Olümpia

Sõudeliidu president Rein Kilk usub, et Püha Lehm pole veel tilgatumalt tühjaks lüpstud 

Kaspar Koort, 29. juuli 2021 14:33

Kas Püha Lehma viimane ponnistus? Sõudeliidu president Rein Kilk loodab siiski, et Kaspar Taimsoo (paremalt), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam teevad vähemalt järgmise aasta MMi veel kaasa.

Foto: Karli Saul

2005. aastal jõudis Eesti paarisaeruline neljapaat tiitlivõistlustel esmakordselt medalile, kui Jüri Jaanson, Leonid Gulov, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä sõudsid end Jaapanis Kaizus toimunud MMil pronksile. Seejärel on vahepeal Püha Lehma hellitava tiitli teeninud neljapaat võitnud suurvõistlustelt veel üheksa medalit, kuid Tokyo olümpial jäädi kuuendaks. See sundis spordisõpru kujundlikult küsima: kas Püha Lehma medaleid puistanud udar on nüüd lõplikult tühi?

Tõepoolest: Tokyos paatkonna koosseisu kuulunud meestest on Tõnu Endrekson 42-, Allar Raja 38-, Kaspar Taimsoo 34- ja Jüri-Mikk Udam 27-aastane. Endrekson on selgelt välja öelnud, et Tokyo jäi tema viimaseks olümpiaks, teised paatkonna liikmed pole oma karjääri jätkumise osas veel selget seisukohta kujundanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

28.06.2021
Jüri Jaanson: väike lootus medalile oli, kuid selleks pidanuks eelsõiduga finaali jõudma
28.06.2021
Legendaarne Eesti sõudetreener: arvan, et meie tipud piitsutavad end veel ühe aasta, ja siis otsustavad, mis edasi saab
28.06.2021
ÕL TOKYOS | Püha Lehma viimane liug! Mis saab Eesti tippsõudmisest edasi?
25.06.2021
ÕL TOKYOS | Neljapaat pingutas finaali nimel nii kõvasti, et Udam vajas arstiabi. Taimsoo: endalgi on sent surmale võlgu