Jalgpall

Propagandamasin, mida rahvas armastab. Miks kulutas Orban jalgpalli hüvanguks kaks miljardit eurot? (6)

Kaarel Täll, 24. juuni 2021 09:52

SELFI JALGPALLIKUNINGAGA: Viktor Orban (keskel) poseeris Budapesti staadionil ka fännidega. Ungari koondis pakkus rahvale vinge 1 : 1 viigi Prantsusmaaga. Orban aga naudib taustal poliitilist krediiti, mida vutimeeste südi esitus talle toob.

Foto: AFP/Scanpix

Ungari jalgpallist rääkides ei saa kuidagi üle ega ümber riigi suurest juhist ehk Viktor Orbanist. Mees, kes esimest korda oli peaminister aastatel 1998-2002, saavutas 2010. aastal Ungaris harvanähtavalt suure võimu, mida ta pole seniajani käest lasknud. Toona algas ka Ungari jalgpalli metamorfoos.

Eelmise sajandi keskpaigaga võrreldavat koondist on neil küll väga keeruline üles ehitada, aga igal juhul teeb Orban kõik endast oleneva, et madjarid jõuaks tipu lähedale. Laupäevane 1 : 1 viik EMil Prantsusmaaga ning sellele järgnenud võitluslik 2 : 2 tasamatš Saksamaaga olid kindlasti palsamiks peaministri hingele. Ligi 60 000 inimest Budapesti staadionil, suur osa rahvast teleka ees... See kõik on ungarlasi ühendav nähtus ning tegelikult ei pane joovastuses fännid ehk isegi tähele, kuidas Orban taaskord toimuvast poliitilist krediiti lõikab. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19.06.2021
Jalgpalli EMi blogi | Hispaania jätkab võiduta, Saksamaa lõi Portugalil puuri täis, Ungari vormistas suurüllatuse
08.06.2021
Maailma parim jalgpallikoondis langes verise revolutsiooni ohvriks, Orbán käivitas suure päästeplaani

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee