Jalgpall

KOGU INGLISMAA ON VALMIS! Kuninganna saatis EM-finaali eel jalgpallikoondisele tervitusi (9)

Toimetas Kadi Parts, 11. juuli 2021 10:16

Inglismaa koondis finaalieelsel treeningul.

Foto: CARL RECINE/Reuters/Scanpix

Täna õhtul peetav jalgpalli EMi finaal on vutiriigi Inglismaa rahva jaoks nii tähtis sündmus, et isegi kuninganna saatis koondisele eraldi tervituse.

EMi finaalis kohtuvad Inglismaa ja Itaalia. Kui saapamaa koondisel on ette näidata 1968. aasta Euroopa meistrivõistluste trofee ning neli MMi-tiitlit (1934, 1938, 1982 ja 2006), siis inglaste auhinnakapis on vaid 1966. aasta MM-karikas. Nüüd on hea võimalus, et jalgpall jõuab taas koju ehk oma sünnimaale – vähemalt nii kogu Inglismaa ootab ja loodab.

Samal teemal

Oma palavad tervitused koondisele saatis teiste hulgas ka kuninganna Elizabeth II. Üsna lühikeses tervituses mainis kuninganna esmalt seda, et just tema andis mälestusväärsel 1966. aasta MMil, mis peeti toonaste võitjate riigis ehk Inglismaal, üle võidukarika ning ta nägi oma silmaga, kui tähtis oli see mängijate ja kõikide teiste koondisega seotud inimeste jaoks.

Edasi kõlas koondise peatreenerile Gareth Southgate’ile adresseeritud sõnum nii: „Tahan saata enda ja oma pere õnnitlused selle puhul, et olete jõudnud Euroopa meistrivõistluste finaali. Saadan homseks (st tänaseks) oma head soovid lootuses, et ajalukku ei lähe mitte ainult teie edu, vaid ka hingestatus, pühendumus ja uhkus, mida olete endaga seni kaasas kandnud.“

Inglismaa ja Itaalia asuvad EMi võitjat selgitama täna Eesti aja järgi kell 22.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee