Ott Tänak.

WRC
6. juuni 2021, 14:14

Sardiinia ralli võitis Ogier, Tänak sai punktikatsel teise koha (54)

Sardiinia ralli võitis valitsev maailmameister Sebastien Ogier. Pikalt liidrikohta hoidnud Ott Tänak sõitis teisel võistluspäeval vastu kivi ning oli sunnitud katkestama, ent naasis punktikatseks, kus sai teise koha.

Eestlane oli alustanud rallit hästi, ta võitis esimesed viis kiiruskatset. Veel pärast 11. katset oli tal Ogier' ees 40sekundiline edu, ent siis sõitis tunamullune maailmameister vastu kivi ning pidi päeva lõppenuks lugema.

WRC otseülekande ekspertkommentaator Kris Meeke tunnistas, et Tänaku õnnetuse puhul polnud tegemist sõitja veaga, sest kivi polekski saanud kuidagi vältida. Küll aga lisas kogenud rallisõitja, et tema arvates peaks autod sellistele löökidele ikkagi vastu pidama. Tänak aga katkestas sarnasel moel teist rallit järjest, mõlemal puhul oli ta esikohal. Eesti mehe tiitlilootused said seega väga tugeva hoobi, sest vahe liidritega aina käriseb.

Viimasel võistluspäeval tuli ta taas starti, et punktikatsel hea tulemus teha. Lõpuks sai ta seal Neuville'i järel teise koha ning teenis neli silma.

Toyotale läks lõpuks kaksikvõit, Ogier' järel sai teise koha Elfyn Evans (+46,0). Kolmandana lõpetas Neuville (+1.05,2) ja neljandana Takamoto Katsuta (+6.11,2).

Üldarvestuses on Ogier 106 punktiga esikohal, järgnevad Evans (95), Neuville (77) ja Tänak (49).

MM-sari jätkub Keenias, kus kihutatakse 24. - 27. juunini, seejärel tullakse Eestisse, kus toimub etapp 15. - 18. juulini.

14:14

Ogier saab punktikatsel neljanda koha. Tänakule läheb teisena kirja neli silma.

14:10

Evans kaotab punktikatsel Neuville'ile tervelt 18,3 sekundiga, ent jääb üldarvestuses siiski belglasest ette.

14:05

Punktikatse võitu Tänakule ei tule: Neuville edestab teda 0,3 sekundiga.

13:58

Sordo finišis kolmanda ajaga (+5,4). Tänak jätkuvalt esimene.

13:55

Tänaku kommentaar: „Hyundai meeskond on teinud head tööd, et mind sellisele tasemele aidata. Auto on kindlasti väga kiire, nüüd peame väikeste asjadega tegelema. Olen kindel, et saame hakkama.“

13:30

Punktikatse on alanud ja finišisse on jõudnud kaks WRC2 arvestuses sõitvat pilooti, Bulacia ja Fourmaux (+11,0).

11:49

Üldseis:

11:48

Punktikatseni on veel poolteist tundi. Kiiremad mehed lastakse rajale teadupoolest viimastena.

11:47

Kiiruskatse tulemused WRC arvestuses:

11:43

Ogier saab teise koha sel katsel, kaotust Evansile kogunes 0,8 sekundit. Enne punktikatset on ta edu tiimikaaslase ees aga 32,9 sekundit.

11:39

Evans sõidab välja parima aja, kukutades Neuville'i teiseks. Ogier on veel rajal.

11:37

Tänak kaotab finišis Neuville'ile 1.07,8ga. Ent usutavasti oli tegu ikka kõigest soojendusega, et järgmisel katsel gaas põhja lükata.