Mick Schumacher.

Foto: Hasan Bratic/SIPA/Scanpix
Toimetas Kadi Parts 11. juuli 2021 12:52

Mick Schumacher tunnistas väljaandele The Race, et on harjunud pärast võidusõite konkurentide autosid jälgima, sest see annab võimaluse õppimiseks.

Seitsmekordse maailmameistri Michael Schumacheri poeg Mick sõidab F1 sarjas esimest hooaega ja kannab Haasi tiimi värve. Kuivõrd kõrges konkurentsis ta kaasa ei löö – 20 sõitja seas on ta hetkel 18. kohal –, on tal aega tegeleda ka kõrvaliste asjadega. Nii avaldas Schumacher, et käib alati pärast sõitu parc ferme’s (kinnine parkla, kus masinad enne ning pärast etappi garaažisõitmist ootavad – toim) teiste sõitjate autosid piilumas. Tal on ka kindel asi, mida ta neid vaadates silmas peab. „Alati on hea teada, kuidas teiste masinate rehvid välja näevad. Saad neid vaadates arusaamist juurde ja õpid,“ vahendas The Race noore vormelimehe sõnu.

„Rehvid on justkui avatud raamat, sest näitavad ära iga väikese vea ja iga pisikese detaili nii teiste autodel kui minu masinal. Olen konkurentide sõidukeid jälginud juba oma kardisõitmise ajast alates ja kindlasti teen seda ka edaspidi, sest parc ferme on kõige lähedam koht, kus teiste autosid vaadata saan. Ma ei saa ju kellegi teise garaaži sisse jalutada, mingeid detaile vaadata ja siis ära minna. Seega on parc ferme hea koht, kus teiste masinaid vaadata,“ lisas Schumacher.

Samas pole konkurentide autod ainukesed, mida kuulsa nimega F1 sõitja jälgib. Alles hiljuti kutsus ta võidusõidu järel enda autot inspekteerima hea sõbra Sebastian Vetteli.

Kuigi sõitjate üldarvestuses ei lähe Schumacheril just üleliia hästi, ei ole ta Haasi meeskonnas nukker: „Naudin oma aega siin. Mulle meeldib siin nii väga, et mul on väga lihtne tulla hommikul vara tööle ja minna alles õhtul hilja ära.“

Haasi tiimipealik Günther Steiner jagas noorele vormeliässale kiitust töökuse eest. „Olen tema tööeetikast pahviks löödud. Ta teeb kogu aeg tööd. Hindame seda praegustel aegadel kõrgelt, sest oleme oma autoga seal, kus oleme,“ nentis Steiner Haasi masina kohta, mida pole tänavuseks aastaks suudetud muuta konkurentsivõimeliseks.

Järgmine F1 etapp sõidetakse järgmisel nädalavahetusel ehk 18. juulil Suubritannitas Silverstone’i ringrajal.