Yann Sommer.

29. juuni 2021, 01:09

Jalgpalli EMi blogi | Šveits alistas valitseva maailmameistri penaltiseeria järel, Mbappe eksis otsustaval löögil (20)

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel korraldati esmaspäeval kaheksandikfinaalides korralik väravasadu. Esmalt alistas Hispaania lisaaja järel skooriga 5 : 3 Horvaatia. Seejärel oli Šveits penaltiseerias 5 : 4 üle valitsevast maailmameistrist Prantsusmaast, mäng ise oli lõppenud tulemusega 3 : 3.

Prantsusmaa — Šveits 3 : 3 (penaltiseeria 4 : 5)

Šveits pääses kohtumist 15. minutil juhtima, kui täpne oli Haris Seferovic. Teisel poolajal teenis Steven Zuber penalti, ent Ricardo Rodriguezel ei õnnestunud eduseisu duubeldada — Hugo Lloris tõrjus tema 11 meetri karistuslöögi.

Kaks minutit hiljem viigistas mänguseisu Karim Benzema ning sellest omakorda kaks minutit hiljem viis ta prantslased ka juhtima. Veerand tundi enne normaalaja lõppu virutas Paul Pogba nahkkera 20 meetrilt otse ristnurka ning Prantsusmaa võit näis seisul 3 : 1 juba kindel.

Ent Seferovic sai 81. minutil kirja oma teise tabamuse ning mõned hetked hiljem sahistas võrku ka Mario Gavranovic, ent kohtunik fikseeris selles olukorras suluseisu. Gavranovic sai esimesel üleminutil siiski jala valgeks, tehes skooriks 3 : 3.

Veel enne normaalaja lõppu oli hea šanss Prantsusmaale võit tuua Kingsley Comanil, ent Müncheni Bayerni staari löök tabas latti.

Lisaaja esimesel poolel oli üritavamaks pooleks Šveits, teisel poolel Prantsusmaa. Kumbki meeskond siiski väravani ei jõudnud.

Penaltiseerias eksis ainult üks mees: viimasena lööma läinud prantslaste suurim staar Kylian Mbappe, kelle ürituse suutis Yann Sommer tõrjuda. Pariisi Saint-Germaini ründajal jäi seljataha kohutav turniir, sest ta ei löönud EMil ühtegi väravat ning luhtas kaheksandikfinaalis šveitslaste vastu ohtralt häid võimalusi.

Šveits jõudis EMil kaheksa parema sekka esmakordselt. Veerandfinaalis lähevad nad vastamisi Hispaaniaga.

Hispaania — Horvaatia 5 : 3 (lisaajal)

Hispaanlased domineerisid mängu algust täielikult, kuid jäid täiesti ootamatult kaotusseisu. 20. minutil söötis Pedri 40 meetrilt palli tagasi puurilukule Unai Simonile. Kuid ta ei suutnud nahkkera omaks võtta ning lasi sellel väravasse veereda. Omavärav läks kirja 18aastasele poolkaitsjale.

38. minutil viigistas Pablo Sarabia, teisel poolajal viis Hispaania ette Cesar Azpilicueta. Kui Ferran Torres tegi 76. minutil seisuks 3 : 1, tundus, et võit on vaid vormistamise küsimus. Kuid viis minutit enne normaalaja lõppu suutis Mislav Oršic ühe tagasi lüüa ning teisel üleminutil viigistas seisu Mario Pašalic.

Lisaajal oli Hispaanial siiski rohkem jaksu. Alvaro Morata tegi 100. minutil skooriks 4 : 3 ning lõppseisuks vormistas 5 : 3 Mikel Oyarzabal.

00:45

ŠVEITS ALISTAB PRANTSUSMAA JA ON VEERANDFINAALIS!!!!

00:45
5 : 4

Mbappe…. SOMMER TÕRJUB!

00:45
5 : 4

Mehmedi…. Sees! Otse paremasse nurka ja Lloris hüppas valele poole!

00:44
4 : 4

Kimpembe…. üles nurka!, Sommer arvas suuna ära, kuid ei suutnud tõrjuda!

00:43
4 : 3

Vargas…. Värav! Lloris' sai käe vahele, kuid sellest ei piisanud!

00:42
3 : 3

Thuram…. Sees! Sommer läks õiges suunas, ent ei ulatunud pallini!

00:41
3 : 2

Akanji…. kena petekas! Hüppega löök, nagu Bruno Fernandesel. Lloris' ei jõudnud reageerida!

00:40
2 : 2

Giroud…. kindlalt sees!

00:39
2 : 1

Schär…. pettis Lloris' ära! Vasakule nurka!

00:31

Šveits saab veel lõpetuseks karistuslöögi!

00:31

119. minut: Giroud saab suurepäraselt peaga löögile, ent Sommer suudab selle püüda!

00:28

Veel neli minutit järel. Midagi on pidevalt õhus, aga seis püsib 3 : 3.

00:24

Viimastel minutitel on olnud üritavamaks pooleks Prantsusmaa. Ilmselt mõlemad meeskonnad pelgavad natuke penaltiseeriat.

00:21

109. minut: Mbappe saab karistusala joonelt löögile, pall veereb napilt väravast mööda. Lisaaja teise poolaja parim šanss.