Võrkpall

Eesti kohtub kuldliiga poolfinaalis Türgiga, keda mitmed mehed vastaseks eelistasid 

Kadi Parts, 8. juuni 2021 08:25

Eesti võrkpallikoondis.

Foto: Erki Pärnaku

Võrkpalli Euroopa kuldliiga alagrupiturniiri täisedu kuue võiduga läbinud ja koha finaalturniirile taganud Eesti rahvusmeeskond loositi poolfinaalis kokku tiitlikaitsja Türgiga.

Türgiga kohtus Eesti viimati 2019. aastal samuti kuldliiga poolfinaalis, mis toimus Tallinnas Saku Suurhallis. Tookord võttis Türgi 3 : 1 võidu. Türgi krooniti hiljem ka kuldliiga võitjaks. Möödunud aastal koroonapandeemia tõttu Euroopa liigasid ei toimunud. Eestil on ette näidata Euroopa liiga tiitlid aastast 2016 ja 2018.

Oliver Venno lootis samuti vastaseks Türgit: „Nad on mul ju vanad sõbrad, olen seal viis aastat mänginud! Aga kindlasti lähme sinna võitma, hinnaalandust ei saa olla. Noortele on see hea karastus ja ettevalmistus EMiks.“ Kui möödunud laupäeval Belgiaga peetud matši järel sõnas Venno, et on väsinud, siis kuldliiga finaalturniirilt ta eemale jääda ei plaani: „Eiei! Tahan ikka mängida!“

Eesti koondise abitreener Oliver Lüütsepp leidis nädalavahetusel, et otseselt pole vahet, kas tuleks rinda pista ukrainlaste või türklastega. „Oleme varemgi öelnud, et võtame kuldiigat tõsise võistluse, mitte ettevalmistusena. Igal juhul läheme võitma!“ lubas Lüütsepp.

Kuldliiga finaalturniir toimub Belgias Kortrijkis 19.-20. juunil. 19. juunil kohtuvad Eesti aja järgi kell 18.00 algavas esimeses poolfinaalis Eesti ja Türgi ning kell 21.00 algavas teises poolfinaalis Belgia ja Ukraina. 20. juunil kell 18.00 peetakse pronksimäng ja kell 21.00 finaal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee