Anett Kontaveit.

3. juuni 2021, 20:10

VÕIMAS! Kontaveit pühkis maailma 61. numbriga Roland-Garros' liivaväljakut ja kohtub kolmandas ringis tiitlikaitsjaga (17)

Eesti naiste esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) läks Prantsusmaa lahtiste tennisemeistrivõistluste teises ringis vastamisi edetabeli 61. real paikneva prantslanna Kristina Mladenoviciga. Kontaveit tegi vastasega mida ise tahtis ning võitis vaid 53 minutit kestnud matši 6 : 2, 6 : 0.

Enne matši:

Avaringis alistas Eesti esireket 6 : 7 (4), 7 : 6 (5), 6 : 0 šveitslanna Viktorija Golubici (WTA 72.), tema tänane vastane Mladenovic oli 6 : 4, 6 : 0 parem edetabeli 121. naisest Anna Karolina Schmiedlovast.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit tiitlikaitsja Iga Swiatekiga (WTA 9.), kes võttis teises ringis samuti üliveenva võidu, kui alistas Rebecca Petersoni (WTA 60.) 6 : 1, 6 : 1.

20:13

Statistikat (Kontaveit vs Mladenovic):

20:10

Neist teine ka realiseeritud - Mladenovic lööb võrku! Teine sett kestab 17 minutit, kusjuures Kontaveit võidab 24 ja Mladenovic 4 punkti.

Kontaveit on võitnud matši 6 : 2, 6 : 0

20:08

Ja on ka põhjust. Kaks topeltviga järjest ja Kontaveidil kolm matšpalli.

20:07

Mladenovic pühib enne oma servigeimi algust pisaraid…

20:06

Oma servigeimil kaotab Kontaveit ühe punkti, kuid see on vaid iluviga. Üheksas geim järjest eestlannale.

5 : 0

20:03

Teine murdepall Kontaveidil hiilgava servitõrjega realiseeritud. Teine sett on kestnud kümme minutit ja punktid Kontaveidi kasuks 16 : 2.

4 : 0

20:01

Tundub, et Mladenovic ei usu enam ise ka, et siit veel midagi päästa võib. Taas kolm murdepalli Kontaveidile.

20:00

Lihtsalt vägev! Kontaveit teeb väljakul, mida ise tahab, võites oma servigeimi taas nulliga.

3 : 0

19:57

Mladenovic teeb topeltvea ja Kontaveit võidab kuuenda geimi järjest.

2 : 0

19:56

Kaks murdepalli Kontaveidile!

19:54

Kontaveit jätkab teises setis sealt, kus esimeses pooleli jäi. Oma servigeimil ei anna ta Mladenovicile ühtegi punkti.

1 : 0

19:50

Olemas! Mladenovici löök läheb võrku ja Kontaveit on võitnud esimese seti 6 : 2.

19:49

Kontaveit tõrjub suurepäraselt ning kaks settpalli meie piigale!

19:46

Mitte et meil midagi selle vastu oleks, aga Mladenovici mäng on väga logisevaks muutunud. Ühe punkti Kontaveidi servigeimil prantslanna küll võidab, kuid praegu dikteerib asjade käiku selgelt Eesti esitennisist.

5 : 2

19:43

Neist teise Kontaveit ka realiseerib ja esimene murre on tõsiasi!

4 : 2

19:42

Nii-nii! Mladenovicilt topeltviga ja Kontaveit saab kolm murdepalli.

19:39

Hästi! Kontaveit võidab oma servigeimi nulliga, lõpetades geimi matši esimese ässaga.

3 : 2

19:37

Kontaveit võidab Mladenovici servigeimil ühe punkti. Seejuures üritab ta geimi lõpus kavalat stoppi, kuid ei saa kahjuks palli üle võrgu.

2 : 2

19:32

Kontaveit jääb oma servigeimis 0 : 30 taha, võidab seejärel kolm punkti, kuid Mladenovic ei jäta jonni ja saab seisu 40 : 40 peale. Otsustaval hetkel teeb prantslanna aga kaks eeskäe lihtviga ning nii geim Kontaveidile.