Eesti vutikoondis kohtub täna õhtul Leeduga

1. juuni 2021, 20:51

HÄSTI! Eesti alustas Balti turniiri võiduga Leedu üle

Eesti meeste jalgpallikoondis alistas täna Vilniuses Leeduga tulemusega 1 : 0, tehes Balti turniirile võiduka alguse.

Eesti koondis alustas mängu ründavalt, ent väga ohtlikke võimalusi luua ei õnnestunud. Avapoolaja edenedes elas Leedu järjest rohkem mängu sisse ja Justas Lasickasel õnnestus pääseseda Matvei Igoneniga üks-ühele, ent ühe puutega tehtud löök läks väravast siiski selgelt mööda.

Poolaja lõpus eestlaste mäng pisut lagunes, ent õnneks ei suutnud leedukad seda ära kasutada.

Võiduvärav sündis 59. minutil. Koondise kapten Konstantin Vassiljev sai paremale äärele pika söödu, ta tsenderdas palli ühe puutega Henri Anierile, kes lõi selle peaga maapõrkest värava vasakusse nurka.

Pärast väravat hakkas Leedu rohkem ründama, ent ohtlikumaks pooleks oli hoopis Eesti, kes panustas kontrarünnakutele. Kumbki tiim enam sihile siiski ei jõudnud.

Leedu mängib Balti turniiri raames 4. juunil Riias Lätiga, Eesti kohtub oma lõunanaabritega 10. juunil Tallinnas.

Enne mängu:

Mõlemad meeskonnad teatasid kolmapäeva lõunal 23 koosseisu pääsenud meest. Eesti koondisega Vilniusesse lennanud mängijatest ei jookse täna kindlasti murule Taijo Teniste, Martin Miller ega Markkus Seppik.

Leedu ja Eesti kohtumine toimub Vilniuses LFF staadionil. Mängu avavile kõlab kell 19.00, matši peakohtunik on lätlane Aleksandrs Anufrijevs, keda abistavad kaasmaalased Deniss Ševčenko ja Jevgenijs Morozovs.

Eesti koondist ootab pärast Leedu mängu ees Helsingis peetav maavõistlus Soomega, mis toimub 4. juunil. Seejärel sõidab koondis tagasi Eestisse, kus mängitakse 10. juunil kell 19 Lilleküla staadionil viimane Balti turniiri kohtumine Läti vastu.

20:51

LÄBI! VÕIT! Eesti alistas Balti turniiri avamängus Henri Anieri väravast Leedu 1 : 0

20:50

Viimane minut. Eestil audi sissevise oma väljakupoolelt.

20:48

90 + 2: Karol Mets võidab oskuslikult nurgalöögi. Eestil järjekordne šanss aja venitamiseks.

20:47

90 + 1. Kohtunik andis neli lisaminutit. Eesti võidab nurgalöögi.

20:43

87. minut: Eesti teeb vahetuse: Anier ja Sappinen välja ning Kirss ja Vaštšuk sisse.

20:42

85. minut: Nüüd jõudis Leedu trahvikasti. Pehme ja kõrge tsenderdus jõudis ohtlikult Eesti väravaesisele, kuid Pikk tegi head tööd, lüües palli klaariks.

20:40

84. minut: Leedu kaitseliin on tõusnud väga kõrgele. Ohtlikum meeskond on pärast väravat olnud siiski Eesti.

20:34

Leedulased otsivad mõistagi väravat, ent midagi ohtlikku pole nad suutnud luua. Samal ajal on nende kaitseliin muutunud päris haavatavaks.

20:34

76. minut: pall jõuab Leedu väravaesisele, kust see klaaritakse napilt karistusalast välja. Käit on esimesena jaol, kuid tugev löök läheb siiski mõne meetri jagu mööda.

20:26

68. minut: Eestilt kaks vahetust: pingile Paskotši ja Kreida, sisse Mets ja Soomets.

20:25

Ja just Puri oli see, kes Eesti väravas suurt rolli mängis. Tema andis Vassiljevile söödu!

20:24

Enne jäi mainimata, et Eesti tegi 56. minutil vahetuse, Puri tuli mängu ja Sinjavski läks pingile.

20:18

Normaala lõpuni on veel 30 minutit.

20:18

Vassiljevile mängiti pikk sööt paremale äärele, ta tsenderdas ühe palli puutega karistusalasse ning Anier lõi selle peaga maapõrkest värava vasakusse nurka. Puurilukk ei jõudnud sellele isegi reageerida.

20:16

VÄRAV! Henri Anier lööb palli peaga värava nurka

20:16

Turniiril on tiitlikaitsjaks Läti, kes on võistlusel triumfeerinud 13 korral. Eesti läheb lõunanaabritega vastamisi 10. juunil

20:12

55. minut: Käit sai karistusala lähedalt löögile, ent lõi tugevalt üsnagi keskele ja väravavaht lükkab selle kerge vaevaga üle otsajoone.

20:11

Tänavune Balti turniir pidanuks toimuma mullu, ent tõsteti koroonapandeemia tõttu käesolevasse aastasse. Seda korraldatakse 19. korda ning Eesti on suutnud selle võita kolmel korral. Tõsi, viimane võit jääb juba 1938. aastasse.

20:09

Teine poolaeg on alanud. Leedu tegi ühe vahetuse: Kazlauskas vahetas Eliošiuse pingile.