Peeter Olesk kõrvalalal finaali ei pääsenud

Toimetas Eigo Kaljurand, 24. juuli 2021 10:33

Peeter Olesk

Peeter Olesk sai Tokyo olümpial 10 meetri õhupüstoli harjutuses 33. koha.

Tegu oli Oleski kõrvalalaga, sest 28aastase eestlase sihid on seatud 1. augustil algavale kiirlaskmisele. „Usun, et isiklik rekord 584 silma tooks finaalikoha. Kahjuks ei ole see minu jaoks igapäevane tulemus. Aga annan endast parima ja vaatame kuidas läheb,“ rääkis ta enne võistlust.

Sellest summast jäi Olesk kahjuks kaugele, kui ta teenis 564 silma (93; 92; 96; 96; 92; 95), mis andis 36 sportlase seas 33. koha. Finaali viinuks 578 silma.

Olümpiakuld läks Iraani sportlasele Javad Foroughi, kes püstitas finaalis 244,8 silmaga uue olümpiarekordi. Hõbeda võitis serblane Damir Mikec (237,9 ja pronksi Wei Pang (217,6).

Peeter Oleski põhiala, olümpiakiirlaskmise kvalifikatsioon toimub 1. augustil, medalid mängitakse välja päev hiljem.

Lõppvõistluse tulemused

23.07.2021
ÕL TOKYOS | Eesti parim paugutaja saab enne põhivõistlust käe soojaks lasta. Isiklik rekord tooks finaalikoha