Sean Burrell.

Kergejõustik
12. juuni 2021, 09:15

VIDEO | USA tõkkesprinter püstitas võimsa U20 maailmarekordi (2)

Eugene'is Oregonis toimuvatel USA üliõpilasliiga NCAA meistrivõistlustel sai suurepärase tulemusega hakkama 19aastane Sean Burrell, kes püstitas 400 m tõkkejooksus uue U20 maailmarekordi 47,85.

Temast sai esimene sportlane, kes on selles vanuseklassis läbinud distantsi kiiremini kui 48 sekundiga – senine rekord kuulus 1984. aastast Danny Harrise nimele ja oli 48,02. Oma isiklikku rekordit parandas ta seejuures tervelt 1,01 sekundiga. 400 m tõkkejooksus võistleb noor ameeriklane alles esimest hooaega.

Louisiana osariigi ülikoolis tudeeriv Burrell tuli ka NCAA meistriks. Teise koha sai Isaiah Levingston (48,49), kolmas oli Cameron Samuel (48,68).

Täiskasvanute maailmarekordini on ameeriklasel veel tükk maad – see on 46,78 ning kuulub 1992. aastast Kevin Youngi nimele.

400 m tõkkejooksu, kus on tase viimaste aastatega märkimisväärselt tõusnud, hooaja edetabelis tõusis Burrell neljandaks. Juhib Rai Benjamin (47,13), järgnevad Kyron McMaster (47,50) ja Alison dos Santos (47,57). Sel aastal pole kahekordne maailmameister Karsten Warholm oma põhialal veel startinud, ent norralane näitas hiljuti suurepärast minekut 300 m tõkkejooksus, kus sai kirja aja 33,26, kärpides oma maailma tipptulemusest enam kui pool sekundit.

Suurepärast aega näidati ka 400 meetri jooksus, kus võitja Randolph Ross läbis distantsi 43,85ga. 20aastane ameeriklane on esimene sportlane, kes tänavu saanud kirja 44 sekundist kiirema aja. Maailma kõigi aegade edetabelis tõusis ta 13. kohale.