Jalgpalli EMi blogi | Šveits alistas valitseva maailmameistri penaltiseeria järel, Mbappe eksis otsustaval löögil (20)

Ohtuleht.ee, 29. juuni 2021 01:09

Yann Sommer.

Jalgpalli Euroopa meistrivõistlustel korraldati esmaspäeval kaheksandikfinaalides korralik väravasadu. Esmalt alistas Hispaania lisaaja järel skooriga 5 : 3 Horvaatia. Seejärel oli Šveits penaltiseerias 5 : 4 üle valitsevast maailmameistrist Prantsusmaast, mäng ise oli lõppenud tulemusega 3 : 3.

Prantsusmaa — Šveits 3 : 3 (penaltiseeria 4 : 5)

Šveits pääses kohtumist 15. minutil juhtima, kui täpne oli Haris Seferovic. Teisel poolajal teenis Steven Zuber penalti, ent Ricardo Rodriguezel ei õnnestunud eduseisu duubeldada — Hugo Lloris tõrjus tema 11 meetri karistuslöögi.

Kaks minutit hiljem viigistas mänguseisu Karim Benzema ning sellest omakorda kaks minutit hiljem viis ta prantslased ka juhtima. Veerand tundi enne normaalaja lõppu virutas Paul Pogba nahkkera 20 meetrilt otse ristnurka ning Prantsusmaa võit näis seisul 3 : 1 juba kindel.

Ent Seferovic sai 81. minutil kirja oma teise tabamuse ning mõned hetked hiljem sahistas võrku ka Mario Gavranovic, ent kohtunik fikseeris selles olukorras suluseisu. Gavranovic sai esimesel üleminutil siiski jala valgeks, tehes skooriks 3 : 3.

Veel enne normaalaja lõppu oli hea šanss Prantsusmaale võit tuua Kingsley Comanil, ent Müncheni Bayerni staari löök tabas latti.

Lisaaja esimesel poolel oli üritavamaks pooleks Šveits, teisel poolel Prantsusmaa. Kumbki meeskond siiski väravani ei jõudnud.

Penaltiseerias eksis ainult üks mees: viimasena lööma läinud prantslaste suurim staar Kylian Mbappe, kelle ürituse suutis Yann Sommer tõrjuda. Pariisi Saint-Germaini ründajal jäi seljataha kohutav turniir, sest ta ei löönud EMil ühtegi väravat ning luhtas kaheksandikfinaalis šveitslaste vastu ohtralt häid võimalusi.

Šveits jõudis EMil kaheksa parema sekka esmakordselt. Veerandfinaalis lähevad nad vastamisi Hispaaniaga.

Hispaania — Horvaatia 5 : 3 (lisaajal)

Hispaanlased domineerisid mängu algust täielikult, kuid jäid täiesti ootamatult kaotusseisu. 20. minutil söötis Pedri 40 meetrilt palli tagasi puurilukule Unai Simonile. Kuid ta ei suutnud nahkkera omaks võtta ning lasi sellel väravasse veereda. Omavärav läks kirja 18aastasele poolkaitsjale.

38. minutil viigistas Pablo Sarabia, teisel poolajal viis Hispaania ette Cesar Azpilicueta. Kui Ferran Torres tegi 76. minutil seisuks 3 : 1, tundus, et võit on vaid vormistamise küsimus. Kuid viis minutit enne normaalaja lõppu suutis Mislav Oršic ühe tagasi lüüa ning teisel üleminutil viigistas seisu Mario Pašalic.

Lisaajal oli Hispaanial siiski rohkem jaksu. Alvaro Morata tegi 100. minutil skooriks 4 : 3 ning lõppseisuks vormistas 5 : 3 Mikel Oyarzabal.

00:45

ŠVEITS ALISTAB PRANTSUSMAA JA ON VEERANDFINAALIS!!!!

00:45
5 : 4

Mbappe…. SOMMER TÕRJUB!

00:45
5 : 4

Mehmedi…. Sees! Otse paremasse nurka ja Lloris hüppas valele poole!

00:44
4 : 4

Kimpembe…. üles nurka!, Sommer arvas suuna ära, kuid ei suutnud tõrjuda!

00:43
4 : 3

Vargas…. Värav! Lloris' sai käe vahele, kuid sellest ei piisanud!

00:42
3 : 3

Thuram…. Sees! Sommer läks õiges suunas, ent ei ulatunud pallini!

00:41
3 : 2

Akanji…. kena petekas! Hüppega löök, nagu Bruno Fernandesel. Lloris' ei jõudnud reageerida!

00:40
2 : 2

Giroud…. kindlalt sees!

00:39
2 : 1

Schär…. pettis Lloris' ära! Vasakule nurka!

00:31

Šveits saab veel lõpetuseks karistuslöögi!

00:31

119. minut: Giroud saab suurepäraselt peaga löögile, ent Sommer suudab selle püüda!

00:28

Veel neli minutit järel. Midagi on pidevalt õhus, aga seis püsib 3 : 3.

00:24

Viimastel minutitel on olnud üritavamaks pooleks Prantsusmaa. Ilmselt mõlemad meeskonnad pelgavad natuke penaltiseeriat.

00:21

109. minut: Mbappe saab karistusala joonelt löögile, pall veereb napilt väravast mööda. Lisaaja teise poolaja parim šanss.

00:16

Pall taas mängus!

00:14

Lisaaja poolaeg! 15 minutit veel!

00:13

Paistab, et Šveits tahab väravat rohkem! Prantsusmaa on kaitses raskustes.

00:10

102 minutit on mängitud. Šveitslastel on veel jaksu, nende surve sunnib prantslasi eksima. Lisaajal, nagu ikka, on mäng väga lahtine.

00:08

99. minut: Coman on murul. Prantslasele valmistab muret mingisugune vigastus, ent ta ei taha platsilt mingil juhul lahkuda.

00:06

Kuigi Giroud pole küll klubijalgpallis nii palju saavutanud kui Benzema, on ta rahvuskoondise eest olnud väga resultatiivne. Tal on kirjas 109 mängu ja 46 väravat — temast on rohkem skoorinud ainult Thierry Henry (51).

00:04

Benzema oli kunagi öelnud, et teda ei saa Giroud'ga võrrelda. „See on nagu vormel 1 masina võrdlemine kardiga.“

00:02

Benzema, keda paistab mingi vigastus häirivat, läheb pingile. Mängu sekkub Giroud. „Kart tuli vormeli vastu!“

00:00

Seni pole me turniiril veel penaltiseeriat näinud. Kas näeme nüüd? Ligi pool tundi on veel aega, et väravaid lüüa.

23:59

Alanud on lisaaeg!

23:58

Hispaania — Horvaatia normaalajal:

20' — 0 : 1

38' — 1 : 1

57' — 2 : 1

77' — 3 : 1

85' — 3 : 2

90' + 2 — 3 : 3

Prantsusmaa — Šveits normaalajal:

15' — 0 : 1

57' — 1 : 1

59' — 2 : 1

75' — 3 : 1

81' — 3 : 2

90' + 1 — 3 : 3

23:53

Täna on meil olnud kaks mängu, kus normaalaeg lõppes seisuga 3 : 3. Uskumatu päev!

23:52

Coman lööb latti! Neli üleminutit on täis ja mäng läheb lisaajale!

23:49

Gavranovic viigistab! TÄIESTI USKUMATU!

23:48

VÄRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 : 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23:46

87. minut: Šveits vahetab: välja kaitsja Rodriguez, sisse ründaja Admir Mehmedi. Prantsusmaa vahetab: välja Griezmann, sisse Sissoko.

23:43

Viis minutit normaalaja lõpuni. Kas Šveits leiab kolmanda värava?

23:43

Värav! Ei, siiski suluseis. Prantsusmaal vedas praegu.

23:41

Normaalaja lõpuni on veel seitse minutit.

23:40

VÄRAV! Šveits lõi ühe tagasi! 2 : 3 nende poolt vaadatuna! Seferovici teine! Taas peaga!

23:37

Hmm…

23:37
23:34

VÄRAV! Prantsusmaa — Šveits 3 : 1! Pogbalt tõeline iluvärav! Umbes 20 meetrilt vindiga otse ristnurka!

23:32

Korra ka tänase mängu senisest kangelasest Benzemast. Teatavasti ei kuulunud ründaja aastatel 2016 — 2020 Prantsusmaa koondisesse. Kuid EMiks otsustas Deschamps ta tagasi kutsuda. Ilmselt pole kahetsemiseks põhjust — Madridi Reali staaril on sel turniiril kirjas neli väravat!

23:30

71 minutit on mängitud. Matš on lahtine ja kõik on võimalik. Võib küll öelda, et platsil on kaks võrdset meeskonda. Prantsusmaa on teisel poolajal küll aktiivsem olnud, ent nende kaitseliin on päris haavatav.

23:21

Meenutame viimaseid sündmusi:

55. minut – Lloris tõrjub Rodrigueze penalti

57. minut – Benzema viigistab

59. minut – Benzema viib prantslased ette

23:17

2 : 1 Prantsusmaale! Uskumatu!

23:16

Mbappe veeretas palli Benzemale, kes võttis selle väga meisterlikult omaks ning jõudis enne väravavahi väljajooksu selle võrku lükata.

23:13

11 meetri karistuslööki läheb lööma Ricardo Rodriguez.

23:12

Enne seda oli veel Prantsusmaa vasturünnakul ja Mbappe nõudis samuti penaltit, ent kohtunikud otsustasid VARiga üle vaadata hoopis Šveitslaste olukorra.

23:11

Mäng on muutunud väga lahtiseks. Esmalt jõuab Šveits karistusalasse, Zuber kukub. Penalti Šveitsile!!!

23:08

Šveitsilt väga ohtlik rünnak. Terav pall tuleb väravaesisele, on mõnda aega lahtine, kuid Seferovic lööb nahkkerast mööda. See oli väga hea võimalus eduseisu duubeldamiseks.

23:04

Alanud on teine poolaeg!

22:55

Veidike avapoolaja statistikat. Nagu näha, on olnud üsna võrdne mäng.

22:48
Šveits – Prantsusmaa 1 : 0

Poolaeg!

22:45

Prantsusmaa on haaranud rohkem initsiatiivi, kuid Šveits on olnud vasturünnakutel päris ohtlik. Peagi on aeg poolajapausiks.

22:43

Prantslastelt ilus rünnak, Mbappe saab seinasöötudega paarist mehest möödagi, kuid karistusala lähedalt vasakuga tehtud löök läheb täielikult üle jala.

22:41

Embolo pääseb prantslaste karistusalasse, ent Šveitsi ründaja ei suutnud palli kontrollida.

22:39

Turniiri parim väravasöödu andja: Steven Zuber! Neli mängu, neli passi! Tänane Seferovici tabamusele eelnenud tsenderdus oli väga meisterlik!

22:37
22:37

Klõps Seferovici väravast!

22:29

28. minut: Rabiot'lt tugev löök, mis lendab väravast mõne meetri jagu mööda.

22:28

Mäng on väga võrdne: prantslased on vallanud pall 54% mänguajast ja lööke on teinud mõlemad meeskonnad päris võrdselt. Šveitslased on olnud päris tublid.

22:26

Mbappe lööb müüri, saab palli tagasi ja virutab uuesti. Tugev pall lendab tubli viis meetrit väravast mööda.

22:25

Palli taga on Mbappe ja Griezmann.

22:25

Prantsusmaa teenib ohtlikust kohast karistuslöögi. Pall lendas vastu šveitslase kätt.

22:23

23. minut: napikas! Mbappe andis Rabiot'le väravaesisele läbisöödu, Rabiot lükkas selle Benzemale edasi, et tema pass jäi selja taha.

22:20

Nüüd peab Prantsusmaa vastama. Nende vast suurim staar Kylian Mbappe pole seejuures sel EMil ühtegi väravat kirja saanud. Klubihooajal lõi Pariisi Saint-Germaini eest aga 47 matšiga 42 kolli…

22:19

Milline algus šveitslastele! Seferovic kerkis kõige kõrgemale ja lõi peaga palli kenasti värava nurka!

22:16
1 : 0

15. minut: VÄRAV! Šveits — Prantsusmaa 1 : 0! Seferovic!

22:09

Prantsusmaa on alustanud mängu selgelt ründavamalt ja on jõudnud paaril korral ka šveitslaste karistusalasse, ent seni on seis veel 0 : 0. Mängitud on üheksa minutit.

22:01

Kohe kõlab Prantsusmaa — Šveitsi mängus avavile. Käime kiirelt üle algkoosseisud

21:37

Aga täna pole jalgpalliga veel kõik. Pisut enam kui 20 minuti pärast lähevad Bukarestis vastamisi valitsev maailmameister Prantsusmaa ja Šveits. Selle mängu võitja kohtub veerandfinaalis Hispaaniaga.

21:34

Läbi! Hispaania alistab Horvaatia 5 : 3 ning edeneb veerandfinaali. Oli igatahes huvitav jalgpallimäng.

21:33

Hispaania lööb veel posti. Ja pärast tekib veel üks hea võimalus. Kuid ei lööda ära. Mitte et see suurt midagi muutnud oleks.

21:29

Mängida veel neli minutit. Hispaanlastel nurgalöök.

21:27

Võimalik, et see oli Modrici viimane mäng EMidel. Kolm aastat tagasi maailma parimaks mängijaks valitud poolkaitsja saab septembris 36aastaseks.

21:26

Kapten Luka Modric pingile. Sisse Luka Ivanušec.

21:23

Mängida on veel kümme minutit. Nüüd on mängutempo mõnevõrra rahunenud. Hispaanlased lükkavad mõnuga söötu ja horvaadid ei saa selle vastu eriti midagi parata. Ikkagi on juba korralikult mängitud.

21:20

Tuleb veel kord tõdeda, et on olnud väga kummaline mäng. Ei imestaks, kui Hispaania edu maha mängiks ja Horvaatia nende puuri veel kolm palli lööks.

21:19

Horvaatia lööb ühe peaaegu tagasi! Pall lendab siiski poole meetri jagu mööda. Kordusest on näha, et Simon sai sõrmed vahele, ent kohtunik seda ei märganud ja nurgalööki horvaadid ei saa.

21:17

Praegu on lisaaegade vaheline paus. Kohe ootavad ees viimased 15 minutit.

21:14
3 : 5

Värav! Oyarzabal lööb hispaanlaste viienda ja mängu kaheksanda värava.

21:10

Mängitud on täpselt 100 minutit. Morata lõi palli õhust vasaku jalaga tugevalt ja kindlalt horvaatide väravavõrku.

21:09
3 : 4

VÄRAV! Morata viib Hispaania juhtima! Morata!!

21:07

Hmm…

21:06

Lisaajal, mil mängijad on väsinumad, näeme kaitses rohkem tehnilist praaki. Nüüd oli hispaanlastel hea võimalus, ent Horvaatia kaitsjal õnnestus pallile ette jääda.

21:05

Aga lisaajal on initsiatiiv olnud selgelt horvaatide käes.

21:05

Horvaatial ei jää neljandast väravast palju puudu! Oršic jõuab palliga hispaanlaste karistusalasse, söödab selle tiimikaaslasele, ent Simon teeb supertõrje!

21:02

Nüüd on horvaadid mängus sees rohkem kui nad olid terve normaalaja vältel. Hämmastav.

21:00

Tuleb tõdeda, et on olnud paljuski uskumatu ja kummaline mäng. Hispaania domineeris mängu kuni hetkeni, mil horvaadid tegid seisuks 2 : 3. Seejärel muutus kõik lahtiseks ja Horvaatia jõudis ka viigiväravani. Kohe näeme, mis hakkab juhtuma lisaajal!

20:57

Normaalaeg läbi! Lähme lisaajale ehk 2 x 15 minutit on veel ees!

20:54

Ta sai vasturünnakul Orsici tsenderdusele pea vahele ja nii lihtsalt horvaadid viigistasidki.

20:53

Jäi mainimata, et viigivärava autoriks on Pašalic, kes oli platsile tulnud umbes 12 minutit varem.

20:52

Veel kümme minutit varem tundus, et horvaadid olid täielikult mängust väljas. Nüüd on seis viigis ja kõik on võimalik! Milline lõpp teisele poolajale!

20:50

VIIK! HORVAATIA VIIGISTAB!

20:50
3 : 3

3 : 3!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20:49

Horvaadid ärkasid alles pärast teist väravat. Nii pidanuks nad mängima juba varem.

20:48

Kohtunik annab kuus üleminutit!

20:48

Väravast: Modric pääses väravaesisele, söötis selle meeskonnakaaslasele. Lõpuks jõudis pallini Oršic, kes lõi selle kaitsjate vahelt üle joone.

20:47

Läheb ikkagi veel mänguks!

20:44
2 : 3

VÄRAV! Orsic! 2 : 3! Mäng pole veel läbi!

20:43

84. minut: horvaadid lähevad veel enne mängu lõppu keema. Caleta-Car võtab omale kollase kaardi.

20:39

Hispaania on Horvaatia selgelt üle mänginud. Tasemevahe on väga ilmne.

20:38

Normaalaega jääb mängida veel 12 minutit.

20:37

Horvaadid nagu ei üritakski. Hispaania mängis kiiresti karistuslöögi lahti, pika äärevahetusega leiti Ferran Torres. Ründajal oli ees sisuliselt vaid üks kaitsja, hispaanlane mängis tast väga lihtsalt mööda ning saatis palli väravavahi selja taha.

20:35
1 : 3

Milline rünnak, milline värav! Ja väga kohutav kaitsemäng! 3 : 1 Hispaaniale!

20:33

73. minut: Mängu tuleb järjest rohkem elu sisse. Orsic astub karistusalas hispaanlasele käe peale, pärast seda tabab pall kaitsja teist kätt. Horvaadid nõuavad penaltit, ent lõpuks annab kohtunik kollase kaardi hoopis Brozoivicile. Õige otsus.

20:27

67. minut: Horvaatia vahetab: Mislav Oršic sisse, Ante Rebic välja.

20:25

Azpilicuetale oli tegu koondisekarjääri esimese tabamusega. 26 mängu, 1 värav! Väga olulisel hetkel muidugi!

20:18

Tuleb muidugi tõdeda, et Hispaania juhib mängu täiesti teenitult.

20:18
1 : 2

Värav! Hispaania asub mängu juhtima! Azpilicueta saadab palli peaga väravavahi selja taha!

20:08

Muide, Hispaania väravalööja, 29aastane Sarabia murdis koondisesse alles mullu. Kokku on ta löönud kaheksa mänguga kolm kolli, nendest kaks käimasoleval EMil!

20:04

Alanud on teine poolaeg! Horvaatia teeb vahetuse: sisse Andrej Kramaric, välja Bruno Petkovic.

19:52

Ja natuke avapoolaja statistikat ka. Lõpuks ei vallanud Hispaania palli päris 83% ajast, ent siiski domineerisid nad matši esimest poolt täielikult, vaatamata omaväravale.

19:48

Meenuta, kes veel sel turniiril omaväravaid löönud on:

19:47

Poolaeg!

19:44

Sellise kaitsemängu puhul oli viigivärav vältimatu. Hispaania jõudis suurte jõududega karistusalasse ning lõpuks suutis Sarabia palli võrku virutada.

19:38

Nüüd viigistatakse! Pablo Sarabia, 1 : 1!

19:38

Pärast omaväravat on mäng läinud edasi enam-vähem samamoodi: Hispaania valdab palli, ründab, ent horvaadid peavad vastu. Mängitud on 37 minutit.

19:37

Enne turniiri oli väike küsimus, kes peaks olema Hispaania esiväravavaht. Lõpuks otsustati Bilbao Athleticu puuriluku Simoni kasuks ning Manchester Unitedi kollkipper David de Gea on kõigis neljas mängus jäänud pingile.

19:34

Simoni kaitseks võib küll öelda, et pall tuli maapõrkega ja pisut ebamugavalt, ent ta pidanuks kindlasti omavärava ära hoidma.

19:30

19:30

Ja kui pärast Tšehhi ründaja Patrik Schicki 45 meetrilt sooritatud tabamust arvasid paljud, et nii kaugelt enam ilmselt sel turniiril võrku ei sahistata, siis nüüd ei jäänud üldse palju puudu. Sest Simon tegi vaid õrna puute, muidu oleks omavärav läinud kirja Pedrile.

19:27

Just enne seda omaväravat paistis, et Hispaania hakkab mängu üle kontrolli saama, ent võta näpust!

19:26

Oleme sel turniiril näinud juba üheksat omaväravat. Kuid see on täiesti omaette klassist. Horvaadid polnud suutnud luua ühtegi korralikku võimalust ja nüüd tegi Hispaania neile lihtsalt sellise kingituse.

19:22
1 : 0

USKUMATU! Hispaania lööb omavärava! Simon saab umbes 40 meetrilt tagasisöödu, ent ei suuda palli hoida ning nahkkera veereb tema õrnast puutest väravasse.

19:20

19. minut: Morata saab väravaesiselt peaga löögile ning pall tabab horvaadi keha. Ründaja nõuab kätt, ent kohtunik ei tee temast välja. Õige otsus.

19:18

Koke pääses väravavahiga üks-ühele, ent Livakovic tõrjub. Pall lendab seejärel Caleta-Carist nurgalöögiks. Hispaanlane pidanuks seal skoorima, see oli väga hea võimalus.

19:12

Hispaania teenib karistuslöögi. Tsenderdus tuleb Azpilicuetale, kes lükkab palli peaga värava esisele, ent Livakovic püüab selle.
Hispaanlased on Sofascore'i andmetel esimese 12 minuti vältel vallanud palli tervelt 83% mänguajast, ent suurt midagi nad seni sellega saavutanud ei ole.

19:04

Tänase mängu võitja kohtub veerandfinaalis kas Prantsusmaa või Šveitsiga.

19:03

Matš on alanud! Pall pandi Kopenhaagenis mängu!

18:59
Horvaatia algkoosseis:
18:56
Hispaania algkoosseis:
18:55

Hispaania ja Horvaatia kohtusid ka eelmisel EMil. Toonase alagrupimängu võitsid horvaadid skooriga 2 : 1.

18:23

Horvaatial pole teadupoolest koosseisus ründajat Ivan Perisicit, kes andis positiivse koroonaproovi. Ta peab kümme päeva viibima isolatsioonis, õnneks keegi teine horvaatide tiimist pole viirusesse nakatunud.

„Perisicit on raske asendada, kuid arvan, et meil on kvaliteetseid lahendusi ning olen kindel, et kes iganes mängib, annab endast parima, et meeskonda aidata. Kas ta suudab samal tasemele Perisicit asendada? Kahtlen selles. Kuid oleme vasaku ründaja positsiooni väga hästi ära katnud. Me ei pea teiste meeskondade pärast muretsema. Peame neist kõigist lugu, eriti [Hispaaniast]. Nad teavad samuti, et oleme hea kvaliteediga tiim ning nad pole just õnnelikud, et peavad meie vastu mängima. Peame olema jätkuvalt motiveeritud. Meie eesmärgiks on jõuda veerandfinaali,“ sõnas Horvaatia koondise peatreener Zlatko Dalic.

18:18

Hispaania ründaja Ferran Torres: „Horvaatia on MMi hõbedameeskond, seega teame, et nende näol on tegu tugevate vastastega. Võidu otsustab see, kui palju tööd me teeme, ning kavatseme selle nimel suruda,“

18:15

Horvaatia kaitsja Domagoj Vida usub, et hispaanlased pole niivõrd tugevad kui mõned aastad tagasi, ent sellegipoolest on tegu tõsiseltvõetava vastasega.

„Hispaania on suurepärane meeskond, neil on head mängijad, kuid arvan, et nad olid kõvasti paremad siis, kui Xavi ja [Andres] Iniesta veel mängisid. Kuid see ei tähenda, et meid ei ootaks ees põrgu. Peame töötama kõvasti, et nendest jagu saada. Meil tuleb jääda rahulikuks, kui nende valduses on pall. Kui mänguvahend on meie käes, siis tuleb kiiresti kontrarünnakutele lülituda. Neile ei meeldi ilma pallita mängida, seega peame seda ära kasutama.“

18:08

Tere, head jalgpallisõbrad! Hispaania ja Horvaatia vahelise mängu alguseni on jäänud veidi alla tunni. Meenutame, kuidas läks mõlemal meeskonnal alagrupiturniiril.

Hispaanlased alustasid EMi kahe järjestikuse viigiga. Esmalt jäid Rootsiga mängus väravad löömata, seejärel lepiti poolakate vastu skooriga 1 : 1. E-grupi viimases matšis alistati aga Slovakkia tervelt 5 : 0. Kaheksandikfinaali mindi Rootsi järel teisena.

Horvaadid kaotasid D-grupi esimeses mängus Inglismaale tulemusega 0 : 1. Järgmises kohtumises jäädi Tšehhi vastu kaotusseisu, lõpuks võideldi välja 1 : 1 viik. Kolmandas matšis olid Šotimaast üle skooriga 3 : 1. Alagrupist mindi Inglismaa järel edasi teisena.