Epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma (keskel) märkis, et finaalis oli tähtis kannatlikult oma hetke oodata, mitte ummisjalu korealastele peale lennata.

Foto: KARLI SAUL
Mart Treial, Tokyo 27. juuli 2021 18:10

Kui pärast olümpiamängude poolfinaali ei lubanud epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma end õnnitleda, siis pärast võidukat finaali mõistagi küll. „Töö on tehtud. Arvan, et oleme rahul,” sõnas ta Eesti ajakirjanikele stoilise rahuga.

Finaalis alistas Eesti 36 : 32 Lõuna-Korea naiskonna, kusjuures Katrina Lehis alustas viimast minimatši 26 : 26 viigiseisult. „Mis siin rääkida, ega võit ei tulnud kergelt, ütleme ausalt. Algul läksime ette, siis olime tagaajajarollis, kuigi mitu korda viigistasime, eks ole. Mõned torked nibin-nabin sinnapoole-tännapoole, aga Korea oli võidetav. Lõpus surusime nad ära,“ rääkis Kaaberma.

Enne finaali oli ta lubanud, et paneb varunaise Irina Embrichi kullamatšis kindlasti sisse, sest muidu poleks ta vastavalt reeglitele saanud medalit. Kuivõrd heitlus osutus äärmiselt tasavägiseks, oli Kaabermal tõsine mõttekoht, kas ikkagi pidada oma sõnadest kinni.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon