Naiste eliitklassis oli juba teist aastat järjest meistrisärki väärt Mari-Liis Mõttus Haanja Rattaklubist (keskmise kiirusega kiirus 38,8km/h).

Foto: Eesti jalgrattaliit
Toimetas Kadi Parts 17. juuni 2021 16:55

2021. aasta parim naisrattur eraldistardis on Mari-Liis Mõttus. Naiste eliitklassis sõitis täna ennast hõbedasele kohale Karmen Reinpõld, kes on ühtlasi olümpial osaleva Janika Lõivu treener ja pronksile profina leiba teeniv Aidi Gerde Tuisk (Eneicat – RBH Global).

„Ma ei osanud tänasest võistlusest midagi oodata. Otseselt selleks ma ettevalmistusi polnud teinud, see oli minu jaoks alles teine sõit eraldistardi rattaga sel hooajal,“ rääkis Mõttus.

„Nii võita oli kordades vingem, kui oleksin korralikku ettevalmistust teinud, siis võib olla oleks pettumus suurem olnud. Rada ise oli väga lahe, sisaldades palju tõuse, mis olid oodatust palju järsemad ja raskemad, aga kuidagi suutsin nendest üle sõita ja nagu näha, siis ka piisavalt kiiresti. Võib päevaga rahule jääda. Loodetavasti on pühapäeval grupisõidus minek sama hea või paremgi, tahaks leedukate ja lätlastega võrdselt võidu sõita,“ võttis Mõttus sõidu kokku.