Rasmus Mägi.

Kergejõustik
10. juuli 2021, 08:23

Rasmus Mägi saavutas teemantliiga etapil kolmanda koha

400 meetri tõkkejooksja Rasmus Mägi saavutas eile õhtul Monacos toimunud teemantliiga etapil ajaga 48,83 kolmanda koha.

Jooksu võitis maailmarekordimees Karsten Warholm Norrast ajaga 47,08, mis tähistab võistluse rekordit. Teisena finišeerus brasiillane Alison dos Santos ajaga 47,51.

Tokyo olümpiamängudeks valmistuv Mägi on näidanud sel hooajal silmapaistvat stabiilsust: ta on teinud juuni algusest saati seitse tõkkejooksu ja saanud iga kord kirja aja vahemikus 48,49–48,95. Tema Eesti rekord on 48,4.

Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo säras Monacos 200 meetri distantsil, mille ta võitis ajaga 22,23. Talle järgnesid Marie-Josée Ta Lou (Elevandiluurannik) ajaga 22,25 ja Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaica) ajaga 22,48.

Suures pildis tegi õhtu kõige kõvema tulemuse Keenia 1500 meetri jooksja Faith Kipyegon, kelle võiduaeg 3.51,07 tähistab rahvusrekordit ja naiste kõigi aegade neljandat tulemust.