Jalgpall

Jalgpalli EMi blogi | Ukraina alistas Rootsi lisaaja viimase minuti väravast, Inglismaa seljatas Saksamaa (18)

Ohtuleht.ee, 30. juuni 2021 00:49

Ukraina kangelane Artjom Dovbõk väravaloomise järel.

Foto: AFP/Scanpix

Jalgpalli EMil olid teisipäeval kavas viimased kaheksandikfinaalid. Päeva esimeses matšis alistas Inglismaa 2 : 0 Saksamaa, hilisemas kohtumises võitis Ukraina lisaaja lisaminutitel löödud väravast 2 : 1 Rootsi. Kohtumiste täpsema käiguga saab tutvuda allolevas blogis.

Inglismaa ja Saksamaa kohtumise esimene poolaeg erilist silmailu ei pakkunud, sest matš algas väga luuravalt. Parim võimalus kukkus 32. minutil sülle Timo Wernerile, kelle väikese nurga alt tehtud löögi tõrjus inglaste väravavaht Jordan Pickford.

Mängu saatus otsustati viimasel veerandtunnil. 75. minutil mängisid inglased vasakul äärel vabaks Luke Shaw, kes lükkas palli värava ette, kus toksas selle võrku Raheem Sterling. Kuus minutit hiljem oli suurepärane võimalus viigistamiseks 81. minutil, kui kaitsjate eest pääses jooksu Thomas Müller, kes lõi palli mööda.

85. minutil võitsid inglased keskväljal palli ja said neljakesi jooksu kolme kaitsja vastu. Vasakult äärelt andis Jack Graelish tsenderduse, mille lükkas peaga võrku Harry Kane.

Inglismaa on turniiril pidanud neli mängu ja nad pole siiani väravat sisse lasknud. Alagrupis alistasid nad 1 : 0 Horvaatia, viigistasid 0 : 0 Šotimaaga ning 1 : 0 päädis ka matš Tšehhiga.

Ukraina ootamatu kangelane

Rootsi ja Ukraina pakkusid thrilleri. Skoori avas Ukraina, kui Andri Jarmolenko andis 27. minutil parema jala välisküljega läbi meeste passi, mis jõudis Oleksandr Zintšenkoni, kes virutas palli ühe puutega võrku. Rootsi viigistas 43. minutil, kui Alexander Isak söötis mänguvahendi Emil Forsbergile, kes vajutas selle vasakuga 20 meetrilt võrku

Teisel poolajal tabas 55. minutil Ukraina poolelt posti Sidortšuk, minut hiljem kordas sama teisel pool väljakut Forsberg. 69. minutil oli taas lähedal Forsberg, kes võttis kaitsjad ette ning vajutas palli karistusala joonelt latti.

Matš läks siiski lisaajale, mida iseloomustasid mitmed vigastuspausid. 98. minutil lendas Marcus Danielson palli mängimise järel sirge jalaga Artjom Besedinile põlve. Viimase jaoks oli kohtumine läbi ning rootslane sai punase kaardi.

Kohtumine näis minevat penaltiseeriasse, kui Zintšenko andis vasakult äärelt passi ja vahetusest sekkunud Dnipro ründaja Artjom Dovbõk toksas palli peaga sisse. Matši 2 : 1 võitnud Ukraina kohtub veerandfinaalis Inglismaaga.

Inglismaa – Saksamaa 2 : 0 (0 : 0)

75. Raheem Sterling, 85. Harry Kane

Rootsi – Ukraina 1 : 2 (poolaeg 1 : 1, normaalaeg 1 : 1)

43. Emil Forsberg – 27. Oleksandr Zintšenko, 120+1. Artjom Dovbõk

00:35
Läbi! Ukraina võitis mängus 2 : 1
00:32
Dovbik lõi 121. minutil Ukraina võiduvärava!

„Dnipro mees tuli ja tõi selle asja koju!“ karjatas ERRi ülekandes Tiisler. Zintšenko andis vasakult äärelt passi ja Artjom Dovbõk toksas palli peaga sisse. Uskumatu lõpp mängule!

00:30

118. minutil tuli… jep… veel üks vigastus. Bezus oli platsil vaid minuti, kui kukkus valusalt õlale. Mees tundus suurtes valudes, kuid seis ei lubanud tal pikalt põdeda.

00:27

Ukraina suutis palli korduvalt kasti toimetada, kuid parimaks võimaluseks jäi Malinovski 117. minuti kauglöök. Ukrainalt tuli ka vahetus, kui sisse tuli Bezus ja lahkus Sidortšuk.

00:25

Veel üks rõve hetk, kui Karavajev lendas tahtmatult Bergile põlvega pähe. 34aastane ründaja püsis pikalt murul, kuid arstid turgutasid ta püsti ning mees jooksis platsile. Mõnel muul spordialal sellistel mängijatel jätkata ei lubata, kuid vutis seni peapõrutusi tõsiselt ei võeta.

00:22

Ukraina värav oli kahel korral õhus. Teise lisaaja alguses kukkus Rootsi kaitsja Helander oma kastis perseli, pall jäi korraks valveta, aga Tsigankovki ei suutnud püsti jääda. 110. minutil pääses väravavahiga silmitsi Dovbik, kui ründaja vajutas latti. Lisaks oli olukorras napp sulg.

00:16

Jarmolenko andis puhkepausi ajal kaptenipaela Zintšenkole ja lonkas riietusruumi. Teda asendas Dnipro äss Dovbik. Lisaaja lõpuni ehk võimaliku penaltiseeriani 15 minutit.

00:14
Veerand tundi koledat jalgpalli

Lisaaja esimese 15+ minuti jooksul mänguks ei läinudki. Esimestel minutitel segasid rütmi rohked vahetused, seejärel said järjest viga Besedin, Krafth, Krivtsov ja Jarmolenko ning paar minutit vaadati VARi. Uhuh.

00:12

Forsberg sai 105. minutil kastis löögile, kuid põrutas üle. Samas olukorras väänas Krivtso süütult jalga ja lonkas platsilt minema. Kohtumine jätkus kümme kümne vastu, kuid siis sai viga Jarmolenko. Hull matš.

00:08

Mehi langes nagu loogu. Zintšenko tsenderdus lendas Krafthile näkku ja mees vajus selili. Peale pikka pausi sai rootslane pildi ette. Normaalses olukorras võetaks ta välja, kuid niigi vähemuses pallival Rootsil on kõik vahetused tehtud.

00:04
Rootsi jäi 98. minutil vähemusse

Marcus Danielson lendas palli mängimise järel sirge jalaga Besedinile põlve. Kohtunik Orsato andis esialgu kollase, kuid olukorda sekkus VAR, kes palus asja ekraanilt üle vaadata ning rootslane saadeti dušši alla.

Hoop oli nii robustne, et Besedin enam jalule ei saanud. Nägi välja selline pauk, et sealt võib tulla päris-päris pikk mängupaus. Tänases mängus asendas teda Tsigankov. Vähemusse jäänud Rootsi tõi platsile keskkaitsja Filip Helanderi.

23:59

94. minutil tegi Ukraina veel ühe vahetuse, kui väga vaevatud Stepanenkp vahetas välja Makarenko. Jumal teab, miks peatreener Andri Ševtšenko neid vahetusi korraga ära ei teinud.

Kaks minutit hiljem oli Rootsi loots Andersson hoopis teise lähenemisega, kui puhkama said Isak, Larsson ning Kulusevski, murule lippasid Marcus Berg, Robin Quaison ja Victor Claesson.

23:53

Ukraina vahetas lisaaja alguseks Jaremtšuki välja ja tõi sisse Besedini. Loodetavasti väike puhkepaus mõjus meestele hästi ning lisaajal läheb taas tulevärgiks…

23:50
Rootsi ja Ukraina kohtumise normaalaeg lõppes 1 : 1

Teise poolaja esimesed 25 minutit käis väga äge uhamine, kui Ukraina tabas korra ja Rootsi kahel korral väravaraame. Kuid seejärel tiimid ilmselgelt väsisid ja muutusid ettevaatlikuks. Kahjuks ei julgenud kumbki peatreener ka värskeid jalgu platsile tuua, sest Rootsi tegi normaalajal kaks ja Ukraina ühe vahetuse.

Statistika:

23:46

Kulusevski pääses 90. minutil kaitseliini taha jooksu, kuid ühe puutega uhamise asemel hakkas ta palli sättima ning ukrainlane Zabarni venitas end löögile ette.

23:42

Forsberg sai oma nime taas statistikasse, kui lõi kogemata ukrainlasele käega näkku, mille eest kohtunik Orsato näitas talle kollast kaarti. Rootsi poolel on kollane all ka Kulusevskil, Ukraina ainus hoiatusega mees on Jarmolenko.

23:40

Rootsi vahetas välja mõlemad äärekaitsjad, kui Janne Andersson saatis väljateenitud puhkusele Augustinssoni ja Lustigi, platsile silkasid Bengtsson ning Krafth.

23:34

Forsbergi lattilöögi järel mäng rahunes, kui mõlemad koondised söötsid kordamööda palli, kuid tervusi luua ei suudetud. Mõlema satsi puhul jäi mulje, et mitmed mehed on juba päris väsinud, sealjuures 80. minutiks olid tiimid kokku teinud vaid ühe vahetuse.

23:25
Forsberg lõi latti!

Emil Forsberg võttis kaitsjad ette ning keerutas 69. minutil karistusala joonelt latti. Buštšan oli mängust väljas, aga Leipzigi poolkaitsjal polnud taaskord õnne. Rootslase tänane saldo: värav, latt ja post.

23:23

Kulusevski keerutas 66. minutil lati alla, kuid Buštšan tõi palli ühe käega ära. Järgnenud nurgalöögi järel sai kiirrünnakusse hoopis Ukraina, kuid Jarmolenko löök potsatas Olsenile sülle. Ukraina ründaja jalad tundusid olevat juba üsna töntsid.

23:17

Isak pääses kaitseliini taha jooksu, kuid tema ühe puutega tehtud löök lendas mööda. Oleks pall sisse lennanud, siis oleks videokohtunikud olukorra tagasi võtnud, sest seal oli napp sulg. Ukraina tegi ka kohtumise esimese vahetuse, kui Šaparenko läks puhkama ning platsile tuli Malinovski.

23:15

Augustinsson pani karistusala küljelt kahel korral teravad pallid värava ette. Ehkki olukorrad olid ärevad, siis Ukraina kaitsjad suutsid asjad klaarida.

23:12
Forsberg tabas posti!

Minut eelmisest olukorrast ja Rootsi pääses kiirrünnakusse, kus Isak leidis Forsbergi, kes keerutas palli tagumisse posti. Mehe viies värav oli väga-väga lähedal.

23:12
Sidortšuk tabas posti!

Kes muu kui Jarmolenko leidis sööduga Sidortšuki, kes 55. minutil paugutas karistusala joonelt posti. Ehkki tegu oli eesmise postiga, siis Olsen oli olukorrast täiesti väljas.

23:10

36aastane Sebastian Larssonile jäeti 54. minutil väravast 25 meetri kaugusel ruumi ja poolkaitsja pani kaugelt madala pommi, mis läks napilt väravast mööda.

23:09

Teine poolaeg algas sealt, kus esimene lõppes. Rootsi jõudis palli keerutades küll vastaste kasti lähistele, kuid sealsed konksutamised väravavõimalusteni ei viinud. Ukraina liigutused Rootsi karistusala lähedal on justkui teravamad, kuid samas olid vastaste tasemel ning said otsustavatel hetkedel söötudele pead-jalad vahele.

23:01

Puhke- ja mõttepausil vahetusi ei tehtud ja teine poolaeg algas.

22:48
Poolaeg lõppes viigiselt 1 : 1

Lustlik mäng. Palli valdas enam Ukraina, kuid pealelöögid jäid Rootsile 6 : 5 ja nurgalöögid 3 : 0. Arvestades tiimide võimalusi, siis viik näib igati aus tulemus.

Ehkki Ukraina hoidis enam palli, siis vastase kasti jõudis hõlpsamalt Rootsi. Samas viimastel jäi seal otsustavusest puudu ja liiga tihti hakati otsima Isakit. Ukraina suutis vastaste karistusalas olukorrad märgatavalt sirgjoonelisemalt ära lahendada, eriti silmapaistev oli Jarmolenko tegutsemine.

22:46
Emil Forsberg viigistas seisu

Rootsi keerutas pikalt palli, kuniks Alexander Isak söötis mänguvahendi Emil Forsbergile, kes vajutas selle 43. minutil vasakuga 20 meetrilt võrku. Tõsi, löök võttis Zabarnõi jalast ka rikošeti, mis mängis väravavahi olukorrast välja.

RB Leizigi poolkaitsja on sellel EMil Rootsi viiest väravast löönud neli ja tema turniir on igati ajalooline. Ta on riigi esimene mängija, kes ühel turniiril neli korda võrku sahistanud. Lisaks on ta löönud värava kolmes kohtumises järjest, viimati sai Rootslane sama asjaga hakkama 1994. aasta MMil, kui seda tegi Kennet Andersson.

22:37

Rootsi rünnak lippas kuni Ukraina väravani väga hästi, kuid kaotusseisu jäämise järel olid skandinaavlased kümmekond minutit üsna kaoses.

22:33

Jarmolenko taas aktsioonis, kui karistuslöögi jätkuolukorras lõi ta väikese nurga alt peale, kuid pall lendas meetri üle.

22:31

Larsson üritas kaugest karistuslöögist väravavaht Buštšani üllatada, kuid viimane võttis etteposti lennanud palli ära.

22:29
Oleksandr Zintšenko viis Ukraina juhtima.

Kasti äärde jõudnud Andri Jarmolenko andis 27. minutil parema jala välisküljega(!) läbi meeste passi, mis jõudis Oleksandr Zintšenkoni, kes virutas ühe puutega palli võrku.

22:20

Paremal äärel pallinud Kulusevski otsis 18. minutil tsenderdusega Forsbergi, kuid see jäi viimase jaoks natuke kõrgeks. Minut hiljem leidis vasakule äärele jõudnud Kulusevski sööduga Isaki, kuid viimase karistusala joonelt pandud pomm lendas väravast meetri mööda. Kuigi paberil oli tegu kõige puisema kaheksandikfinaaliga, siis vaatajate õnneks näitavad nad üsna ilusat vutti.

22:17

15 minutiga pealelöögid 2 : 2, millest raami lendas vaid eelmainitud Jarmolenko sooritus. Rootsi teenis ka kaks nurgalööki, kuid kummastki midagi ohtlikku ei sündinud.

22:14

Jarmolenko sai 11. minutil kastis seitsmelt meetrilt löögile, kuid Rootsi väravavaht Olsen tõrjus. Olgem ausad, West Ham Unitedi mängija pidanuks sellisest kohast tegema parema löögi. Kuid Ukraina elas esialgse šoki üle ja on nüüd väga kenasti mängus.

22:11

Ukraina pääses poolkiiresse, Šaparenko üritas kaugelt, kuid löök ebaõnnestus ja läks väga mööda. Mõlemad satsid on EMil kirja saanud neli tabamust: Rootsi poolelt on Forsbergi arvel 3 ja Claessonil üks koll, Ukraina poolelt on kaks väravat löönud nii Jarmolenko kui Jaremtšuk. Just viimased kaks on Ukraina kõige teravamad mängijad, sest lisaks löödud väravatele on mõlemal kirjas ka üks väravasööt.

22:08

Esimesed seitse minutit kuulusid Rootsile, kes pääsesid järjepidevalt ja väga hõlpsasti Ukraina kasti. Viimased vajusid suurte jõududega madalale, kuid see lähenemine ei toiminud. Samas väga heale pealelöögiline Rootsi ei jõudnud, kuid selliselt on nende värav küll vaid aja küsimus.

22:02
Pall on mängus!

Rootsi tegi võrreldes viimase matšiga ühe vahetuse, kui ründeliinis alustab Torino Juventuse noor talent Dejan Kulusevski. Ukrainal on kaks vahetust, kui kaitses alustab Krõvtsov ja ründeliinis Shaparenko. Sealjuures viimane lükkas pingile Serie As palliva Ruslan Malinovski.

21:55

Rootsi oli alagrupis pallinud 24 satsi seas meeskond, kes valdas kohtumistes kõige vähem palli (35% mänguajast), ka Ukraina on antud näitaja poolest tabeli teises pooles. Nii on küsimus, kes kahest tiimist soovib palli keerutada.

Ukraina ja Rootsi on ajaloos kohtunud neljal korral, millest esimesed on võitnud kolm. Sealjuures pole kohtumistes väga palju väravaid löödud, kui skoorid on jäänud (Ukraina poolt vaadatuna) 2 : 1, 0 : 1, 1 : 1 ja 1 : 0. Neist mängudest väga suuri järeldusi ei tasu teha, sest need toimusid ajavahemikul 2008 kuni 2012. Aga Loodetavasti tuleb täna natuke rohkem paugutamist.

21:32

Rootsi pole viimases kaheksas mängus kaotanud, seeria ainus viik on EMi avamängus tehtud 0 : 0 viik Hispaaniaga. Pole paha.

Ukraina algkoosseis:

20:52
Inglismaa võitis mängu 2 : 0!

Inglismaa võttis Wembleyl vägev võidu. Mõlema satsi mänguplaan toimis hästi, kuid inglased lahendasid oma kaks head võimalust ära, sakslased mitte.

Pealelöögid jäi sakslastele 9 : 5, palli vallati 53% mänguajast, kuid väravad jäid inglastele 2 : 0 ja see on ainus, mis loeb. Kuigi matš polnud ilus, siis märiline on seegi, et inglased hoidsid taas oma võrgu puhtana ning nad pole sellel EMil veel väravat sisse lasknud.

20:49

Goretzka suunas palli üle pea värava ette, Havertz üritas suunata, kuid ei ulatanud pallini. No ei ole Saksamaa päev täna.

20:47

Mõlemad tiimid tegid vahetusi. Sakslastel tulid sisse Can ja Sane, välja läksid Ginter ja Gosens. Inglastel asendas Henderson Rice'i.

20:45
Inglismaa lõi 2 : 0

Inglased võitsid 85. minutil keskväljal palli ja said neljakesi jooksu kolme kaitsja vastu. Vasakult äärelt andis Graelish tsenderduse, mille Kane lükkas peaga võrku.

20:41

Inglastele annab väga palju juurde kodupubliku ees pallimine. Mängijad lehvitavad kätega, et tribüüne kaasa tõmmata.

20:39
Müller ei lahenda ära üks ühele olukorda

81. minutil pääses kaitsjate eest jooksu Müller, kes pääses väravavahiga silmitsi, kuid lõi palli mööda. Valus. Vaevalt tal selles mängus paremat võimalust tekib.

20:37

Maguire võttis maha kiirrünnakusse jooksnud Kimmichi ja noppis kollase kaardi. Järgnenud karistuslöögist tabas Müller Stonesi.

20:34
Sterling viis Inglismaa 1 : 0 juhtima!

Sterling-Kane-Graelish mängisid 75. minutil vasakul äärel vabaks Luke Shaw, kes lükkas palli värava ette, kus selle toksas võrku Raheem Sterling. Inglased on löönud turniiril kolm väravat, kõigi autor Sterling.

20:32

Inglaste seeria kaitses on vägev. Viimases üheksas mängus on neile löödud vaid üks värav, kui valikmängus suutis nende skoorida Poola, kes kaotas matši 1 : 2. Ka EMil on nende tulemused olnud 1 : 0, 0 : 0, 1 : 0. Selline korralik Kreeka koondis 2004 vaib on asjal juures.

20:27

Mõlemad tiimid tegid 69. minutil esimesed vahetused: Saksamaa poolel jooksis platsile Serge Gabry, inglastel Jack Graelish, välja tulid vastavalt Werner ja Saka. Kuid seni on tegu kõige luuravama kaheksandikfinaaliga, kus kumbki meeskond ei julge riske võtta.

20:21

Millal tulevad esimesed vahetused? Kane ja Saka said teise poolaja alguses valusad paugud vastu jalgu, kuid mõlemad jätkasid pallimist. Eeldatavasti võetakse üks või teine peagi välja. Üsna loogiline oleks ka keskväljale värskemate jalgade lisamine. Joachim Löwil vahetustega vast nii kiiret pole, sest teise poolajal esimesel kahekümnel minutil pole inglased suutnud midagi teha…

20:17

Puhkepausil muudetu ja räägitu mõjus paremini sakslastele, kes valitsesid teise poolaja esimest veerand tundi. Kuid pealelöögid jäid sellel perioodil sakslastele 2 : 0 ehk peale Havertzi pommlöögi midagi märkimisväärset ei loodud.

20:13

Lähiajalugu vaadates pole 0 : 0 skoori püsimine üllatav. Inglismaa ja Saksamaa on viimase kümne aasta jooksul kohtunud neljal korral, kohtumised lõppesid 0 : 0, 0 : 1, 3 : 2 ja 0 : 1.

20:10

Harrastus-peatreener Erling Haalandil on oma nägemus, mis võiks mängu murrangu tuua. Southgatel on muidugi pingilt tuua ka Grealish, Rashford, Foden ja Mount. Kuid tegelikult jätsid Sterling ja Saka avapoolajal sümpaatse mulje ning pigem olid inglaste hädad mujal.

20:07
Pickford tõi Havertzi löögi lati alt ära

Teise poolaja kolmandal minutil klaaris Inglismaa kaitsja palli karistusala joonele, kust Havertz virutas pommi lati alla, kuid Pickford sai käe vahele. Saksamaa ründaja turniiri kolmas värav oli lähedal.

20:04
Teine poolaeg algas

Puhkepausil vahetusi ei tehtud. Avapoolajal jäi fikseerimata, et kollase sai Phillips ehk mõlemal Inglismaa kontrollival poolikul on kollane kaart all.

19:53
Esimene poolaeg päädis 0 : 0

Mõlema meeskonna 3-4-3 taktika nullisid ruumi, kus tiimid saaksid ülekaale tekitada. Sakslased üritasid leida sööte kaitsjate taha, kuid inglaste kolm kaitsjat olid enamasti valvel. Inglismaa olukorrad tekkisid suvalisemalt, kuid neid tekkis.

Kui mõlema tiimi tugevused võiksid olla äärelt teravuse loomises, siis tegelikult on võitluspaarid Shaw-Kimmich ja Trippier-Gosens pallinud üsna võrdselt. Sama on ka statisikas, kui tiimide pealelöögid jäid viiki 3 : 3, nurgalöögid jäid inglastele kasuks 3 : 1, pallivaldamine 52% : 48%

19:50
Hummels päästis lisaminutil Saksamaa

Sterling pääses pika jooksul järel kasti, kust ta võeti kahe kaitsja poolt maha. Kuid pall põrkas üksi unustatud Kanele, kelle esimesest puutest jäi pall värava ette vabaks, aga inglase nina alt lõi Hummels nahkkera minema.

19:33
Werner ei kasutanud 32. minutil ära üks ühele olukorda

Sakslaste kõrged äärekaitsjad sepistasid ohtliku olukorra, kui Gosens ei ulatanud Kimmichi tsenderduseni. Vaid minut hiljem tuli mängu parim võimalus, kui Werner pääses kaitseliini taha jooksu, kuid tema väikese nurga alt tehtud löögi Pickford tõrjus. Suurepärane töö inglaste kollkiprilt.

19:31

Esimesel poolel tunnil jättis Inglismaa tsipa parema mulje. Seda tõestab ka statistika, kui löögid on nende kasuks 3 : 2 ja nad on palli vallanud 52% mänguajast. Kuid sakslased väga ei keeruta, vaid otsivad pidevalt sööte kaitseliini taha spurtivatele Havertzile ja Wernerile, mis sunnib inglaste kaitseliini madalamal hoidma.

19:27

Inglased riputavad järjepidevalt palle kasti. 27. minutil sai taas peaga löögile Maguire, kes ei suutnud nahkkera raami suunata.

19:25

Ehkki Sakslastel on kolm võimsat keskkaitsjat, siis läbi turniiri on nad hädas standardite kaitsmisega. Silma hakkab see ka inglaste vastu, kes on kasti suunatud tsenderdustes peapallid võitnud. Ka Saksamaa sats sai esimese kollase, kui kaarti nägi Ginter. Kui tiim peaks pääsema veerandfinaali, siis Ginter neid seal aidata ei saa.

19:22

Kui esimesed kümme minutit kuulusid Saksamaale, siis järgmised kümme inglastele. Kuid võrreldes kohtumise algusega muutusid mõlemad tiimid märgatavalt ettevaatlikumaks. Inglaste silmapaistvaim mängumees oli kohtumise alguses Sterling, kes pallib täna üpris vabas rollis ja uhab äärel, tuleb pallile vastu jne. See pole ka üllatav, sest inglased on sel EMil löönud kaks väravat ja mõlemad on tema arvel.

19:18

Inglismaal kaks head võimalust. Sterling vajutas 16. minutil kahekümnelt meetrilt, kuid Neuer tõi palli posti kõrvalt ära. Järgnenud nurgalöögiolukorrast sai üsna vabalt peaga löögile Maguire, kuid pall lendas otse Saksamaa kollkipperile sülle.

19:10

Goretzka oli pääsemas üks ühele läbi, kuid Rice rebis sakslase maha. Kuna olukorras oli lähedalt Walker, siis pääses inglane vaid kollase kaardiga. Sisuliselt karistusala joonelt antud karistlöögi virutas Havertz vastu Rice'i. Esimesel kümnel jättis Saksamaa meeskond natuke parema mulje, kuid inglased on siiski kenasti mängus.

19:05

Kohtumine algas väga-väga hea tempoga, kui mõlemad tiimid liikusid kiirete söötudega ja sirgjooneliselt vastase värava suunas. Esimese pealelöögi sai kirja Saksamaa, kui eemalt proovis Goretzka, kuid tema löögi püüdis Pickford muretult.

19:00

Hümnid on kuulatud ja läheb mänguks!

Inglismaa ja Saksamaa on Wembley staadionil kohtunud tosin korda. Esimesest viiest mängust võitsid inglased neli, kuid viimased seitsmel korral pole nad võidurõõmu maitsnud, kui saldo on kaks viiki ja viis kaotust.

18:26

Inglismaa algkoosseis:

Saksamaa algkoosseis:

17:30

Andres Musta mõtisklus enne ajaloolist vastasseisu:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee