Evan Fournier (10) ja Kevin Durant (7).

Olümpia
25. juuli 2021, 17:09

PÕNEV! Prantsusmaa tõmbas USA staaridele koti pähe (7)

USA korvpallikoondis alustas Tokyo olümpiaturniiri 83 : 76 kaotusega Prantsusmaale. Kuigi ameeriklased olid veel viimasel veerandil kuue punktiga juhtimas, siis lõpus olid prantslased ikkagi kindlamad. Viimati tundsid USA korvpallurid olümpiamängudel kaotusevalu 2004. aastal Ateenas!

USA alustas matši tegelikult paremini ning avaveerandi lõpuks oli nende eduseis 22 : 15. Pikemale puhkepausile mind olukorras, kus ameeriklased olid peal 45 : 37. Kolmas veerand kuulus aga Prantsusmaale 25 : 11 ning viimasele kümnele minutile läksid prantslased vastu 62 : 56 eduga.

Seitse minutit enne matši lõppu jõudis USA 63 : 63 viigini. Peagi pääseti Jrue Holiday kaugviskest juba 67 : 63 juhtima. Mõnikümmend sekundit hiljem murdis Zachary Lavine korvi alla ja tegi skooriks 69 : 63.

Prantsusmaa püsis siiski kenasti mängus sees ja kolm minutit enne lõppu oli USA peal 74 : 70. Nando de Colo sopsas peagi kauge kahese ja vähendas vahe 72 : 74 peale. 57 sekundi enne lõppu viis Guerschon Yabusele prantslased 76 : 74 juhtima. Seejärel tabas de Colo ka kaks vabaviset, seisuks 78 : 74.

17 sekundit enne sireeni tabas Evan Fournier ühe vabaviske ja suurendas edu veelgi. Kevin Duranti viienda vea järel asus vabavisetele Rudy Gober, tehes seisuks 81 : 74. Lõpuks läksid ajalukku Prantsusmaa 83 : 76 võidunumbrid.

Prantsusmaa parimana säras 28 punkti kogunud Fournier. Gober lisas 14 ja de Colo 13 silma. USA resultatiivseim oli Holiday 18 punktiga. Kahekohalise summani jõudsid ka Bam Adebayo (12), Damian Lillard (11) ja Kevin Durant (10).

Kui vaadata veidi ajalukku, siis USA kossumehed on kokku osalenud olümpiamängudel 18 korda ning 15 puhul on võidetud kuldmedal. Läbi aegade on peetud 144 olümpimatši ja neist on kaotatud vaid kuus.

A-alagrupi teises matšis sai Tšehhi 84 : 78 jagu Iraanist. B-grupis alistas Itaalia 92 : 82 Saksamaa ning Austraalia ramm käis 84 : 65 üle Nigeeriast. C-grupi matšidega alustatakse esmaspäeval.