Kadi Parts, 10. juuni 2021 21:29

Eesti jalgpallikoondis alistas Balti turniiri otsustavas kohtumises 2 : 1 Läti ning krooniti esimest korda alates 1938. aastast Balti meistriks.

Kodupubliku ees mänginud eestlased asusid matši juba viiendal minutil kiirelt juhtima ja enne poolaja lõppu lõi Mattias Käit oma teise tabamuse – Eesti oli 2 : 0 ees. Lätlased said teisel poolajal oma väravaskoori avatud penalti abil, kuid võit kuulus siiski Eestile.

„Isiklikult on mul sees rahu. Ma ei tea, kas teate seda tunnet, kui sees pole ühtegi pinget, aga praegu on see tunne. Meeskonna riietusruumis oli kõigil tuju hea, sest saime eesmärgi täidetud,“ rääkis Karol Mets. Ta kiitis ka peatreener Thomas Häberlit, kes sõnas juba varasemalt, et Balti turniiri võit on koondise jaoks eraldi eesmärk. „Ta mängis selles väga suurt rolli, ta on sõnapidaja mees,“ ütles Mets.

Kaks väravat löönud Mattias Käit ütles, et hommikul ta lõviputru ei puginud, vaid sõi tavapäraseid asju, mida hotellis on harjunud sööma. „Aga sain hea energia sisse ja oli tore, et meil oli praegu aega eelmisest mängust taastuda,“ muljetas kahe tabamuse autor.

Paraku ei saanud Käit kohtumise lõpuni platsil viibida, sest 49. minutil jäi ta väljakule istuma ning tema asemel sekkus mängu Markus Poom. „Kahjuks sain esimesel poolajal ühe paugu ja kuigi siis ei tundnud midagi erilist, mõistsin poolajal treeneri rääkimise ajal, et asi pole õige. Pärast olid ikkagi liblikad silme ees,“ tunnistas Käit.

Võidu eest kiitis ta juhendajate tiimi. „Häberli ütles ju esimese asjana, et Balti turniir tuleb ära võita! Ja ta rääkis meile, et ühest heast esitusest ei piisa, vaid tuleb järjest võita. Leedu võitsime ära ja kindlasti andis enesekindlust ka võit Soome üle. Treenerid on head tööd teinud,“ nentis Käit.

Samas ei saa tema hinnangul nüüd päris hulluks minna ja arvata, et hakkame kõikidele vastastele ära vajutama. „Praegu on nii palliga mäng kui kaitsepool olnud korras, aga see, et oleme kolm mängu järjest võitnud, ei tähenda, et viskame nüüd käed üles. Nagu Karol (Mets) ütles, tuleb hoida jalad maa peal. Ega hõisata pole siin midagi,“ rääkis Käit.

Koondise loots Häberli sõnas, et Balti turniiri võit oli tema jaoks väga tähtis: „Olime enne tänast kaks mängu võitnud ja pinge oli peal. Olen oma taustajõudude ja Eesti koondise üle uhke!“

Ta tunnistas, et Eesti mängu jäid varjutama kolm vigastustest põhjustatud vahetust: 27. minutil pidi lahkuma Märten Kuusk ning 49. minutil läks lisaks Käidile pingile ka Konstantin Vassiljev. Nende kolme mehe asemel sekkusid vastavalt Maksim Paskotši, Markus Poom ja Bogdan Vaštšuk. „Esimese poolaja mängisime väga hästi, aga siis kaotasime mitu tähtsat mängijat,“ tunnistas Häberli. „Võitlesime, aga Läti oli väga füüsiline. (Karl Jakob) Hein ja meie kaitseliin olid tublid,“ lisas ta.

Järgmiste kohtumiste osas ei osanud Häberli öelda, kui palju õnnestub siit kaasa võtta: „Hakkame seda nägema.“

Enne mängu:

Eesti alistas eelmisel nädalal leedulased 1 : 0 ja Läti oli Leedust parem skooriga 3 : 1. „Oleme saanud rahulikult valmistuda ja teha tugevat trenni. See on meie puhul pigem haruldane. Nädal on läinud väga töiselt ja oleme homseks valmis,“ rääkis koondise ründaja Rauno Sappinen eilsel pressikonverentsil. „Oleme analüüsinud enda mängu ja asju, mida paremini teha.“

Pikemalt loe eilseid jutte siit.

Täna hommikul avaldati 23mehelised koosseisud õhtuseks vastasseisuks.

20:55

Eesti alistab Läti ja tuleb Balti meistriks! SUPER!

20:50

Üleaega on lisatud vähemalt viis minutit, seda on muidugi palju….

20:50

90. minut on KOHE täis tiksumas!

20:49

Nüüd on väljakul maas Mets, aga tundub, et tal on ikkagi selge, kuhu poole tuleb joosta ja kelle eest ta mängib, nii et matš jätkub.

20:47

Umbes viis minutit veel jäänud…

20:46

Nüüd siis juhtub: Läti teenib penalti ja selle järel on seis Eesti poolt vaadatuna 2 : 1.

20:36

Ega siin teisel poolajal väga palju huvitavaid asju pole sündinud, nii et selle asemel võib vaadata siia lisatud värsket galeriid!

20:21

60. minutil on Lätil kasutada nurgalöök, aga see ei jõua õnneks kuhugi.

20:17

Mõnda aega on juba mängitud, aga polegi nagu midagi juhtunud.

20:10

Eesti teeb samal ajal juba kaks vahetust ja Käit võetaksegi välja, tema asemel platsile Poom. Lisaks läheb puhkama Kostja ning tema kohal saab oma võimaluse Vaštšuk.

20:08

Väljakult lahkub ta omal jalal, aga kuidas ja kas edasi?

20:08

Niinii, teine poolaeg ei alga meile üldse hästi…Käit istub meie värava ees maha ja tahab arste…

20:05

Teine poolaeg -- läksime! Eesti vahetusi ei tee

19:52

Nüüd siis väike poolajapaus!

19:48

Üldiselt siin väga küsimust pole: lätlased on avapoolajal olnud meie vastu hambutud ja kui Eesti jõuab vastaste värava alla, võib kõike juhtuda.

19:47

See oleks olnud veel üks ilus värav, aga jääb praegu siiski sündimata…

19:47

Sappinen ja poolaja peaaegu viimane minut! Flora ründaja kõmmutab LATTI….

19:46

AGA MIS NÜÜD! HUUHUUHUH

19:46

Eestil on enne poolajavilet veel üks hea võimalus paremalt äärelt alanud rünnakuga, aga Anier ei saa värava ees palli omaks nii nagu tarvis

19:45

Kes on maha maganud, siis EESTI JUHIB 2 : 0!

19:44

Käidi värav sündis umbes karistuskasti joonelt ja oli ilus!

19:43

Fännid on nüüd juba hoogu läinud ja nõuavad, et Eesti lööks lausa kolmanda värava veel.

19:43

Oli meie rünnakuüritus ja pall jõudis üsna kaugelt Käidini, kes kaks korda mõtlema ei hakanud ja pani eemalt peale - JA SEE OLI SEES!

19:42

Huhuhuhu, selle jaoks peab kordust vaatama, sest seda küll ei oodanud!

19:41

MATTIAS KÄIT JA 2 : 0!

19:41

MIS JUST JUHTUS?

19:38

Nojah, nüüd viimased minutid on olnud selline üsna ümmargune veeretamine.

19:35

34 minutit on mängitud.

19:34

Õnneks tundub, et tohtrite abiga on Käit püsti ja kõik on korras!

19:33

Nüüd on väljakul pikali Käit…

19:29

Loodetavasti ei ole Kuusel midagi hullu juhtunud, soovime enda poolt kiiret paranemist!

19:28

Ta viiakse kanderaamil ära ja tema asemel tuleb platsile Paskotši.

19:28

Oioi, pikali olnud mees on Märten Kuusk :(

19:26

Nii, kiirabi jookseb ka platsile….

19:26

Ilm on suviselt kuum ja vahepeal tehti väike joogipaus mängijatele.

19:25

23. minut. Meil on nurgalöök, mille mängime lühidalt lahti ja väga suurt ohtu see vastastele ei kujuta.

19:23

Käit tuleb äärelt hästi ja kiirelt ning annab passi värava alla, kuid seda kahjuks löögini realiseerida ei õnnestu.

19:21

Eesti teenib karistuslöögi ja palli taha läheb Kostja! Lootust ju oleks, aga midagi ohtlikku ei teki.

19:15

Eestil on nüüd üks võimalusepoiss, kuid Läti puurilukk on õigel ajal õiges kohas ja midagi liiga põnevat ei sünni.

19:15

Nüüd siin pusime siin- ja sealpool, kummagi värava alla pole juba mõnda aega jõutud.

19:10

Järjeolukorras on lätlased nurgalöökidega tegutsenud meie värava all, aga õnneks on täpsed jalad seni vist jäetud piiripunkti ning Eesti on ikka 1 : 0 ees.

19:09

Huhh! Korralikult üles ehitatud rünnak oli see meie poolt ja hea läbisööt enda kasti suunas - sealt proovis jalga valgeks saada Rauno Sappinen, aga kuigi see sihile ei jõudnud, oli õige mees õiges kohas Käit ja tagasi põrganud palli saatis ta mõnusalt lätlaste puuri! Nii sündis meie 1 : 0 värav!

19:06

Mäng pole korralikult alanudki, kui Eesti läheb juhtima! 1 : 0 ON TEHTUD! Värava lõi Mattias Käit!

19:05

TEHTUD! KOTIS! EESTI JUHIB!

19:01

Nonii, avavile on kõlanud!

19:01

Eesti fännisektor nõuab häälekalt võitu lauluga: „Eesti, kallis, oh kingi meil see võit! Ma tahan võitu, võitu, vajan ma!“