Lukas Lessel.

Kergejõustik
3. juuli 2021, 16:41

VIDEO | 20aastane Eesti sprinter tegi lubatust tugevama taganttuule toel suurepärase jooksu (2)

20aastane sprinter Lukas Lessel jooksis Rakveres toimuvatel kergejõustiku Eesti U23 vanuseklassi meistrivõistlustel 100 m distantsil välja aja 10,42. Kuna soorituse ajal puhus taganttuul kiirusega +4,1 m/s, siis rekorditeraamatusse tulemus kirja ei lähe.

Määrustepärastes tingimustes (tagantuul kuni +2 m/s) on suutnud kiiremini joosta vaid Marek Niit (10,19), Argo Golberg (10,28) ning Mihhail Urjadnikov (10,34). Eelmisel laupäeval tuli Karl Erik Nazarov 10,42ga (+0,8 m/s) Eesti meistriks.

Lesseli järel sai täna teise koha Ken-Mark Minkovski (10,57). Kolmas oli Robin Sapar (10,64), neljas Oliver Laaspere (11,03), viies Albert Annimäe (11,05), kuues Karl Hendrik Freiberg (11,16), seitsmes Mark Heidmets (11,23) ja kaheksas Rinat Raisp (12,23).

Järgmisel nädalal (8. - 11. juuli) Tallinnas toimuval U23 vanuseklassi EMil teeb Lessel kaasa 400 m tõkkejooksus ja 4 x 100 m teatejooksus. Tõketega staadioniringi läbis ta eelmisel pühapäeval toimunud Eesti meistrivõistlustel 52,25ga ning tuli hõbedale. Päev varem oli ta 400 m distantsil saavutanud 47,87ga Rasmus Mägi järel samuti teise koha.

Naiste U23 vanuseklassi 100 m jooksu finaalis kordas Karoli Käärt enda nädalavanust isiklikku rekordit 11,67 (+1,1). Eeljooksus oli Anne Mägi õpilane saanud kirja 11,70 (+1,7).

Neljapäeval püstitas 100 m distantsil uue U16 ja U18 vanuseklassi Eesti rekordi kõigest 14aastane Miia Ott, kes sai kirja eeljooksus kirja aja 11,92 (+1,6). Ka finaalis läbis ta staadionisirge alla 12 sekundiga — 11,98 (+2,2) U16 Eesti rekord sai parandust 20 ja U18 rekord nelja sajandiku võrra. Eesti kõigi aegade edetabelis jagab Urmas Põldre õpilane nüüd 18. kohta.