Keiso Pedriks (202) jooksis 110 meetrit tõkkeid ajaga 13,83.

Kergejõustik
6. juuni 2021, 13:23

Keiso Pedriks jooksis kiiresti, aga Eesti rekord jäi veel püsima (1)

Täna Pärnus toimunud Eesti kergejõustikuklubide karikavõistlustel sai naiskondliku esikoha Tartu ülikooli akadeemiline spordiklubi 160 punktiga, meeskondlikult oli parim Audentes 155 silmaga. Parima tulemuse eest hoolitses tõkkesprinter Keiso Pedriks.

Naiste 100 meetri tõkkejooksu võitis Diana Suumann, kes läbis distantsi ajaga 13,56. Teiseks tuli Kreete Verlin, kelle tulemus oli 13,59. Teise kohaga pidi Verlin leppima ka 100 meetri jooksus, kus tema aeg oli 11,97. Sel alal triumfeeris Karoli Käärt 11.93ga.

„Olud olid küll head, aga ei suutnud vormi ära realiseerida,“ rääkis Suumann, kelle tippmark on 13,41. „See oli alles hooaja teine start, küll tuleb. Kõige tähtsam, et kindlustasin koha Rumeenias toimuvale võistkondlikule EMile. Neljapäeval võistlen Soomes Espoos.“

Naiste tõkkejooksu esikohalahing oli tuline. Ajaga 13,56 tuli võitjaks Diana Suumann (268), Kreete Verlin (176) kaotas talle kolme sajandikuga.

Meeste 110 meetri tõkkejooksu võitis Keiso Pedriks ajaga 13,83. 28. mail oli Andrei Nazarovi õpilane Tartus Gustav Sule memoriaalil püstitanud isikliku tippmargi 13,77. Ta ründas täna kodulinnas Tarmo Jallaile kuuluvat Eesti rekordit 13,62, kuid eesmärk ei täitunud.

„Täna oleks ära tulnud, kindlasti 13,60 sisse,“ rääkis Pedriks pärast etteastet. „Tundsin end väga hästi ja jooksu esimene pool sujus suurepäraselt. Arvasin, et pean veel juurde panema, paraku põrutasin üheksandasse ja kümnendasse tõkkesse täiega sisse. Ütleme nii, et jalad ei jõudnud mõistusele järele.“

Keiso Pedriks oli pärast etteastet vastakate tunnete küüsis.

Naiste kaugushüppe võitis Tähti Alver.

Naiste kaugushüppes triumfeeris Tähti Alver, kelle tulemus oli 6.13, meeste samal alal sai 7.32ga esikoha Rain Kask. Naiste teivashüppes tagas Marleen Müllale esikoha 4.15. Naiste 400 meetri jooksus oli kiireim Liis Roose 55,46, meeste 400 meetri jooksus Rivar Tipp 48,32, naiste 800 meetri jooksus Kelly Nevolihhin 2.07,55 ja meeste 1500 meetri jooksus Olavi Allase 3.54,50ga. Meeste odaviske võitis Ranno Koorep 67.92, naiste odaviske Mirell Luik 50.46, naiste vasaraheite Annika Emily Kelly 54.23 ja meeste vasaraheite Adam Paul Kelly 66.94ga.

Meeste 100 meetri jooksu võitis Henri Sai.

Meeste 100 meetri jooksus sai kindla esikoha äsja USAst naasnud Henri Sai, kes läbis distantsi ajaga 10,68. Sai noppis esikoha ka kaks korda pikemal võistlusmaal, saades ajaks 21,27, teiseks tuli Ken Mark Minkovski 21,32ga. Naiste 200 meetri jooksu võitis Kristin Saua isikliku tippmargiga 23,96.

Martin Kupper lennutas ketta üle 60 meetri joone.

Meeste kettaheite võitis Martin Kupper 60.67 ja meeste kõrgushüppe Mikk Meerents 2.11ga. Naiste 400 meetri tõkkejooksu võitis isikliku rekordiga 58,37 Marielle Kleemeier. Naiste kolmikhüppe võitis Daria O'Konnel-Bronin oma tippmargiga 13.06. Naiste kõrgushüppes saavutas parima tulemuse väljaspool arvestust osalenud Elisabeth Pihela, kes ületas 1.81. Meeste kolmikhüppe võitis Viktor Morozov Eesti alla 18aastaste rekordiga 15.31.