Eesti koondise 19aastase pesamuna Anna Gret Asi vaatamas kaaslaste mängu

6. juuni 2021, 17:54

VIDEO | Olümpiapääsmest unistanud Eesti 3 × 3 naiskonna teekonna lõpetas Hiina Taipei

Sellel nädalavahetusel madistasid Eesti, Hollandi, Itaalia, Iraani, Hiina Taipei ja Ungari 3x3 korvpalli naiskonnad viimase koduväljakul toimuval turniiril ühe olümpiapääsme peale. Meie naiste teekond päädis veerandfinaalis, kui kaotati Hiina Taipeile 17 : 21

Eesti mängis reedel alagrupiturniiril, kus kaotati 10 : 11 Hollandile ja 10 : 13 Ungarile. Siiski polnud eestlannade turniir läbi, sest oma grupi kolmanda satsina kohtuti veerandfinaalis Hiina Taipeiga, paari võitjat ootas poolfinaalis suursoosik Ungari.

Laupäeval Iraani alistanud, aga 11 : 21 Itaaliale kaotanud Hiina Taipei tuli veerandfinaali pallima ilma vahetusteta ehk kolme naisega. Sinisärkide koondis alustas kohtumist väga hästi, kui kätte saadi 6 : 2 edu, kuid seejärel läks mäng Hiina Taipei kätte, kes tegi lausa 9 : 0 spurdi. Seejärel haaras initsiatiivi enda kätte taas Eesti, kes kaks minutit enne kohtumise lõppu juhtis 16 : 13.

Kadri-Ann Lass hiinlannade haardes.

Kuid järgmised 70 sekundit läksid eestlannadel aia taha. Esiteks tehti kaugviskel viga Yu-Chun Weile, kes sopsas mõlemad vabavisked. Järgnenud pallivaldamisel tegi Jane Svilberg ründevea. 16 : 16 seisult ei suutnud Anna Gret Asi tabada kolmest, kuid vastastel sopsas kahel korral kaugelt Wei ning Hiina Taipei võttis 21 : 17 võidu.

„Vaid kolme naisega mänginud Taipei suutis võitat Eestit. Kes oleks seda oodanud?“ tunnistas inglise keelne kommetaator, et tegu oli korraliku pauguga. Eestlannad skoorimine jaotus väga ühtlaselt, kui Kadri-Ann Lass tõi viis ning Asi, Svilberg ja Merike Anderson kõik 4 silma. Täiesti pidurdamatu oli Yu-Chun Wei, kelle arvele jäi naiskonna 21st punktist 16.

Viimase olümpiapääsme võitis Itaalia, kes alistas finaalis viimase sekundi viskest Ungari 13 : 12.