Rasmus Kisel.

Kergejõustik
20. juuni 2021, 20:17

HEA TÖÖ! Rasmus Kisel viis isikliku rekordi uude sekundisse (2)

Rasmus Kisel tegi Euroopa kergejõustiku võistkondlikel meistrivõistlustel (VEM) 800 meetri jooksus tubli rekordiparanduse ning sai ajaga 1.48,50 seitsmenda koha.

Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis ta kaheksandaks. Rahvusrekord 1.45,87 on 1999. aastast Urmet Uusoru nimel.

Alavõidu võttis türklane Mehmet Celik, kes läbis kaks staadioniringi 1.47,48ga. Teise koha sai norralane Markus Einan (1.47,54), kolmas oli belglane Aurele Vandeputte (1.47,74). Eestlast edestasid veel Tšehhi jooksja Filip Šnejdr (1.47,90), rootslane Alexander Lundskog (1.48,08) ja bulgaarlane Yan Sloma (1.48,41).

24aastase Kiseli senine isiklik tippmark oli 1.49,15 ning oli püstitatud kümme päeva tagasi Soomes Espoos.

Eile tõi VEMil Eestile alavõidu Rasmus Mägi, kes võitis 400 meetri tõkkejooksu 48,82ga.

Eesti koondis sai kokkuvõttes 12. ehk viimase koha ning langes järgmiseks VEMiks, mis toimub 2023. aastal, teise liigasse.

Naiste 3000 m jooks: 9. Jekaterina Patjuk 9.29,54

Naiste 4 x 100 m jooksu B-finaal: 6. Eesti (Karoli Käärt, Diana Suumann, Kristin Saua, Kreete Verlin) 49,18

Meeste 4 x 100 m jooksu B-finaal: 3. Eesti (Lukas Lessel, Henri Sai, Ken-Mark Minkovski, Karl Erik Nazarov) 39,72

Meeste 3000 m jooks: 10. Leonid Latsepov 8.22,04

Naiste 4 x 400 m jooksu B-finaal: 5. Eesti (Liis Roose, Liis Grete Atonen, Helin Meier, Marielle Kleemeier) 3.40,52

Meeste 4 x 400 m jooksu B-finaal: 5. Eesti (Lukas Lessel, Rivar Tipp, Robin Sapar, Rasmus Mägi) 3.09,51