Maksim Paskotši.

Foto: Action Foto Sport / NurPhoto / Shutterstock / Vida Press
Toimetas Mihkel Talivee 22. juuli 2021 08:56

18aastane Eesti jalgpallikoondislane Maksim Paskotši pääses taas Tottenham Hotspuri esindusmeeskonna algkoosseisu ning aitas tiimi sõprusmängus Colchester Unitediga 3 : 0 võidule. Seejuures tegi ta teisele väravale suurepärase eeltöö, mis ei jäänud märkamata ka fännidel.

Eestlane andis ühe puutega söödu äärele avanenud Son Heung-minile, kes saatis palli omakorda karistusalasse, kust lõi Dele Alli selle kerge vaevaga väravasse.

Paskotši vahetati koos kuue teise tiimikaaslasega välja 63. minutil. Talle oli usaldatud koht algkoosseisus ka neli päeva varem toimunud sõprusmängus Leyton Orientiga. Too matš lõppes 1 : 1 viigiga.

Sotsiaalmeedias pälvis noor keskkaitsja ohtralt kiidusõnu. Paljud kiitsid mängumehe kiirust, üks fännidest võrdles teda Manchester Citys palliva John Stonesiga. Leidus ka neid, kes arvavad, et Paskotši peaks ka põhihooajal alustama esindustiimi algkoosseisust.

Üks jalgpallihuvilistest kirjutas: „Paskotši on aegade parim Eesti mängija, see on kindel.“

Teine lisas: „Paskotši on kahes mängus, mida olen vaadanud, näidanud kvaliteeti. Kiire, hea nii palliga kui ka õhuvõitluses ja korraliku sööduga. Võib-olla tuleks teda sel hooajal esindusmeeskonnas hoida, mitte saata kuhugi laenule?“

Video Tottenhami teisest väravast.