Jalgpall

KUUM KAUP! Eesti ja Läti jalgpallimatši piletid müüdi välja kõigest kahe minutiga 

Kaarel Täll, 9. juuni 2021 15:11

Eesti ja Hollandi mõõduvõtt 2019. aastal Lillekülas.

Foto: Erki Pärnaku

Täna kell 14 tuli Piletilevisse müügile piiratud hulk pääsmeid neljapäeval Lilleküla staadionil toimuvale jalgpallimatšile Eesti ja Läti vahel, kus selgub Balti turniiri võitja. Juba kell 14.02 olid piletid välja müüdud!

Jalgpalliliidu avalike ja koostöösuhete osakonna juht Mihkel Uiboleht selgitas, et Piletilevi kaudu läks müüki 236 piletit. Kuigi staadionile tohib homme õhtul astuda maksimaalselt täpselt 1000 inimest, siis ei olnud võimalik rohkem pääsmeid vabamüüki paisata. 

Selgituseks: näiteks kaks koondist kokku koosnevad koos erinevate tasutajõududega juba ligi 200 inimesest. Teleülekannet tootev ERR võtab endale ligi 50 kohta. Lisaks kümned ja kümned ajakirjanikud, turvatöötajad, toitlustajad jne. Mängule saavad traditsiooniliselt kutse ka legendaarsed koondislased (näiteks 100+ mängu pidanud jalgpallurid) ja endised peatreenerid. Kohal on ka külalisi UEFAst ning osa kutseid lähevad ka toetajatele.

Korralikus mahus aitab 1000 inimese täitumisele kaasa ka kogu matši korraldustiim, kuid Uiboleht tõi välja, et kuigi alaliidu töötajad on tavaliselt saanud mängudele priipääsme, siis seekord tohivad areenil olla ainult need, kes on konkreetselt korraldusmeeskonnas. Küll aga saab ühe pileti iga Eesti koondislane, kes tohib kaasa elama kutsuda ühe lähedase inimese. Enam kui sada piletit müüdi ka otse fännirühmitustele, suurem osa neist Jalgpallihaigla kaudu. 

Tegemist on Eesti meeste koondise aasta esimese mänguga kodumurul, kus minnakse jahtima Balti turniiri võitu. Eesti alistas turniiri avamängus Henri Anieri väravast 1 : 0 Leedu, karika võitmiseks tuleb ka viimane mäng lõunanaabrite vastu võita.

Pilet mängule maksis 15 ja sooduspilet 13 eurot, millele lisandub Piletilevi teenustasu. Sooduspilet kehtib 2003.–2014. aastal ja 1956. aastal või varem sündinutele koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal). 2015. aastal ja hiljem sündinute pilet maksis 5 eurot, millele lisandub Piletilevi teenustasu. Ratastooliga staadionile sisenemiseks palume ühendust võtta e-posti teel ylli@jalgpall.ee või telefonil 6117 075.

Staadion avatakse neljapäeval kell 17, kohtumise avavile kõlab kell 19. Staadioni istekohad on hajutatud.

PEALTVAATAJA MEELESPEA

  • Võta kaasa isikut tõendav dokument, et seda vajadusel väravas koos piletiga näidata.

  • Näomaski kandmine on kohustuslik kogu ürituse jooksul.

  • Ole varakult kohal, sest nii väldid järjekordi ja saad hoida turvalist distantsi teiste pealtvaatajatega.

  • Tule staadionile jala või jalgrattaga (avatud rattaparkla!). Autoga tulles varu aega ja arvesta, et staadioni läheduses on parkimiseks piiratud võimalused.

  • Riietu vastavalt ilmastikule. Jäta oma söök ja jook koju.

  • Piletite edasimüük (sh välisfännidele) või piletite kasutamine kommertseesmärkidel (sh loosimised vms) on ilma Eesti Jalgpalli Liidu nõusolekuta keelatud. Eesti Jalgpalli Liidul on õigus tühistada edasimüüdud piletite kehtivus.

  • Mängul on võimalik osaleda nendel, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul andnud positiivset koroonaviiruse proovi. Kui sul on viimase 10 päeva jooksul olnud mõni koroonaviirusele viitav sümptom, näiteks palavik, kurguvalu, köha või nohu, samuti maitse- või lõhnataju kaotus, siis ei ole osalemine lubatud. Keelatud on osaleda, kui oled viimase 10 päeva jooksul puutunud kokku inimesega, kellel on diagnoositud või kahtlustatakse koroonaviirust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee