Itaalia alistas penaltiseerias Hispaania ja jõudis EMi finaali

Ohtuleht.ee, 7. juuli 2021 01:08

Itaalia koondis rõõmustamas.

Esimene jalgpalli EMi-finalist on Itaalia.

Esimene poolaeg Itaalia - Hispaania vahel möödus pigem võrdsete vastaste palliveeretamisena ja enamasti liikus pall keskväljal. Seisuga 0 : 0 avapooleg lõppeski.

Teisel poolajal asus Itaalia juhtima, kui väravavaht Gianluigi Donnarumma alustas üht rünnakut hea palliga, Itaalia läks vasakult äärelt spurtima ja Federico Chiesa lõpetas selle ilusa tabamusega.

Hispaania hakkas aga omalt poolt suruma ja lõpuks jõudis väravani Alvaro Maroto, kelle tabamus viis kohtumise viigivärava ja lisaajani. Seal väravaid ei sündinud ja mindi penaltilöökideni.

Kui esmalt eksisid esimestel löökidel mõlemad lööjad, siis kolme lööja järel oli seis viigis. Itaalia poolt ei eksinud aga siis Bernardeschi ja kui Hispaania poolt ei suutnud Morata palli vastaste väravasse toimetada, oli Jorginho järgmise tabava löögi järel selge - pileti finaali lunastas Itaalia!

00:35

Locatelli ei löö ära, sest Simon toob ära!

00:33

Läheb löömiseks!

00:29

JA ONGI! PENALTID!

00:27

117. minut - tundub, et meid võib ees oodata penaltiseeria…

00:20

Itaalia lisajal löödud värav ei loe, sest oli suluseis.

00:14

Lisaaja esimesel poolel väravaid ei löödud.

23:55

Lisaaeg on alanud!

23:51

Kõlab normaalajavile! Me hakkame jälgima lisaaega!

23:50
23:46

Väravalööjad seni: 61. Federico Chiesa - 80. Alvaro Morata

23:43

Moreno katsetab eemalt, aga löök läheb mööda. 87.minut käib,

23:40

Itaallased on veidi nagu ehmatunud, nad vist üldse ei oodanud seda väravat…

23:38

80. minut ja 1 :1 viik ! Keskväljalt tullakse ja seis on viigis!

23:24

64. minut: Oyarzabalil peaga oi kui hea võimalus, aga ei lähe sisse…

23:20

Kuidas värav sündis? Donnarummalt hea pall alustuseks, Itaalia läheb vasakult äärelt ja Chiesa lõpetab selle ilusa tabamusega! Makaronimaa juhib 1 : 0 !

23:17

60. minut - ITAALIA 1 : 0!

23:12

Sama kiire vasturünnak Itaalia poolt: Chiesa sai kastijoonele söödu ja läks kasti teravust looma ning lõi peale, aga Hispaania puurilukk oli õigel kohal.

23:11

53. minut - Hispaania saab vasakult äärelt jooksma ja hea sööt kastist veidi välja, aga Busquets paneb üle.

23:07

50. minut - Hispaania saab väljaku eest hea rünnaku, aga itallaased klaarivad.

23:05

Teine poolaeg on alanud!

22:49

Esimene poolaeg oli nii:

22:47

Poolaja lõpus saab Itaalia poolt Emerson terava nurga alt löögile, aga sihile see ei jõua. Ja siis ongi poolaeg!

22:44

Esimene poolaeg on seni olnud küll üsna igav…

22:41

40. minut: enamik ajast on palli lükatud keskväljal, aga siis tekib Hispaanial variant, kuid Oyarzabal virutab selle kosmosesse.

22:33

Pool tundi mängitud ja endiselt pole me väravaid näinud.

22:24

Itaalia mängib rünnakul hispaanlaste puuriluku väravast välja ja oleks võimalik peale lüüa, aga seda ei tehta ja olukord sureb ära.. See oleks olnud hea variant skoorida.

22:19

18. minutil teenib Hispaania esimese nurgalöögi, aga see lüüakse väravast eemale.

22:17

Hispaanlased pigem suruvad, aga mitte väga hullult.

22:17

16. minut - ega midagi huvitavat pole toimunud.

22:04

4. minut: Itaalial on variant ja pall läheb posti, aga pärast tuleb välja, et tegu on siiski suluseisuga niikuinii.

22:01

Ja mäng on alanud!

21:58

Kõlavad hümnid!

21:27

Kes pole veel lugenud, siis enne mängu on tähtsate küsimuste vastused siin!

21:18

Ja sellise koosseisuga läheb Hispaania neile vastu:

21:17

Itaalia on üles andnud sellise alg11:

21:16

Tere, jalgpallisõbrad! Varsti läheb mänguks! Ja enne on selgunud tänased algkoosseisud!