Lionel Messi langes lõpuvile külades pisaraisse — lõpuks on tema päralt ka suurvõistluste tiitel rahvuskoondiste tasemel

11. juuli 2021, 04:56

VIDEO | Argentina alistas Copa America finaalis Brasiilia ja võitis üle 27 aasta suurvõistluste tiitli (1)

Jalgpalli Lõuna-Ameerika meistrivõistluste finaalis alistas igipõliste rivaalide kohtumises Argentina 1 : 0 Brasiilia.

Argentina läks juhtima 22. minutil, kui Brasiilia kaitseliin arvestas Rodrigo de Pauli läbisöötu valesti ning Angel di Maria pääses ootamatult brasiillaste väravavahi Edersoniga silmitsi. Argentiinlane tõstis palli üle puriluku ja seis oli 1 : 0.

Brasiilia kodusel Maracana staadionil peetud kohtumine oli mõlemalt poolelt väga jõuline. Vigu tehti palju ja kokku jagati üheksa kollast kaarti, ent kohtunik suutis mängu kontrolli all hoida. Teisel poolajal oli ründavamaks pooleks Brasiilia, ent Argentina suutis vastu pidada ja võitis esimese suurvõistluste tiitli üle 27 aasta. Viimati triumfeeriti Copa Americal 1993. aastal. Kusjuures Brasiilia polnud varem kodusel turniiril tiitlit kunagi loovutanud,

Ühtlasi oli tänavune võit Argentina ründeässa Lionel Messi jaoks esimeseks tiitlivõistluste kuldmedaliks. Finaalis pigem kahvatult mänginud Messi valiti aga siiski turniiri parimaks mängijaks: ta oli nii suurim väravakütt, sööduandja kui võimaluste tekitaja.