Kergejõustik

RASKE OTSUS: Magnus Kirt loobus Tokyo olümpiamängudest (18)

Toimetas Mart Treial, 10. juuni 2021 09:27

Magnus Kirt.

Foto: Stanislav Moškov

Odaviskaja Magnus Kirt ja tema meeskond langetasid sel nädalal raske südamega otsuse loobuda Tokyo olümpiamängudel osalemisest. Doha MM-il saadud õlatrauma ravi kulges küll plaanipäraselt, kuid detsembris saadud tõsine jalavigastus ei luba enne mänge korralikult treenida.

Tegemist on kandluu eesosa väsimusmurruga, mille paranemisaeg on reeglina kuus kuni kaheksa kuud. Kahjuks ei saa viimase uuringu alusel öelda, et murd oleks lõplikult paranenud ja võiks alustada täiskoormusega treeningut.

Arstide sõnul peab Kirt veel vähemalt neli nädalat jalale täielikku puhkust andma, seega ei saa ta oda visata. „Sellises seisus olümpiale minek ei oleks midagi muud, kui lihtsalt osalemine. Ma pole ka ju poolteist aastat võistelda saanud,“ ütles Kirt pressiteate vahendusel.

„Sportlase seisukohalt vaadates on olümpiast loobumine üks raskemaid otsuseid elus, kuid valikuid ei ole. See aga ei tähenda, et loobuksin, treenitud on palju ja loodan, et saan veel sel aastal võistelda, sest füüsiline vorm on hea.“

Kui ravi kulgeb plaanipäraselt, saaks odaviskaja esimesed võistlused teha augusti teises pooles. Eesmärk on saada võimalikult tugev põhi järgmiste aastate suurvõistlusteks.

Kirt ja tema meeskond on tänulikud toetajatele ja fännidele, kes on teda keerulisel vigastusperioodil aidanud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee