Keiso Pedriks (202).

Kergejõustik
10. juuni 2021, 19:43

HEA TÖÖ! Keiso Pedriks parandas Soomes isiklikku rekordit (1)

Keiso Pedriks sai Soomes Espoos toimuval Motonet GP etapil 110 meetri tõkkejooksus uue isikliku rekordi 13,72ga (+0,9 m/s) neljanda koha.

Võit läks Vladimir Vukicevicile uue Norra rekordi 13,49ga. Teise koha sai 13,53ga inglane David King ning sama ajaga jäeti kolmandaks soomlane Elmo Lakka.

Eesti kõigi aegade edetabelis on 27aastane Pedriks jätkuvalt teisel kohal, ent Tarmo Jallai 2006. aastal joostud rahvusrekord (13,62) jääb nüüd vaid kümne sajandiku kaugusele. Isiklikku rekordit parandas Andrei Nazarovi hoolealune täna viie sajandikuga.

Eeljooksus oli Pedriks saanud kirja aja 13,88 (+0,3 m/s).

Soomes oli eestlasi võistlustules veelgi. Karl Erik Nazarov võitis 200 m jooksu uue isikliku rekordi 21,35ga. Kätlin Tõllasson sai kettaheites 51.56ga seitsmenda koha. 100 meetri tõkkejooksu finaalis püstitas Diana Suumann uue hooaja tippmargi 13,47 ja sai viienda koha. Kreete Verlin oli 13,72ga seitsmes. Eeljooksudes olid eestlannad saanud kirja vastavalt 13,57 ja 13,73. Tähti Alver tegi kaasa kaugushüppes, kolme katsega sai ta parimal juhul kirja 5.85, mis andis kuuenda koha.

Rasmus Kisel püstitas 800 m A-jooksus uue isikliku rekordi 1.49,15 ning sai viienda koha. Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis ta mööda Raimond Vallerist ja on seal nüüd 12. positsioonil. Karel-Sander Kljuzin võitis B-jooksu 1.54,02ga.

Laura Maasik püstitas 3000 m jooksus uue isikliku rekordi 9.33,81 ja oli kolmas.