Olümpiapronks Katrina Lehis intervjuusid jagamas.

Foto: KARLI SAUL
Toimetas Kaarel Täll 27. juuli 2021 15:01

Katrina Lehis tõusis esimeseks eestlannaks pärast Erika Salumäed, kes võitis suveolümpialt medali. Lehis sai Tokyo epeevehklemise individuaalturniiril kaela pronksi. Paar päeva hiljem krooniti ta juba ühes Irina Embrichi, Julia Beljajeva ja Erika Kirpuga olümpiavõitjaks. Lisaks võrratutele emotsioonidele kaasneb iga medaliga rahaline preemia.

Eesti olümpiakomitee (EOK) premeerib olümpiamängudel kuldmedali võitnud sportlast 100 000 euroga. Hõbedega kaasneb 70 000 ja pronksiga 45 000 eurot. Neljaliikmelisele epeenaiskonnale eraldatakse võidu puhul kokku 200 000 eurot. Medalivõitjate treenerid saavad preemiat summas, mis on võrdne kuni 50% sportlasele makstavast summast. EOK tunnustab ja premeerib ainult kehtiva kutsetunnistusega treenereid.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

Taavi Raidmets 27. juuli 2021 18:44
Huvitav, et ainult Lehis kindlustas järgnevaks neljaks aastaks riikliku A-taseme toetuse, kas mitte olümpiavõit iseenesest ei peaks seda kõigile neljale võimaldama?
Toetan igati 27. juuli 2021 17:40
suure pühendumisega maailma tippu jõudnud sportlasi ja nende treenereid. Kogu see raha, 6 miljonit aastas, mis praegu põletatakse presidendiinstitutsiooni ülalpidamisele , peaks minema spordikoolide ülalpidamiseks. Sellist presidenti, keda ei saa valida rahvas, pole kellelegi vaja!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS