Ronaldo kordas ülivõimsat rekordit

Jalgpalli EMi blogi | Surmagrupp sai ülimalt põneva lõpu, kõik favoriidid pääsesid edasi (7)

Ohtuleht.ee, 23. juuni 2021 23:59

Cristiano Ronaldo ja Karim Benzema. Mehed olid Madridi Realis aastaid tiimikaaslased.

Jalgpalli EMil viimastes alagrupimängudes tegid 2 : 2 viigi nii Portugal ja Prantsusmaa kui ka Saksamaa ja Ungari. Edasi pääsesid kolm suurfavoriiti ning vapralt võidelnud ungarlaste, kes olid kaheksandikfinaali kohas pikalt kinni, jaoks on turniir nüüd läbi.

Rootsi — Poola 3 : 2, E-alagrupp

Rootslased asusid mängu teisel minutil juhtima, kui täpne oli Emil Forsberg. Seejärel vajuti rohkem enda väljakupoolele, sest Poolal oli edasipääsuks vaja igal juhul võitu. Avapoolajal nad siiski sihile ei jõudnud, Robert Lewandowski tabas kahel korral latti.

59. minutil sai Forsberg kirja oma teise tabamuse, ent mullu maailma parimaks mängijaks valitud Lewandowski viigistas mõned hetked hiljem tõelise iluväravaga. Müncheni Bayernis palliv ründaja lõi 84. minutil oma teise kolli ja viigistas mänguseisu.

Poola üritas kõigest väest ka kolmandat lüüa, ent vaatamata sellele, et kohtunik andis viis üleminutit, jõudsid uuesti sihile hoopis rootslased. Viktor Claessoni lõi vasturünnaku järel värava ning kindlustas sellega Rootsile alagrupi võidu.

Kui poolakate jaoks on turniir läbi, siis rootslased kohtuvad kaheksandikfinaalis tõenäoliselt Ukrainaga.

Slovakkia — Hispaania 0 : 5, E-alagrupp

Hispaania, kes EMi esimeses kahes mängus jäi võiduta, jaoks kulges ka slovakkide vastu matš keeruliselt. Kohtumise alguses teeniti penalti, ent puurilukk Martin Dubravka suutis Alvaro Morata löögi tõrjuda. 30. minutil lükkas Slovakkia väravavaht õnnetul kombel palli enda puuri. Hispaanlaste eduseisu duubeldas 45. minutil keskkaitsja Aymeric Laporte.

Teisel poolajal said veel jala valgeks Pablo Sarabia ja vahetusest sekkunud Ferran Torres. Lõppseisu vormistas Juraj Kucka omavärav.

Hispaania sai alagrupis teise koha ning kohtub kaheksandikfinaalis Horvaatiaga. Slovakkia jaoks on EM läbi.

Portugal — Prantsusmaa 2 : 2, F-alagrupp

Portugal teenis mõnevõrra ootamatult penalti, kui väravavaht Hugo Lloris jäi olukorda hiljaks ning põrkas Danilo Pereiraga kokku. Cristiano Ronaldo ei eksinud ja viis portugallased juhtima.

Enne poolajavilet teenisid 11 meetri karistuslöögi prantslased, kui Kylian Mbappe võeti trahvikastis maha. Karim Benzema oli penaltil kindel ning viigistas mänguseisu.

Teise kolmveerandtunni alguses sai Benzema suurepärase läbisöödu Paul Pogbalt ning saatis nahkkera postipõrkest väravasse.

60. minutil viigistas 36aastane Ronaldo taas penaltist, mille oli sel korral ise teeninud: taproovis tõsta palli karistusalasse, ent Jules Kounde käsi jäi ette.

Tegu oli portugallase 109. koondiseväravaga. Nüüd jagab ta kõigi aegade arvestuses esikohta koos Ali Daeiga, kes skooris Iraani eest samuti 109 korral.

Käimasoleval EMil on Ronaldo viie tabamusega hetkel turniiri parim skoorikütt.

Ülejäänud mängu vältel oli Portugal üritavamaks pooleks, ent võiduväravani ei jõutud. Lõpuks pääsesid mõlemad meeskonnad alagrupist edasi: Prantsusmaa läheb kaheksandikfinaalis vastamisi Šveitsiga ning portugallased mängivad Belgiaga.

Saksamaa — Ungari 2 : 2, F-alagrupp

Kuigi sakslased domineerisid mängu algusest lõpuni, läks hoopis Ungari esimesena juhtima, kui 11. minutil skooris Adam Szalai.

Saksamaa jõudis viigiväravani 66. minutil, kui täpne oli Kai Havertz. Vaid mõned hetked hiljem pääses aga Ungari taas ette, sel korral jõudis sihile Andras Schäfer. 84. minutil tõi sakslastel kastanid tulest välja Leon Goretzka, kes viigistas mänguseisu. Kui sakslased oleksid selle mängu kaotanud, siis oleks see jäänud neile turniiri viimaseks kohtumiseks. Siiski õnnestus neil välja võidelda viik. Kaheksandikfinaalis lähevad nad vastamisi Inglismaaga.

23:58
Portugal – Prantsusmaa

Läbi! 2 : 2!

23:57

Fernando Santos, Portugali peatreener utsitab mängijaid rünnakule.

23:56

Portugal, teades, et teine mäng sai läbi, on otsustanud rünnata ja kolmandat väravat jahtida. Enam pole neil midagi kaotada.

23:55
Saksamaa – Ungari

Mäng läbi, seis jäi 2 : 2!

23:54

Mõlemas mängus on alanud üleminutid. Portugali ja Prantsusmaa matšis andis kohtunik neid viis, Saksamaa ja Ungari omas neli.

23:47

Seega praeguse seisuga saaksid edasi kõik favoriidid: Prantsusmaa, seejärel Saksamaa ja Portugal.

23:45

84. minut: Saksamaa viigistab! Goretzka saab tabamuse kirja!

23:41

Ronaldot on juba jõudnud õnnitleda ka rekordimees Ali Daei isiklikult: „Saavutasid seda, mida väärisid. Oled tõeline töökuse ja professionaalsuse sümbpl ning sündisid selleks, et näidata maailmale, et oled parim!

23:37

Seega kõige mugavamalt võib tunda end Prantsusmaa, sest nemad pääsevad niikuinii edasi, küsimus on vaid asetuses. Portugal ja Saksamaa võivad jääda alagrupis nii viimaseks kui ka selle võita ning ungarlased võivad parimal juhul teisena edasi pääseda.

23:27

66. minut: Saksamaa lõpuks viigistab! Kai Havertz on täpne!

23:24

VÄRAV! Ronaldo koondisekarjääri 109. värav!!! 2 : 2

23:23

Ronaldo tahtis palli trahvikasti tõsta, aga Kounde käsi jäi ette.

23:21

Penalti Portugalile!

23:17

Varsti saab tund aega mängitud. Seis Saksmaa ja Ungari mängus on jätkuvalt 0 : 1.

23:12

Praeguse seisuga jääks Portugal alagrupis viimaseks.

23:11

Ei, värav loetakse ikkagi ära! 2 : 1 Prantsusmaale!

23:10

Värav!….. siiski mitte. Benzema oli suluseisus.

22:50

Seejuures oli see Benzema esimeseks väravaks EMidel. Viimati skooris ta Prantsusmaa eest 2015. aasta oktoobris Armeenia vastu. Aastatel 2016 - 2021 ei kuulunud ta koondisse, ent tänavuseks EMiks otsustas peatreener Deschamps ta tagasi kutsuda.

22:47

Värav! Benzemalt kindel löök ja seis on 1 : 1!

22:46

Semedo tegi Mbappe'le vea. Prantslane kukkus küll kergelt, ent kohtunik oli oma otsuses päris kindel. Kuigi igaks juhuks vaadatakse olukord VARiga üle.

22:45

Penalti Prantsusmaale!

22:42

Praeguse seisuga võidaks F-alagrupi Portugal!

Standings provided by SofaScore LiveScore
22:40
22:38

Seejuures polnud ta enne tänast kunagi Prantsusmaa vastu väravat löönud. Eelmises mängus skooris ta esmakordselt Saksamaa vastu. Tõeliselt suurepärane turniir portugallaselt: neli väravat ja üks väravasööt! Ning ta pole veel kolme mängugi mänginud!

22:36

Tegu oli Ronaldo karjääri 782. väravaga. Poleks vast suurim üllatus, kui ta kunagi 1000. tabamuseni jõuaks.

22:36

Ronaldo võttis enda nimele ka uue rekordi: kõige rohkem väravaid suurturniiridel (EM + MM). Tal on koos 20 tabamust, Miroslav Klosel on neid 19.

22:31

VÄRAV! Cristiano Ronaldo ei eksi! 36aastase ründaja turniiri neljas värav ja koondisekarjääri 108., Ali Daei kõigi aegade rekordi ületamiseks on veel kahte vaja!

22:30

Danilo põrkas Lloris'ga õnnetult kokku ning sai küünarnukiga obaduse näkku. Nüüdseks on ta jalul, loodetavasti on temaga kõik korras.

22:27

22:23
22:19
22:18

Enne mängu jooksis üks Saksamaa fänn vikerkaarevärvilise lipuga platsile. Kohtumine toimub Münchenis:

22:16

Imeline värav ning praeguse seisuga jääks Saksamaa alagrupis viimaseks!

22:14

11. minut: Ungari läheb juhtima! Adam Szalai saab pea valgeks!

22:12

Prantsusmaa on vallanud rohkem palli, ent nende kaitseliin näib päris haavatav olevat. Ronaldo on korra saanud ka raami lüüa, ent Lloris tõrjus selle probleemideta.

22:04
22:03

Algkoosseisud:

22:03

Oleme tagasi! Alanud on kaks viimast surmagrupi mängu!

21:02

Hispaania kohtub kaheksandikfinaalis Horvaatiaga. Rootsi läheb tõenäoliselt vastamisi Ukrainaga.

20:54

Nüüd võidab Rootsi ka alagrupi. Poola jaoks on turniir aga paraku läbi.

20:53
Poola – Rootsi

Rootsi lööb kolmanda!

20:52

Rootsilt suurepärane vasturünnakut, paraku lendab pall paari meetri jagu väravast üle.

20:50

Kohtunik annab viis üleminutit! Poolale on see hea uudis mõistagi.

20:49

Lewandowski on tulnud väga sügavale palli küsima. Paistab, et Müncheni Bayerni mees tahab ise mängu otsustada!

20:49

Poola ja Rootsi mängus algas just normaalaja viimane minut.

20:46

Praeguse seisuga võidaks Hispaania tänu väravate vahele alagrupi, Rootsi läheks edasi teisena.

20:44

Siin läheb veel mänguks! Lewandowski teine värav ning seis on 2 : 2!

20:44

Poola üritab kõigest väest Rootsile väravat lüüa, ent aeg hakkab otsa saama. Edasipääsuks on neil kindlasti vaja võitu, selleks tuleb veel kahel korral sihile jõuda.

20:41
20:36

Tänavune EM on olnud väga omaväravaterohke. Kui see oli turniiri kaheksas endale löödud pall, siis eelmise viie EMiga löödi neid kokku seitse.

20:34
Hispaania – Slovakkia

5 : 0. Paistab, et tabamus läheb kirja Kucka omaväravana.

20:29

Värav! 4 : 0. Torres skoorib oma esimese puutega, lüües palli mõnelt meetrilt kannaga väravasse. Tabamusele eelnes kena meeskonnamäng, väravasöödu saab kirja Sarabia.

20:27

Hispaania teeb vahetuse: välja Morata, sisse Ferran Torres.

20:23

Ühesõnaga, seis Rootsi — Poola mängus on 2 : 1.

20:23
Rootsi – Poola

Vabandame taas, magasime jälle teise mängu sündmused maha.

59. minutil duubeldas Forsberg vasturünnaku järel rootslaste eduseisu.

61. minutil lõi Poola meeskonna kapteni Lewandowski meisterlikust sooritusest ühe tagasi.

20:18

Aga nüüd tehakse! Hispaania — Slovakkia 3 : 0. Sarabia. Nüüd on üpriski kindel, et Slovakkidel kaheksandikfinaali asja pole.

20:17

Hispaania ja Slovakkia mängus on teine poolaeg alanud märksa rahulikumalt. Poola ja Rootsi vaheline matš on aga muutunud lahtisemaks ning kummalgi tiimil on olnud päris korralikke võimalusi. Ent skoori pole kummaski kohtumises esimese kümne minutiga veel tehtud.

20:08

Alanud on teised poolajad.

20:06

Ehk Poola domineeris avapoolaega. Väga mõistetav, arvestades seda, et neil on kindlasti võitu vaja ning nad jäid juba teisel minutil kaotusseisu. Nüüd on veel väravat vaja!

19:52

Kaunis peaga värav, otse nurka. Aga sellele eelnenud olukorras pidanuks Dubravka paremini tegutsema.

19:49

45 + 3: Värav! Hispaania 2, Slovakkia 0! Keskkaitsja Laporte!

19:44

Meenutus Dubravka omaväravast:

19:39

Praeguse seisuga pääseksid alagrupist kindlasti edasi Rootsi ja Hispaania. Slovakkial on šanss olemas, kindlasti jõuaksid nad kaheksandikfinaali siis, kui teeniksid täna vähemalt viigipunkti.

19:32

Muide, tegu oli turniiri seitsmenda omaväravaga.

19:32

Üsnagi kummaline koll. Sarabia lööb esmalt kaugelt latti, pall lendab kõrgele õhku ja langeb värava kohale. Dubravka ei suuda seda klaarida ja lükkab nahkkera enda väravasse.

19:31

Värav! 1 : 0 Hispaaniale.

19:30

Alvaro Morata oli juba enne tänast mängu saanud sotsiaalmeedias suure kriitikalaviini osaliseks. Ei kujuta ette, mis saab temast siis, kui Hispaania täna taas võiduta jääb. Kuid vähemalt ründaja üritab, seda ei saa talle ette heita.

19:28

Lewandowski võimalus:

19:26
19:25

Lewandowski lööb kaks korda latti! Esmalt saab ta nurgalöögi järel pallile pea vahele, seejärel jõuab nahkkerani esimesena, ent ei suuda kahelt meetrilt võrku sahistada! Uskumatu!

19:24

Hispaanial on olnud mitu poolvõimalust, slovakkide kaitseliin veidike logiseb. Ent siiani on seis 0 : 0.

19:23

Seis on jätkuvalt 1 : 0. 29aastase Forsbergi teine värav sel EMil:

19:21

Kui Hispaania peakski viigiga piirduma, pääseksid nad praeguse seisuga siiski alagrupist kolmandana edasi. Ent sel juhul peavad nad lootma, et Poola ei alista samal ajal Rootsit.

19:17

Foto Morata penaltist:

19:17

Kui Rootsi peakski mängu võitma, siis pääsevad nad igal juhul alagrupist esimesena edasi.

19:15

Vabandame, magasime maha Rootsi ja Poola vahelise mängu esimesed hetked. Rootsi läks teisel minutil matši Emil Forsbergi väravast juhtima.

19:14

Suurepärane tõrje Slovakkia väravavahilt, ent Morata penalti oli samas ka üsnagi keskpärane. Tugev löök, ent mitte piisavalt nurka.

19:13

Dubravka tõrjub!!

19:12

Slovakkia kaitsja proovis palli lüüa, ent tabas õnnetul kombel hoopis hispaanlase jalgu. Kohtunik määras penalti pärast VARiga olukorra üle vaatamist.

19:11

Penalti! Hispaaniale määratakse mõnevõrra ootamatult 11 meetri karistuslöök.