Olümpia
24. juuli 2021, 14:10

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | VÄGEV! Katrina Lehis võitis Tokyo olümpiamängudel pronksi! (20)

Katrina Lehis võitis Tokyo olümpiamängudelt Eestile esimese medali, kui ta alistas epeevehklemise pronksimatšis Ainazat Murtazajeva 15 : 8.

Vehklejatest jõudsid avaringist edasi nii Julia Beljajeva, kes alistas 15 : 5 prantslanna Coraline Vitalise, kui ka Katrina Lehis, kes oli 11 : 10 parem Poola vehklejast Ewa Trzebinskast. Erika Kirpu pingele vastu ei pidanud ja langes esimeses ringis konkurentsist, kuna jäi 14 : 15 alla ameeriklannale Kelley Hurleyle.

Nii Beljajeva kui Lehis pääsesid edasi ka teisest ringist ehk murdsid end veerandfinaali. Beljajeva alistas selleks 15 : 10 jaapanlanna Nozomi Sato ning Lehis oli 15 : 10 parem Itaalia vehklejast Mara Navarriast.

Lehise vastane oli veerandfinaalis itaallanna Rossella Fiamingo, kelle auhinnakapis on Rio individuaalvõistluse olümpiahõbe ja kaks MM-kulda. Naised olid varem kohtunud kolm korda, kõigil korral oli ühe torkega peale jäänud Fiamingo. Kuid laupäeval sai Lehis magusa revanši, kui ta läks juhtima 6 : 0 ja 8 : 1 ning võttis lõpuks kindla 15 : 7 võidu. Kahjuks Beljajeva hammas maailma esinumbri Ana Maria Popescu peale ei hakanud ning eestlanna kaotas 8 : 15.

Lehise ja Popescu poolfinaal algas tasavägiselt, kuid peagi tegi rumeenlanna kolm õnnestunud torget ja läks juhtima 7 : 4. Seda vahe 26aastane eestlanna enam tagasi ei suutnud teha ning ta kaotas kohtumise 11 : 15.

Pronksimatšis kohtus Lehis turniiri üllataja Ainazat Murtazajevaga, kes jäi poolfinaalis 8 : 12 alla Yiwen Sunile. Kohtumine püsis tasavägisena seisuni 4 : 4, mille järel hakkas eestlanna edu kasvatama. Vormistamise küsimuseks ei saa viimast kolme minutit pidada, aga Lehis ei lubanud vastast ka sammugi lähemale! 11 : 7 edu sisse võttes lubas Lehis endale kergenduskarje. Ta sai aru, et vastane oli nüüd murtud. Lehise võidunumbrid olid lõpuks 15 : 8.

Tennises käis täna naiste üksikmängus väljakul Anett Kontaveit, kes vandus 5 : 7, 2 : 6 alla kreeklannale Maria Sakkarile. „Vastane oli paremas füüsilises vormis,“ tunnistas Kontaveit mängu järel. „See oli kõige suurem asi, mille taha jäi. Alustasin hea taktikaga, ei hakanud üle forsseerima, aga jah, tema sai rütmi rohkem sisse, punktid läksid pikemaks ja mul hakkasid sääred krampi minema. Ma ei saanud hakkama selle kuumusega.“

Peeter Olesk teenis 10 m õhupüstoli harjutuses 564 silma (93, 92, 96, 96, 92, 95), mis andis 36 sportlase seas 33. koha. Finaali viinuks 578 silma. Maantesõidu grupisõidus veeres Tanel Kangert üle finišijoone 46. kohal, Peeter Pruus katkestas.

Eestlased laupäeval olümpial:

• Kell 3.00 naiste epee individuaalvõistlus, Julia Beljajeva, Erika Kirpu, Katrina Lehis. Medalimatšid kell 12.00

• Kell 5.00 meeste maanteesõidu grupisõit, Tanel Kangert, Peeter Pruus

• Kell 5.00 naiste tennise avaring. Anett Kontaveit (WTA 28.) kohtub kolmanda väljaku teises matšis Maria Sakkariga (WTA 19.)

• Kell 7.00 laskmise meeste 10 m õhupüstoli kvalifikatsioon, Peeter Olesk. Finaal kell 9.30

• Kell 11.00 ratsutamise koolisõidu kvalifikatsiooni 1. päev, Dina Ellermann

• Kell 13.00 ujumise eelujumised, Kregor Zirk (400 m vabalt)

15:55
15:54
15:54
14:13

Viimati võitis eestlanna suveolümpiamängudelt medali 1992. aastal…

14:09
KATRINA LEHIS VÕITIS PRONKSI!

Lehise ja Murtazajeva matš püsis tasavägisena seisuni 4 : 4, mille järel pani eestlanna oma paremuse maksma ning võitis pronski tulemusega 15 : 8!

14:08
Lehis - Murtazajeva 14 : 7

Lehis on ühe torke kaugusel olümpiamedalist!

14:08
Lehis - Murtazajeva 13 : 7

Kas noor venelanna murdus? Lehis sai veel ühe lihtsa torke, matši lõpuni vähem kui minut.

14:07
Lehis - Murtazajeva 12 : 7

Lehiselt kaks torget kätte ja eestlanna edu viis punkti!

14:06
Lehis - Murtazajeva 10 : 7

Venelannale punkt, matši lõpuni poolteist minutit.

14:06
Lehis - Murtazajeva 10 : 6

Lehis lükkas vastase mõõga kõrvale ja torkas Murtazajevat kehasse.

14:05
Lehis - Murtazajeva 9 : 6

Topelttorge, Lehist lahutab olümpiapronksist kaks minutit. Sealjuures tuli matši veel üks paus, sest maski all läks eestlanna pats lahti.

14:04
Lehis - Murtazajeva 8 : 5

Naised jooksevad kokku, kuid enne tabas Murtazajeva mõõga otsaga Lehise õlga. Sealjuures sai kokkupõrkes Lehis viga ja ta tegi väikese pausi.

14:03
Lehis - Murtazajeva 8 : 4

Lehis karjatas taas, sest tegi torke ning eestlanna peal neljaga!

14:02

Pöidlad pihku, et viimase kolmandiku algus poleks sarnane teisega, kus venelanne sai järjest kolm silma…

14:01
Lehis - Murtazajeva 7 : 4

Murtazajeva torkas eestlanna jalast mööda, mistap suutis ta teha ise torke. 30 sekundit teise kolmandiku lõpuni, Lehis ees kolmega!

14:00
Lehis - Murtazajeva 6 : 4

Super. Peajagu pigem Lehis taganes Murtazajeva rünnaku eest ning tegi kõrgelt torke vastu. Kui venelanna tegi 3 : 0 seeria, siis nüüd vastas samaga Lehis.

13:59
Lehis - Murtazajeva 4 : 4

Nikolai Novosjolovil on pöial püsti, sest Lehis suutis venelanna mõõgast eemale torgata ja tegi ise torke kehasse.

13:58
Lehis - Murtazajeva 3 : 4

Ai-ai, 19aastane venelanna tegi torke kätte ja läks ette 4 : 3.

13:57
Lehis - Murtazajeva 3 : 3

Teine kolmandik algas üsna hapult, kui Lehisel kadus poole minutiga edu käest.

13:55
Lehis - Murtazajeva 3 : 1

Ilus! Lehis vehkleb väga aktiivselt ning võitis esimese kolmandiku kahe torkega. Väga hea algus!