Sebastien Ogier Keenias kihutamas.

Foto: THOMAS MUKOYA
Toimetas Kadi Parts 29. juuni 2021 09:29

Nädalavahetusel Keenias sõidetud Safari ralli pakkus nii sõitjatele kui pealtvaatajatele erinevaid pöördeid ja huvitavaid olusid. Ralli võitnud Sebastien Ogier ning kolmanda koha saanud Ott Tänak jäid põneva etapiga igati rahule.

Enne tänavust hooaega kuulus Safari ralli aastaid WRC-kalendrisse, kuid kadus sealt pärast 2002. aastat, mil toona noppis seal esikoha Colin McRae. Tänavusel hooajal toodi Safari ralli tagasi ja see pakkus põnevust juba esimestest katsetest peale: mitu meest kihutasid autoga kraavi, Tänakul ei töötanud masina kojamehed, tee ääres lippasid ringi elevandid, kaelkirjakud, sebrad ja muud eksootilised loomad.

„Teadsime, et see on ralli, kus palju asju võib juhtuda, ja tegelikult ju juhtuski,“ muljetas ralliportaalile Dirtfish Sebastien Ogier. „See oli raske väljakutse nagu ma ootasingi. Arvan, et Keenia ralli ei valmistanud kellelegi pettumust. Oli palju meeltlahutavaid asju. Arvan, et see oli nauditav kogemus, kuigi muidugi ka keeruline väljakutse. See on erinev kõigest muust, mida oma karjääride jooksul oleme kogenud, aga just seda me ootasimegi ja see meile meeldib!“ lisas prantslane, kes Safari ralli võiduga suurendas üldarvestus oma edu konkurentide seas.

Keenias kolmanda koha saanud Tänak jagas samuti pöörase ralli kohta kiidusõnu. „Ma tegelikult tegin seda,“ vastas ta Dirtfishi küsimusele, kas ta nautis Safarit. „Eriti reedel ja täna (pühapäeval), kui olud olid raskemad. Kui sõidad selliseid katseid nagu laupäeval – kõik läheb libedalt ja see meenutab rohkem Euroopat ning tavalisi teid –, ei ole see midagi erilist. Aga ütleksin, et kui Safari suudab olla selline nagu Safari olema peab, siis on see eriline ralli ja ma väga nautisin seda,“ muljetas Eesti rallituus.

Järgmine ralli WRC kalendris on Rally Estonia, mis sõidetakse Lõuna-Eesti teedel 15.-18. juulini.