TEHTUD! Itaalia on EMil finaalis. Viimati jõuti kahe parema sekka 2012. aastal, kuid siis jäädi finaalis 0 : 4 alla Hispaaniale. Foto: Reuters/Scanpix
7. juuli 2021, 20:00

Esimese poolfinaali muljed! Lemsalu: Itaalia oli oma senise vormi hale vari. Liivak: Itaalia tuleb meistriks!

Jalgpalli EMi esimene poolfinaal Itaalia ja Hispaania vahel pakkus penaltiseeriat ja sellega kaasnevat draamat. Pastamaa-meestele pöialt hoidnud Marek Lemsalu oli oma lemmikute võidust hoolimata nende esituses pettunud, samuti Itaalia poolt olnud Frank Liivak usub, et vastasest hoolimata võidab Itaalia niikuinii finaali ära.

Kes teisipäeva hilisõhtul enam üleval püsida ei jaksanud, siis neile infoks: Itaalia asus poolfinaali 60. minutil juhtima, kuid 80. minutil jõudis tunduvalt rohkem (65% vs. 35%) palli vallanud Hispaania viigini. Kuna kumbki tiim normaalajal rohkem ei skoorinud, mängiti ära lisaaeg, mis möödus samuti tabamusteta. Niisiis tuli EMi-finalist ära otsustada penaltiseerias.