Rein Taaramäe.

Foto: Eesti jalgratturite liit
Toimetas Kaspar Koort 17. juuni 2021 14:42

Valga maakonnas Lüllemäel selgusid täna Eesti meistrid maanteesõidu eraldistardis. Eliitklassis krooniti võitjaks Rein Taaramäe (Intermarché - Wanty - Gobert Matériaux), kes läbis 33 km pikkuse distantsi keskmise kiirusega 49,1  km/h.

Hõbedasele teisele kohale tuli Norman Vahtra (Israel Start-Up Nation) ja pronksi viis koju juunioride vanuseklassi kuuluv Artjom Mirzojev (Ampler Development Team).

 „Minu juunikuu peamiseks eesmägiks oligi edukas esinemine eraldistardi Eesti meistrivõistlustel,“ kommenteeris Taaramäe võistluse järel. „Trenni olen viimasel ajal pigem vähe teinud, umbes kaks tundi korraga, et Vueltaks võimalikult hästi välja puhata.

Olengi viimasel ajal palju just temposõidurattaga treeninud ja spetsiaalseid harjutusi teinud. Teadsin täpselt, mis tasemel ma olen ja kuidas tänast sõitu sõita. Sõitsin vastavalt oma võimetele ja olin enesekindel. Panin päeva alguses enda jaoks nn musta hobuse listi Norman Vahtra ja nii ka kujunes. Norman oli täna väga tugev. Rada oli ka väga äge, loogeldes pidevalt üles-alla ja paremale-vasakule. Ilmselt oli see ka minu eelis, sest just tõusudel liikusin Normanist kiiremini.

Järgmine start on juba sel pühapäeval Valgas toimuvatel Eesti meistrivõistlustel grupisõidus. Usun, et minu eelis on see, et mul pole tänu tänasele enam võistlusstressi ja saan vabalt võtta. Eesti poiste vastu on raske meie teedel saada, aga annan endast parima. Esimene Euroopas toimuv võidusõit on Tšehhi velotuur ja siis juba Vuelta.“