Luka Doncic (palliga) ja Arnas Butkevicius.

4. juuli 2021, 21:41

Doncici supermäng purustas leedulaste olümpialootused

Sloveenia alistas Tokyo OMi korvpalliturniiri kvalifikatsioonis Kaunases Leedu tulemusega 96 : 85. Kui sloveenid pääsevad nüüd olümpiamängudele esmakordselt, siis leedulased jäävad neist esimest korda kõrvale.

Tasavägiselt kulgenud avapoolaeg lõppes viigiliselt 52 : 52. Otsustava vahe tegi Sloveenia sisse kolmandal veerandajal, mille võitis 28 : 17. Viimasel kümnel minutil Leedul ohtlikult lähedale tulla ei õnnestunud.

Mängu parim oli Luka Doncic, kes tõi võitjatele 33 minutiga 31 punkti. Dallas Mavericksi superstaar lisas 13 tulemuslikku söötu ja 11 lauapalli ehk sai kirja kolmikduubli. Teda toetasid Vlatko Cancar 18 ja Jaka Blazic 16 silmaga. Kaotajatele tõid nii Mantas Kalnietis, Jonas Valanciunas kui ka Arnas Butkevicius 14 punkti.