Eesti koondis.

Foto: Tiina Kõrtsini
Kadi Parts 9. juuni 2021 17:50

Eesti jalgpallikoondis on homseks kohtumiseks Lätiga valmis ning ründaja Rauno Sappineni sõnul on tiimil tuju hea. Peatreener Thomas Häberli ei osanud ennustada asjade edasist käiku ei võidu ega kaotuse puhul.

Eesti alistas eelmisel nädalal Balti turniiri raames Leedu 1 : 0, lätlased olid leedulastest paremad skooriga 3 : 1. Homme mängivad Eesti ja Läti seega Balti turniiri võidu peale. „Oleme saanud rahulikult valmistuda ja teha tugevat trenni. See on meie puhul pigem haruldane. Nädal on läinud väga töiselt ja oleme homseks valmis,“ rääkis Sappinen tänasel pressikonverentsil. „Oleme analüüsinud enda mängu ja asju, mida paremini teha.“

Kui Eesti võitis Leedu ning Läti kohtumiste vahepeal sõpruskohtumises 1 : 0 Soomet, siis Läti sai samal ajal 1 : 7 tappa Saksamaaalt. „Eks me ikka uudiseid loeme ja enamik ilmselt vaatas ka mängu Saksamaaga. Oleme vastaseid analüüsinud. Läti on väga hea meeskond standardolukordades ja kiiretes üleminekutes, aga meil on selle jaoks plaan tehtud.“

Enne tänavust juunikuud sai Eesti tiim viimati võidurõõmu maitsta 2019. aasta märtsis ehk selja taga oli pikk võidupõud. Sappinen tunnistas, et üle pika aja oli mõnus olla võitev pool. „Kui meeskond võidab, on kogu meeskonnal tuju parem. Ja loodetavasti on tervel Eesti riigil tuju parem! Meie emotsioonid on olnud väga head ja loodame homme panna tordile kirsi,“ rääkis koondise ründeäss.

Lisaks sellele, et kahes viimases mängus on Eesti suutnud ise skoorida, on enda värav hoitud puhtana. „Mul on hea kindel tunne väljakul. Kui olen rünnakul, siis on tunne, et meile ei lööda ära ja asjad on taga korras,“ sõnas Sappinen, et meie kaitseliin on teinud head tööd.

Ta rõõmustas ka selle üle, et lõpuks on publik tagasi tribüünidel: „See on suur asi ja teeb meele rõõmsaks. Eks võiks olla veel rohkem rahvast, aga olukord on, nagu ta on.“

Peatreener Thomas Häberli sõnas, et Eesti poolt on kõik mehed valmis homme väljakule jooksma ehk vigaseid ega koroonatõbiseid pole. „Peame homme võitma!“ kuulutas Häberli, kelle sõnul on tal esimese kodumängu eel liblikad kõhus. „Ma ei tea, mis saab. Pole sellele mõelnud,“ ütles ta selle kohta, mis võiks järgneda Eesti homsele kaotusele. „Ma ei tea, mis saab ka siis, kui võidame,“ lisas ta muigega.

Läti koondise peatreener Dainis Kazakevics nentis, et Balti turniiri kohtumiste vahepeal Saksamaalt saadud suurt kaotust oli keeruline alla neelata, aga meeskond on homseks lahinguks hästi valmistunud. „See oli emotsionaalselt raske mäng, aga tiim on taastunud. Kõik tunnevad ennast hästi ja valmistuvad homseks. See on meie jaoks tähtis matš,“ rääkis Kazakevics. Ta lisas, et loomulikult tahaksid kõik kolm riiki Balti karikat võita ning tema meeskond on selleks homme vägagi motiveeritud.

Lätlaseid tabas enne Saksamaa-mängu koroonaprobleem, kui üks nende meeskonna liige andis positiivse proovi. Kazakevics selgitas, et tegemist võiks olla valeprooviga. „Eemaldasime selle mängija koheselt võistkonnast. Ta tegi hiljem veel kolm testi, mis kõik olid negatiivsed. Seega võis (esialgse proovi näol) olla tegu väikese veaga. Aga nüüd on meil kõigil tervis korras. Siia tulles käitusime protokolli järgi, tegime kõik teste ja need kõik olid negatiivsed,“ selgitas Läti loots.

Eesti - Läti Balti turniiri avavile kõlab homme kell 19.