Tennis

Kaia Kanepi loobus karmide koroonapiirangute tõttu olümpiamängudel osalemisest. Eesti tenniseliidu peasekretär: olümpia oleks olnud ilus võimalus nii Eestile kui Kaiale (26)

Ohtuleht.ee, 22. juuni 2021 16:45

Kaia Kanepi

Foto: USA Today/Scanpix

Eesti tenniselegend Kaia Kanepi teatas esmaspäeva õhtul Eesti Tennise Liidule, et loobub Tokyo olümpiamängudel osalemisest.

„Annan teada enda Tokyo olümpiamängudel mitteosalemisest. Olen olümpiamängudel kahel korral osalenud ning mul on neist väga head mälestused,“ kirjutas Kanepi alaliidule.

Mitteametliku viimase seisu põhjal mahtunuks Kaia Kanepi 56 tennisisti hulka, kes saavad Tokyo üksikmängus osaleda.

Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint sõnas Õhtulehele, et nemad Kanepi otsust ette näha ei osanud. „Eks ikka tuli üllatusena, sest eeldad, et tal oleks osalemissoov olemas. Ta on seni olnud piiripealne ehk mõni nädal edetabeli järgi sees, mõni nädal seal piiri all, aga usun, et ta oli tõusmas olümpiale pääsejate hulka. Oleks olnud ilus võimalus nii Eestile kui Kaiale näha teda seal mängimas. Aga seekord läks niipidi,“ rääkis Hint. Samas nentis ta, et loobujaid on olnud teisigi – teiste hulgas näiteks meeste kolmas reket Rafael Nadal – ja ilmselt mängijaid veidike kohutavadki Tokyos valitsevad piirangud.

Samal teemal

21.06.2021
Kontaveit tõusis maailma edetabelis kaks kohta kõrgemale