Kanada meeskond tähistamas lisaajal Venemaale löödud väravat.

Talisport
3. juuni 2021, 22:39

JÄÄHOKI MM: Soome pääses poolfinaali, Venemaa saadeti kohvreid pakkima (8)

Lätis toimuvatel jäähoki maailmameistrivõistlustel peeti neljapäeval veerandfinaale. Nelja parema sekka edenesid USA, Saksamaa, Soome ja Kanada.

Kõige kindlama võidu võttis B-alagrupi võitnud USA, kes tegi A-grupi neljandale meeskonnale Slovakkiale tuule alla tulemusega 6 : 1.

A-grupi teine Šveits jäi aga pärast karistusvisete seeriat alla B-grupi kolmandale Saksamaale. Normaalaeg lõppes seisuga 2 : 2, karistusvisetega olid 2 : 1 paremad sakslased.

Tiitlikaitsja Soome, kes lõpetas B-alagrupi teisena, nägi A-grupi kolmanda meeskonna Tšehhi vastu üksjagu vaeva, kuid võttis siiski minimaalse 1 : 0 võidu. Põhjanaabrid viis poolfinaali Jere Innala teisel kolmandikul visatud värav.

Kõige suurema šokina pudenes aga konkurentsist 27kordne (kui juurde arvata ka Nõukogude liidu koondise võidetud kullad) maailmameister Venemaa. A-alagrupi võitnud venelased läksid B-alagrupist üle noatera edasi pääsenud Kanada vastu teisel kolmandikul küll juhtima, kuid kolmandal perioodil vahtralehemaa mehed viigistasid. Normaalaeg lõppeski seisul 1 : 1, lisaajal viskas aga Andrew Mangiapane Kanada nelja parema sekka viinud värava.

Laupäevastes poolfinaalides kohtuvad USA ja Kanada ning Soome ja Saksamaa.