püsib mängus.

17:30

Kontaveit juhib geimi 40 : 30.

17:29

Golubic pääses see-eest Prantsusmaa lahtistel viimati teise ringi 2016. aastal. Üldse on ta suure slämmi turniiridel avaringist kaugemale jõudnud kolmel korral.

17:28

Kontaveit piirdus mullu Prantsusmaa lahtistel avaringiga. Kui täna peaks nii minema, siis vähemalt edetabelipunkte ta ei kaota. Ent ärme sündmustest ette rutta.

17:26
6 : 7(4), 3 : 5

Suurepärane geim Golubicilt. Šveitslanna ei jätnud Kontaveidile mingit võimalust, võites geimi ühtegi punkti kaotamata.

17:23
6 : 7(4), 3 : 4

Kontaveit näitas nüüd vastuvõtul märksa kindlamat mängu. Golubic lõpetas geimi aga topeltveaga.

17:20
6 : 7(4), 2 : 4

Pikk ja tasavägine geim. Kontaveit mängis 40 : 15 edu maha, läks uuesti juhtima, kuid lõi seejärel esmalt napilt auti ning siis võrku. Golubici lahutab matši võitmisest kaks geimi.

17:13
6 : 7(4), 2 : 3

Aga nüüd Golubic suudab, tehes seda ühtegi punkti loovutamata. Ta sai kirja ka oma mängu teise ässa.

17:12

Kui esimeses setis olid mõlemad tennisistid väga kindlad just oma pallingul, siis teises setis pole kumbki veel enda servil suutnud geimi võita!

17:11
6 : 7(4), 2 : 2

Suurepärane kaitsemäng Golubicilt, kes suutis mitu korda raskest olukorrast välja tulla ja vastata teravate löökidega. 2 : 2 teises setis.

17:05
6 : 7 (4), 2 : 1

Tasavägine geim. Kontaveit mängis alguses eduseisu maha, kuid võitis viimased kaks punkti ja juhib nüüd teist setti 2 : 1.

17:00
6 : 7 (4), 1 : 1

Golubic murrab omakorda Kontaveidi pallingu ning viigistab seisu.

16:58
6 : 7 (4), 1 : 0

Kontaveit murrab Golubici servi ning läheb teist setti juhtima.

16:52
6 : 7 (4)

Kontaveit lööb palli auti ning avasett läheb seega Golubicile 7 : 6 (4).

16:50

Kontaveidi löök lendab võrku ning eestlanna on 4 : 6 taga. Šveitslannal on settpall.

16:48
6 : 6

Kontaveit lööb palli napilt auti ning jääb 3 : 4 taha. Aga nüüd on eestlanna kord servida.

16:47
6 : 6

Kontaveit teeb omakorda 3 : 0 vahespurdi ning suudab kiires lõppmängus seisu viigistada.

16:45
6 : 6

Golubic on kiires lõppmängus 3 : 0 juhtima pääsenud ning ühtlasi võitnud kuus punkti järjest.

16:44
6 : 6

Golubic lõpetab geimi oma esimese ässaga ning algab kiire lõppmäng.

16:43
6 : 5

Golubic kukkus, ent näitas kohe pärast seda pöialt, osutades, et saab edasi mängida. 40 : 15 šveitslannale.

16:39
6 : 5

Kontaveit võidab tasavägise geimi. Nüüd asub taas Golubic servima.

16:35
5 : 5

Golubic võidab geimi kuivalt.

16:31
5 : 4

Kontaveit asub juhtima ning esimese seti võidust lahutab teda veel üks geim.

16:30
4 : 4

Kontaveit lööb võrku ning seis on geimis 40 : 40.

16:29
4 : 4

Seni on kumbki tennisist olnud oma pallingul väga kindlad.

16:28
4 : 4

Golubic lõpetab geimi täpse löögiga ning viigistab taas seisu.

16:26
4 : 3

Golubic on mängu kaheksandas geimis 40 : 15 ees.

16:26
4 : 3

Kontaveit võidab geimi kindlalt.

16:22
3 : 3

Paraku lähevad järgmised kaks geimi Golubicile ning seis on viigis.

16:21
3 : 1

Eestlannal õnnestus vastase serv murda!

16:16
2 : 1

Kontaveit saab oma pallingul taas kindla geimivõidu.

16:09
1 : 1

Aga Golubic on oma servil vaata et sama kindel ning viigistab seisu.

16:06
1 : 0

Ja Kontaveit võitis esimese geimi, loovutamata vastasele ühtegi punkti.

16:05
0 : 0

Eestlanna alustab hästi, juhtides esimeses geimis 40 : 0.

16:02

Matš algab peagi. Kontaveit asub esimesena servima.

15:59

Mäletavasti on Kontaveit võitnud Golubici vastu kõik neli senist omavahelist mängu, ent viimati kohtus ta 28aastase šveitslannaga pea viis aastat tagasi.

15:54

Ymer alistas lõpuks 3 tundi ja 35 minutit kestnud matšis Baena tulemusega 6 : 4, 0 : 6, 4 : 6, 6 : 2, 6 : 2. Peagi on väljak Kontaveidi ja Golubici päralt.

15:10

Eesti tööandjad võivad juubeldada, sest neljanda seti võitis rootslane ehk Ymer ja Baena selgitavad võitja välja otsustavas viiendas setis. Nii saavad eestlased kontorites ja mujal vähemalt pool tundi veel tööd teha!

14:30

Tere päevast, tennisesõbrad!

Paistab, et Kontaveidi matšini läheb veel aega, sest Mikael Ymeri ja Roberto Carballes Baena andmine on üsna tasavägine. Kui esimese seti võitis Ymer 6 : 4, siis järgmised kaks läksid 6 : 0 ja 6 : 4 hispaanlasele. Kui Baena võtab kolmanda seti ära, siis võib Kontaveit umbes kell kolm platsile saada.