Korvpall

PÕNEV! Rapla toob peatreeneriks Euroliiga kogemusega hispaanlase (1)

Ohtuleht.ee, 15. juuli 2021 12:56

Lluis Riera.

Foto: Rapla Avis Utilitas

Rapla meeskonna peatreeneriks asub uuest hooajast mitmekülgse taustaga hispaanlane Lluis Riera (42). Viimasest 9-hooajast on tema kogemuste pagas abitreeneri rollis täienenud sellistes liigades nagu Euroliiga, ACB ja VTB. 

Rapla korvpalliklubi juht Jaak Karp pressiteate vahendusel uue peatreeneri toomisest: „Olin väga rahul tööga, mida Toomas Annuk peatreenerina tegi, aga ma tundsin peale hooaega tugevat vajadust sammu järele, mis ei viiks uuest hooajast edasi vaid meeskonda, vaid kogu Rapla organisatsiooni. Soovisin tuua uue peatreeneri just nimelt välismaalt, et vahetult kogeda, mida mujal teistmoodi, uutmoodi või paremini tehakse.

Tunnistan, et ma poleks uskunud, et Rapla peatreeneriks võiks saada lausa Euroliiga kogemusega juhendaja, see kostab isegi natuke ulmeliselt, aga see ei ole Lluis Riera ainus tugevus. Minu jaoks oli huvitav, et tal on omandatud kraad nii psühholoogias kui matemaatikas. Tema kolleegi, Peterburi Zenit-i abitreeneri Jose Samaniego sõnul loovad need kombinatsiooni, kus ta on tugev analüütik, aga samas leiab väga hea kontakti ka mängijatega.
Lisaks pikaajalisele kogemusele Hispaania tippliigas ACB on tal kogemus ka Badalona Joventut noortevõistkondade peatreeneri ja koordinaatorina. 

Oleme kokku leppinud, et ta jagab oma kogemust ka meie noortetreeneritega. Õppida on kindlasti kõigil meie klubi inimestel, kaasa arvatud minul. Lisaks ma usun, et sellise kaliibriga treeneri käe all treenimine ja mängimine võiks olla väga huvitav väljakutse Eesti mängijatele. Saab ju öelda, et Euroliiga treeneri teadmisi on võimalik omandada ilma Euroliigas mängimata, seda saab teha hoopis AVIS UTILITAS Raplas!“

Meeskonna komplekteerimisega loodetakse lõpule jõuda hiljemalt augusti keskpaigas, et valmistuda eesootavateks karika ja meistriliiga mängudeks, samas ka selleks, et liituda uue loodava Põhja- Euroopa korvpalliliigaga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee