Jalgpall

Jalgpallist kirjutaja Andres Must peab EMi ajal Õhtulehes päevikut, kus mõtiskleb nii vutiväljakul kui ka selle kõrval toimuva üle

MUST PÄEVIK | Kas tähtsaid kaotusi peab ilustama? Ebaõnnestunud hüvastijätt Joachim Löwiga 

Andres Must, 2. juuli 2021 15:29

VANAD SÕBRAD: Joachim Löw (paremal) ja Bastian Schweinsteiger (keskel) tulid koos 2014. aastal maailmameistriks. Nüüd kehastus endine jalgpallur aga ebaõnnestunult ajakirjanikuks.

Foto: Imago Sport / Scanpix

Täna on ilus põhjus võtta mõne sõnaga jutuks spordimeedias toimiv, sest just täna möödub sada aastat päevast, mil ühest spordivõistlusest raadio vahendusel esmakordselt otseülekanne tehti. Tegemist oli poksi raskekaalu maailmameistri tiitli nimel peetava matšiga, milles tiitlikaitsja Jack Dempsey oma väljakutsuja Georges Carpentieri neljandas raundis otsustavalt põrandale lõi. On enam kui tõenäoline, et too matš oleks juba ammu minevikulabürintidesse kaotsi läinud, kui mitte New Yorgis tegutseva Madison Square Gardeni promootor Julius Hopp ning raadioentusiast Major J. Andrew White poleks ellu viinud ennekuulmatut ideed matš raadio otseülekande vahendusel spordihuvilisteni tuua. Theradiohistorian.org andmeil sai sellest osa 350 000 kuulajat, mida peetakse tolle perioodi kaugelt kõige suuremaks kuulajaskonnaks.

Spordimeedia ajalugu huviorbiidis hoides tuleks ühele episoodile tolles ülekandes eraldi tähelepanu juhtuda. Juhtus nimelt nii, et kuigi ülekannet vahendanud White oli eetris järjepanu neli tundi, ei jõudnud tema kommentaari lõpuosa tehnilisel põhjusel eetrisse. Mingi ülekannet toitev aku oli kuskil läbi põlenud. Sellega seoses on White oma pahameelt hiljem selgelt väljendanud, kas pahased olid ka tema kuulajad, selle kohta allikad puuduvad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.06.2021
MUST PÄEVIK | Ühest sakslase poolt ammu pihta pandud pallist. Uus tähelepanek
26.06.2021
MUST PÄEVIK | Elust, surmast, unistamisest ja Taani treenerist
23.06.2021
MUST PÄEVIK | Punane ja roheline. Värvid vikerkaarel, värvid Ungari lipul

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee