Olümpia

ÕL TOKYOS | Dopingukeelu all Nabi koha täitnud Vititin: „Eelkõige oli mul kahju Heiki pärast. Pärast sain aru, et nüüd pean mina hakkama saama.“ 

Viljar Voog, Tokyo, 30. juuli 2021 13:04

Artur Vititin, olümpiamängude debütant!

Foto: Karli Saul

Kuigi Heiki Nabi ei saa positiivse dopinguproovi põhjustatud võistluskeelu tõttu Tokyo olümpiamängudel osaleda, näeb Kreeka-Rooma maadluse raskekaalu matt ikkagi sinimustvalge lipuga trikood. Nabist tekkinud tühimiku täidab tema mantlipärija, 24aastane Artur Vititin.

Kui Vititin Eesti ajakirjanikega rääkima tuleb, lööb olümpiaküla rahvamass tema ees kahte lehte, justkui sammuks seal Mooses isiklikult. 181sentimeetrit pikk raskekaallane oma rahva tõotatud maale viimisega veel ilmselt hakkama ei saa – kui Nabi heidelnuks Tokyos medalitele, siis lühikese etteteatamise ja pika võistluspausi pealt startiva Vititini jaoks oleks tähtsam kogemusi ammutada.

„Põhiline oleks ikka see kolme aasta pärast (2024 Pariisi olümpiamängud – V. V.), aga muidugi annan ma endast ka siin parima. Kõik mis mus on, annan välja,“ lubas Vititin.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

31.07.2021
OLÜMPIABLOGI | 100 meetri sprindis purustati olümpiarekord, selgus naiste tennise olümpiavõitja!
22.07.2021
MAMMUTÜLEVAADE: mitu medalit võidab Eesti olümpiakoondis? Teoreetilisi variante on koguni kuus!
21.07.2021
ÕL TOKYOS | NAGU NABIGA: Riost imepisikese dopingukogusega eemale jäänud sporditäht vandus karjääri lõppu. Ja nüüd jahib Tokyos medalit!
02.07.2021
Selgus Eesti koondise koosseis Tokyo olümpiamängudeks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee