Belgia mängujuhi Kevin De Bruyne (paremal) osalemine veerandfinaalis oli avalikkuse jaoks viimase hetkeni lahtine, sest mees vigastas kaheksandikfinaalis hüppeliigest ja pidi tolle mängu pooleli jätma.

3. juuli 2021, 08:42

Kevin De Bruyne: see oli ime, et ma üldse mängisin! (1)

Belgia jalgpallikoondise EM lõppes taas veerandfinaalis, kui eile hilisõhtul jäädi Münchenis 1 : 2 alla Itaaliale. Belglased nentisid pärast matši üsna üksmeelselt, et Itaalia sai esimese värava liiga lihtsalt ning nemad ei saanud palli kuidagi itaallaste võrku.

„Me ei kohanenud avapoolajal nii hästi nagu Itaalia,“ märkis Belgia peatreener Roberto Martinez pärast mängu, „aga mehed tahtsid teisel poolajal end tagasi mängu võidelda. Kahjuks pidi üks meeskond kaotama ja need olime meie. Teine värav andnuks meile momentumi ja võib-olla oleksime suutnud võita, aga me ei saanud oma tahtmist. Ometi olen uhke meeeskonna suhtumise ja pühendumise üle.“

Poolkaitsja Kevin De Bruyne: „Arvan, et proovisime kõike, et seda mängu võita. Nad lõid fantastilise värava, aga nende esimene võis olla meie viga. Nad valdasid rohkem palli ja meie ei saanud palli kuidagi sisse, millest on kahju. Välja langemine valmistab alati pettumust.

Minu jaoks on viimased neli-viis nädalat olnud veidrad. Eriti tahan tänada meditsiinipersonali. See oli ime, et ma täna üldse mängisin, sest mu hüppeliigese sidemed on rebenenud. Aga tundsin kodumaa ees vastutust mängida. Kahju, et ma ei suutnud enamat.“

Väravavaht Thibaut Courtois: „See on valus löök, aga teadsime, et tuleb keeruline matš. Meil oli kaks [suurepärast] šanssi, aga nende väravavaht tegi head tööd. Minu arvates andsime esimese värava neile liiga lihtsasti. Mäng võinuks vabalt mõlemale poole kukkuda, kuid Itaalia vääris võitu.

Meid ootab oktoobris Rahvuste liiga. See pole küll päris sama, aga loodetavasti suudame seal hästi mängida. Ja juba järgmisel aastal toimub MM.“

Kaitsja Jan Vertonghen: „Valu on veel suurem, sest minu eksimus põhjustas Itaalia värava. See juhtus perioodil, mil me ei vallanud eriti palli. Kui saimegi selle endale, siis kaotasime kohe. Seega tahtsin natuke palli hoida, aga polnud parim otsus teha seda oma trahvikastis.

Ketran siiani peas teatud episoode. Järjekordne võimalus läks luhta, täpselt nagu eelmistel turniiridel. Lõpuks taandub kõik alati samale asjale: peame analüüsima, mis läks valesti, milliseid vigu tegime ja nende kallal töötama.“

Belgia ajakirjandus, vähemalt mõned väljaanded, näib kaotusesse suhtuvat leebelt. Näiteks Het Nieuwsblad pealkirjastas mängureportaaži nii: „Kangelaslik veerandfinaal osutus meie Punaste Kuradite lõppjaamaks: Belgia võitles kuis oskas, aga Itaalia lõpetas unistuse.“

Het Laatste Nieuwsi agenda oli samuti selline, et Belgia polnud halb, vaid Itaalia parem.

Itaalia peatreener Roberto Mancini leidis, et neil ei läinud mängus kordagi liiga raskeks kannatamiseks. „Belgia-suguse tiimi võitmiseks on vaja kõigilt suurepärast esitust ja täpselt see juhtuski. Lõime kaks väravat ja võinuks lüüa rohkemgi. Arvan, et võit on auga välja teenitud. Järgmine vastane on Hispaania. Mida turniir edasi, seda raskemaks läheb. Tõsi, täna soovime ainult oma võidule mõelda.“