Sulgpallur Kristin Kuuba alagrupiturniiri esimene mäng.Foto: Karli Saul
Olümpia
26. juuli 2021, 17:18

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | Zirk ja Jefimova ei suutnud poolfinaalis üllatada, Kuuba olümpiadebüüt oli edukas

26. juulil on Tokyo olümpiamängudel stardis viis eestlast. Meeste 200 m vabaujumises sai Kregor Zirk 13., Eneli Jefimova naiste 100 m rinnuliujumises 16. koha. Sulgpallur Kristin Kuuba tegi eduka olümpiadebüüdi, kui alistas alagrupiturniiri avamängus peruulanna Daniela Maciasi 21 : 19, 21 : 13.

Zirk ujus poolfinaalis välja aja 1.46,67. Finaali viinuks aeg 1.45,71.

Pühapäeval oli ta eelujumises püstitanud rahvusrekordi 1.46,10. Tegu oli korraliku eneseületusega, sest oma senisest isiklikust tippmargist kärpis ta tervelt kaheksa kümnendikku.

Esmaspäeva õhtuses programmis osales Zirk 200 m liblikujumises, kus sai 25. koha ajaga 1.57,26. Mehe isiklik rekord sel distanstil on 1.56,63.

Jefimova tegi poolfinaalis tugeva alguse, kuid lõpus pisut väsis ja piirdus kokkuvõttes ajaga 1.07,58. Finaali viinuks 1.06,59, 14aastase ujuja nimel olev Eesti rekord on 1.06,47. Pühapäeval oli ta saanud eelujumises kirja 1.06,79.

Sulgpallur Kristin Kuuba kohtus Peruu esireketi Daniela Maciasiga, keda ta tunamullu võitis. Meie piiga oli edukas ka seekord, võites matši 21 : 19, 21 : 13 ning 27. juulil kohtub ta alagrupi võitjat otsustavas matšis olümpiaedetabeli kümnenda reketi Busanan Ongbamrungphaniga Taimaalt.

Kolmandatel olümpiamängudel osalevad purjetajad Ingrid Puusta (RS:X) ja Karl-Martin Rammo (Laser) hoiavad esmaspäevaste sõitude järel vastavalt 15. ja 21. kohta.

• Kell 6.00 purjetamise RS:X ja Laser klass – Ingrid Puusta, Karl-Martin Rammo

• Kell 12.00 sulgpalli alagrupimängud – Kristin Kuuba vs. Daniela Macias

• Kell 13.00 eelujumised – Kregor Zirk (200 liblikat)

18:40
17:16

Hispaania võitis 88 : 77 Jaapanit ja korvpalli C-alagrupi seis on nüüd järgmine:

Standings provided by SofaScore LiveScore
14:36

Kui mõni spordisõber on tabanud end mõttelt, et miks ei saa raadiost olümpiareportaaže kuulata, siis vastuse sellele küsimusele leiab mõistagi Õhtulehest!

13:47

Natuke ka lõbusamat lugemist:

13:42

Kokkuvõttes sai Zirk 200 m liblikujumises 25. koha. Poolfinaali ehk 16 parema sekka jõudis viimasena lõunaafriklane Chad le Clos ajaga 1.55,96.

13:37

Kregor Zirk oli taas basseinis. Ta lõpetas 200 meetri liblikujumises oma eelujumise viienda koha ja ajaga 1.57,26. Eestlase isiklik rekord sellel distantsil on 1.56,63.

13:14

Aga nüüd vaatame natule ette kolmapäevale, kui medalilahingusse läheb meie paarisaeruline neljapaat. Mida arvab meeste võimalustest legendaarne treener Matti Killing?

Matti Killing.

13:12

Kuuba ütles mängujärgsetes kommentaarides Kanal 2 otseülekandele, et eriti esimeses geimis pärssis tema esitust olümpiadbüüdist tulenenud närvilisus. „Kindlasti polnud see minu parim mäng, kuid olen õnnelik, et suutsin selle kahe geimiga ära võita. Homme on teisest puust vastane, kuid sooviks väga oma parimat mängu näidata ka usun, et olen selleks ka võimeline. Ma arvan, et heal päeval on tema vastu kindlasti võimalus.“

13:09

Homme läheb Kuuba alagrupi võitjat otsustavas kohtumises vastamisi maailma 13. reketi Busanan Ongbamrungphaniga Taist, kes alistas oma esimeses matšis Maciasi 21 : 4, 21 : 9. Väljalangemismängudele pääseb igast alagrupist vaid võitja.

13:03

Kuuba hoidis teises geimis kenasti initsiatiivi ja võitis matši 21: 19, 21 : 13!

Kristin Kuuba.

12:35

Aga nüüd sulgpalli juurde tagasi. Teise geimi pausile minnakse Kuuba 11 : 8 eduseisul.

12:31

Brittide Thomas Daley ja Matty Lee stiilinäide.

12:27

Sulgpallijuttude vahele ka pisut tennisejutte:

Novak Djokovic.

12:24

Esimene geim Kuubale 21 : 19!

12:13

Esimeses geimis minnakse väiksele puhkepausile Kuuba 11 : 10 eduseisul. Tema treener Mart Siliksaar rõhutas pausi ajal, et vastane on vaja rohkem liikuma saada.

12:00

Ent nüüd on kohe oma olümpiadebüüti tegemas sulgpallur Kristin Kuuba, kes läheb alagrupiturniiri avamängus vastamisi Peruu sportlase Daniela Maciasega. Meie piiga võiks olla kergeks favoriidiks, sest kui tema on maailma edetabelis 51. kohal, siis Macias paikneb 88. positsioonil. Lisaks neile kahele kuulub sellesse alagruppi ka tailanna Busanan Ongbamrungphan (BWF 13.)

11:56

Grigori Minaškin (vasakul) ja Vladimir Stepanjan.

10:31

Momiji Nishiya.

09:44

Korvpalliturniiril alistas Sloveenia Argentiina 118 : 100 ning seda loomulikult Luka Doncici vedamisel, kes kogus 48 punkti, 11 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu!

09:42

Meie purjetajad on taas veel olnud. Karl-Martin Rammo sai päeva teises sõidus 19. koha ning 21 kohapunktiga on ta hoidmas kokkuvõttes 21. kohta. Ingrid Puusta on tänasele esimeses sõidus saadud 10. kohale lisanud 14. ja 17. koha ja on kokkuvõttes 67 kohapunktiga 15. kohal.