SOOME LOOTUS: Lizzie Armanto sündis küll USAs ega mõista rääkida soome keelt, kuid siiski proovib ta oma isa kodumaale tuua Tokyost medali.

Foto: AFP/Scanpix
Kaarel Täll 25. juuli 2021 19:00

Soome kuulub maailma kõige võimsamate spordiriikide sekka. Laskmata end väikesest rahvaarvust segada, on võidetud medalid kõigilt olümpiatelt alates 1908. aastast. Selline seeria on ette näidata veel vaid ühel riigil – Rootsil. Kokku on soomlased koju viinud 144 kulda, 148 hõbedat ja 178 pronksi. Nüüd on aga käsil keerulised ajad, sest pole sugugi võimatu, et ulmeline seeria lõppeb Tokyos.

Ilta-Sanomat vaatas olukorrale realistlikult otsa ning 23. juuli artiklis tunnistati: kindlana näivaid medališansse polegi. Küll aga suudeti leida seitse sportlast, kes võiks täieliku õnnestumise korral poodiumit rünnata. Kõige suuremaks peetakse põhjanaabrite juures rulapiiga Lizzie Armanto võimalusi. Tegemist on 28aastase Californias sündinud sportlasega, kelle isa on soomlane ja ema ameeriklanna. Armanto ei räägi soome keelt, kuid külastab oma teist kodumaad tihti, kohati kuni kolm korda aastas. Miks ikkagi valis ta olümpial just Soome esindamise?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:

Telli Õhtulehe digipakett

Vaata võimalusi
  • 11 erinevat digiväljaannet
  • Üle 2000 artikli kuus
  • Jagamisõigus 4 sõbraga
  • Tellijatele mõeldud auhinnad
Näita vähem
€ 0 / nädal€ 11.99 / kuu
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
€ 3.99