Anett Kontaveit (pildil) alistas teises ringis ülikindlat võitu Kristina Mladenovici.

5. juuni 2021, 18:45

KAHJU! Kontaveit jäi Prantsusmaa lahtistel tiitlikaitsjale alla (4)

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 31.) kaotas Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste kolmandas ringis tiitlikaitsjale Iga Swiatekiga (WTA 9.) tulemusega 6 : 7 (4), 0 : 6.

Eestlanna alustas matši paremini ning pääses esimeses setis 4 : 2 juhtima. Mullune meister võitis seejärel aga kolm järgmist geimi ning oli järsku ees 5 : 3. Kontaveit suutis siiski seti kiiresse lõppmängu viia, kuid seal oli 20aastane poolatar temast parem.

Teist setti alustas Swiatek kohe servimurdega ning enam polnud Kontaveidist talle vastast.

Matš kestis kokku tund ja 24 minutit.

Swiatek kohtub järgmisena 18aastase ukrainlanna Marta Kostjukiga (WTA 81.), kes alistas kolmandas ringis venelanna Varvara Gratševa (WTA 88.) tulemusega 6 : 1, 6 : 2.

Enne mängu:

Kontaveit ja 20aastane poolatar on varem kohtunud kaks korda ja mõlemal puhul on võitnud 25aastane eestlanna.

Kontaveit alistas tänavuse turniiri avaringis 6 : 7(4), 7 : 6(5), 6 : 0 Viktorija Golubici. Teises ringis sai ta jagu kohalikust tennisist Kristina Mladenovicist 6 : 2, 6 : 0. Prantsusmaal toimuval suure slämmi turniiril on Kontaveidi parim tulemus aastast 2018, kui ta jõudis neljandasse ringi.

18:41
6 : 7(4), 0 : 6

Ja ka viimases geimis on Swiatek parem. Kontaveidi laeks Prantsusmaa lahtistel jääb kolmas ring.

18:35
0 : 5

Swiatekilt järjekordne kindel geimivõit.

18:32
0 : 4

Tiitlikaitsjale viies järjestikune geimivõit.

18:29
0 : 3

Kontaveit lõpetab geimi topeltveaga.

18:25
0 : 2

Pikk geim, Kontaveit tuli 15 : 40 kaotusseisust välja, ent lõpuks õnnestub Swiatekil siiski servi hoida.

18:20
Teine sett, 0 : 1

Kontaveit lööb võrku ning Swiatek alustab teist setti servimurdega.

18:15

Teises setis alustas servimist Kontaveit.

18:12
6 : 7(4)

4 : 7. Kiire lõppmäng ja avasett siiski Swiatekile.

18:11

4 : 6. Swiatek üritas Kontaveiti üle kavaldada, ent eestlane suudab settpalli päästa.